2017-12-11   16:19:59
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Saturday 8 April 2017 09:30

5_S
Event 5, 200m Backstroke Men 
 
WR: Aaron Peirsol (1983) 1:51.92 2009-07-31 
ER: Evgeny Rylov (1996) 1:53.97 2016-08-11 
NR: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 
SR: Mattias Carlsson (1990) 1:59.29 2014-04-10 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
77  Rapsys Danas  1995  LITHUANIA    50 m  1:56.72   
36  Christou Apostolos  1996  GREECE    50 m  1:57.41   
55  Tsmyh Mikita  1997  BELARUS    50 m  1:57.93   
929  Bernek Peter  1992  BVSC ZUGLO    50 m  1:58.59  AFR 
882  Verrastķ David  1988  BVSC ZUGLO    50 m  1:59.00   
118  Mathieu Geoffroy  1997  CLERMONTOI    50 m  2:00.03   
296  Kron Kristian  1992  HS  AY2192  50 m  2:00.90   
358  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  2:00.90   
717  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  2:02.13   
10  509  Hökfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  2:02.26   
11  936  Ziemann Felix  1997  NECKARSULM    50 m  2:03.42  AFR 
12  106  Fredrikson Christoffer  1997  CETUS Cet  97B155  50 m  2:03.94   
13  666  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  BA7300  50 m  2:05.70   
14  230  Friberg Gustav  1997  DENMARK  9709AB  50 m  2:08.39   
15  103  Aateigen Dennis  2001  TEAM SØR    50 m  2:08.67   
16  90  Urdal Sondre Saltnes  1999  DELFANA    50 m  2:08.76   
17  406  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  2:10.04   
18  708  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  50 m  2:10.19   
19  446  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  2:10.39   
20  Popelka Simon  1999  BRATISLAVA    50 m  2:11.21   
21  856  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  2:12.21   
22  798  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:12.61   
23  871  Nilsson Martin  1993  SPIF SF  AL6793  50 m  2:12.77   
24  533  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  2:12.83   
25  136  Gregussen Andre  2001  OSLO IL    50 m  2:13.20   
26  305  Varga Stefan  2000  HS  AH3500  50 m  2:13.36   
27  738  Forsström Erik  1999  UPSALA S  AO9399  50 m  2:13.69   
28  99  Lie Markus  1995  ÅSTVEIT SK    50 m  2:14.25   
29  676  Jonsson Daniel  1999  SÖDERTÖRN  AF8599  50 m  2:14.59   
30  420  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  2:15.69   
31  412  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  2:16.18   
32  171  Eiserbeck Roope  1999  JOENSUUN  99A294  50 m  2:16.27   
33  865  Falk Martin  1999  SPIF SF  AC1199  50 m  2:17.72   
34  873  Puoti Carlandrea  1999  SPIF SF  AX9999  50 m  2:17.74   
35  892  Syrrist Håkon  2000  ULLENSAKER    50 m  2:17.75   
36  487  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  2:17.87   
37  324  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  2:18.03   
38  220  Solvik Kristian Nygård  1999  MADLA SK    50 m  2:18.44   
39  939  Dudas Daniel  1994  IRON AQUA    50 m  2:18.54  AFR 
40  615  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  50 m  2:19.47   
41  338  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  2:19.98   
42  657  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  50 m  2:20.63   
43  343  Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  50 m  2:21.15   
44  824  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  2:21.16   
45  459  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:21.39   
46  325  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  2:21.76   
47  583  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  2:21.77   
48  260  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  2:21.96   
49  208  Sievers Jakob  2000  TAMPERE  00A730  50 m  2:22.48   
50  454  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  2:22.56   
51  177  Dobrzhanskiy Danila  1998  JYVÄSKYLÄ  98B028  50 m  2:22.58   
52  860  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:23.25   
53  531  Björklund Robin  2002  NJURUNDA  AA9502  50 m  2:23.37   
54  427  Schön Svensson David  1993  SK LAXEN  AD8993  50 m  2:23.41   
55  731  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  50 m  2:23.62   
56  491  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  50 m  2:23.89   
57  157  Magalhães Hugo  2002  HAVNAR    50 m  2:23.97   
58  766  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  50 m  2:23.98   
59  332  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  50 m  2:24.31   
60  399  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  2:24.31   
61  671  Vernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  50 m  2:25.49   
62  542  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  2:27.44   
63  843  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  50 m  2:27.55   
64  774  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  50 m  2:27.57   
65  628  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  50 m  2:28.90   
66  384  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  50 m  2:30.77   
67  712  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  2:34.11   
68  816  Franzén Gustav  2000  VÄXJÖ SS  AU1300  50 m  2:37.40   
69  43  Aanesen Viktor  1999  SKJETTEN    25 m  2:08.15   
70  135  Fedorcsak Adam  2001  OSLO IL    25 m  2:13.56   
71  707  Parsons Philip  1999  TYRESÖ SS  AJ8199  25 m  2:14.30   
72  625  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  2:18.37   
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  07 April 2017 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  18:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare