2017-12-14   05:33:20
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Saturday 8 April 2017 09:30

1_S
Event 1, 200m Breaststroke Men 
 
WR: Ippei Watanabe (1997) 2:06.67 2017-01-29 
ER: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 
NR: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
SR: Erik Persson (1994) 2:10.12 2016-08-09 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
913  Mattsson Matti  1993  FINLAND  93A067  50 m  2:10.09   
407  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  2:10.12   
14  Titenis Giedrius  1989  LITHUANIA    50 m  2:11.70   
882  Verrastó David  1988  BVSC ZUGLO    50 m  2:12.32   
53  Shymanovich Ilya  1994  BELARUS    50 m  2:13.22   
78  Sidlauskas Andrius  1997  LITHUANIA    50 m  2:14.54   
729  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  2:16.45   
781  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  AC1392  50 m  2:18.56   
806  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  2:18.62   
10  522  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  50 m  2:19.24   
11  237  Hvas Tomoe Zenimoto  2000  BÆRUM  M010600TOM01  50 m  2:19.29   
12  26  Klippenberg Grindhe Andre  2000  LAMBERTSET    50 m  2:20.18   
13  197  Koskinen Werneri  1998  TAMPERE  98A828  50 m  2:20.18   
14  514  Lulek William  1998  SK NEPTUN  AJ6998  50 m  2:20.44   
15  93  Haarsaker Christoffer Tofte  1993  BERGEN    50 m  2:20.66   
16  25  Scheie Bråthen Jørgen  1995  LAMBERTSET    50 m  2:21.29   
17  678  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  2:21.63   
18  414  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:22.18   
19  204  Pyykkönen Kalle  1996  TAMPERE  96A549  50 m  2:22.25   
20  703  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  50 m  2:23.13   
21  301  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  2:23.76   
22  335  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  50 m  2:24.54   
23  297  Kähr Erik  1995  HS  BC7595  50 m  2:24.63   
24  769  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  2:25.24   
25  433  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  2:25.41   
26  119  Marmier Mathieu  1999  CLERMONTOI    50 m  2:26.22   
27  498  Dahlgren Johan  1986  SK NEPTUN  AB4986  50 m  2:26.23   
28  911  Ruohoniemi Miikka  1993  FINLAND  93A494  50 m  2:26.25   
29  846  Andersson Daniel  1997  UDDEVALLA  AQ7197  50 m  2:26.53   
30  477  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  50 m  2:27.05   
31  723  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  2:28.24   
32  96  Heimnes Andreas  1999  ÅSTVEIT SK    50 m  2:29.33   
33  144  Vang Bengt  1999  OSLO IL    50 m  2:29.56   
34  434  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  50 m  2:29.86   
35  236  Fardal Thomas  1997  BÆRUM    50 m  2:29.90   
36  44  Bratli Birger  1998  SKJETTEN    50 m  2:29.99   
37  311  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  2:30.14   
38  637  Hammarlund Emil  1995  SUNDSVALL  AT1195  50 m  2:30.21   
39  789  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  50 m  2:30.68   
40  418  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  2:30.83   
41  71  Hjelm Alvi  1996  HOVEDSTAD  9665AG  50 m  2:30.86   
42  429  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  2:30.89   
43  259  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:30.91   
44  672  Antlöv Filip  1998  SÖDERTÖRN  AE5998  50 m  2:31.00   
45  102  Jensen Ole Marius Rist  2001  TEAM SØR    50 m  2:31.04   
46  711  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  50 m  2:31.08   
47  851  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  2:31.09   
48  284  Torola Miro  1995  GÖTEBORG  BD1195  50 m  2:31.11   
49  445  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  50 m  2:31.14   
50  801  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  2:32.72   
51  388  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  2:33.00   
52  402  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  50 m  2:33.00   
53  461  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  2:33.41   
54  198  Kulmala Atte  1998  TAMPERE  98B262  50 m  2:33.49   
55  196  Koskinen Walentin  2000  TAMPERE  00A343  50 m  2:33.50   
56  793  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  2:33.51   
57  873  Puoti Carlandrea  1999  SPIF SF  AX9999  50 m  2:33.74   
58  464  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  2:33.78   
59  428  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  2:34.89   
60  107  Jokinen Tuomas  2001  CETUS Cet  01A556  50 m  2:34.93   
61  892  Syrrist Håkon  2000  ULLENSAKER    50 m  2:35.35   
62  476  Nilsson Felix  1990  MKK  AM6590  50 m  2:35.81   
63  265  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  2:35.96   
64  268  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  50 m  2:36.52   
65  749  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  50 m  2:36.82   
66  423  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  2:36.85   
67  780  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  AK2999  50 m  2:37.03   
68  693  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  50 m  2:37.31   
69  126  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  50 m  2:37.75   
70  195  Korhonen Joona  2000  TAMPERE  00A464  50 m  2:37.75   
71  554  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  2:38.13   
72  759  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  2:38.13   
73  849  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  2:38.19   
74  499  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  50 m  2:38.56   
75  638  Hiltonsson Jonathan  2000  SUNDSVALL  AH1300  50 m  2:38.57   
76  466  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  2:38.94   
77  687  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  2:39.19   
78  251  Hyvönen Elias  2000  ELFSBORG  AA7700  50 m  2:39.77   
79  85  Hallaråker Sander  1999  DELFANA    50 m  2:40.20   
80  633  Balkerud Felix  2001  SUNDSVALL  AH1301  50 m  2:40.21   
81  516  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  50 m  2:40.86   
82  727  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  50 m  2:41.16   
83  160  Anfinnsen Viktor  2002  BRYNE SK    50 m  2:42.22   
84  403  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  2:42.82   
85  661  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  2:43.35   
86  174  Ruohtula Roope  2000  JOENSUUN  00A565  50 m  2:43.42   
87  774  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  50 m  2:43.46   
88  83  Wiik Oscar  2000  AALESUND    50 m  2:43.96   
89  705  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  AJ4102  50 m  2:44.28   
90  404  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  2:44.68   
91  667  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  50 m  2:44.70   
92  279  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  50 m  2:45.19   
93  127  Sørensen Andreas Eklundh  2001  HELSINGØR  0171AF  50 m  2:45.35   
94  731  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  50 m  2:46.00   
95  928  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  50 m  2:48.01  AFR 
96  874  Sidorov Alexandr  2002  SPIF SF  AN5702  50 m  2:50.58   
97  276  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  50 m  2:51.74   
98  483  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  2:53.51   
99  572  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  50 m  2:55.47   
100  324  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  2:57.02   
101  245  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  50 m  3:02.72   
102  785  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  2:36.98   
103  619  Neuhardt David  2003  SPÅRVÄGEN  AU6103  25 m  2:44.08   
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  07 April 2017 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  18:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare