2017-12-17   12:53:08
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Saturday 8 April 2017 09:30

6_S
Event 6, 50m Butterfly Women 
 
WR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
ER: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
NR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
SR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
688  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  24.99   
231  Beckmann Emilie  1997  DENMARK  9778AG  50 m  25.96   
35  Ntountounaki Anna  1995  GREECE    50 m  26.47   
884  Hosszu Katinka  1989  IRON AQUA    50 m  26.62   
229  Mikkelsen Amalie  1997  DENMARK  9728AA  50 m  26.97   
272  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  50 m  26.98   
827  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  27.00   
60  Karakouskaya Nastassia  1996  BELARUS    50 m  27.14   
58  Dziamidava Aksana  1993  BELARUS    50 m  27.36   
10  904  Kollanus Kaisla  1993  FINLAND  93A027  50 m  27.43   
11  920  Nurminen Tessa  1994  FINLAND  94A428  50 m  27.45   
12  776  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  27.48   
13  242  Øritsland Hedda  1999  BÆRUM  K080199HED01  50 m  27.57   
14  918  Kanervo Reetta  1999  FINLAND  99A565  50 m  27.59   
15  76  Meilutyte Ruta  1997  LITHUANIA    50 m  27.61   
16  364  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  27.66   
17  922  Norismaa Nea  1995  FINLAND  95A534  50 m  27.69   
18  363  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  27.74   
19  315  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS  AR4499  50 m  27.76   
20  238  Løvberg Emilie  1995  BÆRUM  K040795EMI01  50 m  27.78   
21  653  Gustafsson Rebecka  1998  SÖDERTÄLJE  AH4698  50 m  27.83   
22  664  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  27.85   
23  898  Hentke Franziska  1989  GERMANY    50 m  27.88   
24  665  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  28.01   
25  19  Kilpeläinen Viola  1998  HELSINGFOR  98A386  50 m  28.05   
26  940  Kanapienyte Beatrice  1999  LITHUANIA    50 m  28.06  AFR 
27  112  Nenonen Sohvi  1999  CETUS Cet  99A092  50 m  28.09   
28  Gerzova Dominika  1999  TJ KRNOV    50 m  28.19   
29  488  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  28.22   
30  262  Eriksson Anna  1999  ESKILSTUNA  AI0499  50 m  28.23   
31  49  van Berkel Martina  1989  HEIDELBERG  346326  50 m  28.24   
32  921  Laukkanen Jenna  1995  FINLAND  95A962  50 m  28.24   
33  472  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  28.25   
34  435  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  28.31   
35  101  Rypestøl Malene  2001  VARODD SK    50 m  28.32   
36  308  Vikström Ronja  1996  HS  BQ0696  50 m  28.37   
37  517  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  50 m  28.46   
38  31  Sætra Schefte Inger-Ane  1998  LAMBERTSET    50 m  28.53   
39  908  Upanne Lotta  1998  FINLAND  98A195  50 m  28.57   
40  905  Koski Moona  1999  FINLAND  99A609  50 m  28.62   
41  763  Berntsson Michelle  2000  VÄSBY SS  BD6200  50 m  28.63   
42  34  Vo Jennifer  2000  LAMBERTSET    50 m  28.65   
43  235  Clausen Maria Thompson  1996  BÆRUM    50 m  28.66   
44  441  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  50 m  28.66   
45  465  Forés Alba  1998  MKK  AI5298  50 m  28.73   
46  919  Kivirinta Veera  1995  FINLAND  95A668  50 m  28.74   
47  419  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  29.02   
48  115  Ruohoniemi Tanja  1995  CETUS Cet  95A598  50 m  29.03   
49  690  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  29.05   
50  805  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  29.05   
51  306  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  29.09   
52  191  Hammar Hanna  1998  TAMPERE  98A182  50 m  29.17   
53  193  Huhtanen Suvi  1999  TAMPERE  99A194  50 m  29.18   
54  110  Koivu Sini  1999  CETUS Cet  99A482  50 m  29.29   
55  178  Lampi Jenni  2000  JYVÄSKYLÄ  00A178  50 m  29.30   
56  674  Engback Cassandra  1999  SÖDERTÖRN  AQ0499  50 m  29.30   
57  658  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  29.36   
58  275  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  29.38   
59  478  Rydgren My  1999  MKK  AT5699  50 m  29.38   
60  86  Olsen Susann Pleym  1997  DELFANA    50 m  29.40   
61  105  Flyckt Emilia  2001  CETUS Cet  01A649  50 m  29.40   
62  303  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  29.45   
63  564  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  29.51   
64  203  Nieminen Emma  1996  TAMPERE  96A009  50 m  29.52   
65  154  Eidesgaard Lív  1999  HAVNAR    50 m  29.55   
66  902  Maanurm Sandra  2001  ORCA    50 m  29.60   
67  545  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  29.69   
68  861  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  29.69   
69  365  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  29.71   
70  932  Jumah Bayan  1994  SYRIA    50 m  29.72  AFR 
71  641  Muzito Joyce  2001  SUNDSVALL  BT4401  50 m  29.73   
72  830  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  29.75   
73  597  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  29.78   
74  485  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  29.79   
75  877  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  50 m  29.80   
76  356  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  29.86   
77  233  Løyning Ingeborg Vassbakk  2000  BJERKVIK  10172876  50 m  29.88   
78  183  Ollikainen Janina  2000  PORIN  00A030  50 m  29.91   
79  635  Bergqvist Lina  1998  SUNDSVALL  AG3498  50 m  29.91   
80  424  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  29.93   
81  909  Bruneau Julia  1999  FINLAND  99A066  50 m  29.93   
82  679  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  50 m  30.00   
83  862  Berg Jessica  1998  SPIF SF  BJ7698  50 m  30.02   
84  18  Kareinen Hanna  2000  HELSINGFOR  00A012  50 m  30.04   
85  565  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  30.05   
86  440  Heina Christin  1996  LASS  BA0296  50 m  30.07   
87  340  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  50 m  30.08   
88  192  Hammar Heini  1999  TAMPERE  99A148  50 m  30.09   
89  377  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  30.10   
90  368  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  30.21   
91  706  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  30.21   
92  200  Manner Mila  2001  TAMPERE  01A167  50 m  30.22   
93  216  Endregaard Julie Borsheim  2001  MADLA SK    50 m  30.22   
94  561  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  30.23   
95  567  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  50 m  30.23   
96  386  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  30.32   
97  132  Nielsen Mathilde Menck  2002  HELSINGØR  0246AC  50 m  30.33   
98  613  Fährlin Agnes  1998  SPÅRVÄGEN  AR1498  50 m  30.34   
99  202  Männikkö Emma  1998  TAMPERE  98A372  50 m  30.36   
100  95  Kreybu Mie  1999  ARNA SLK    50 m  30.40   
101  267  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  50 m  30.41   
102  604  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  30.41   
103  649  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  30.42   
104  172  Mononen Aino  2001  JOENSUUN  01A089  50 m  30.46   
105  701  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  50 m  30.48   
106  381  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  30.49   
107  400  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  50 m  30.49   
108  839  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  30.54   
109  449  Åkesson Erika  2000  LJUNGBY SS  AA6600  50 m  30.56   
110  92  Farkas Julia  1996  BERGEN    50 m  30.57   
111  334  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  50 m  30.59   
112  40  Vik Eline  2002  SANDNES    50 m  30.61   
113  447  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  30.61   
114  552  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  30.61   
115  304  Wallin Sarah  2000  HS  AH9800  50 m  30.62   
116  395  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  30.62   
117  888  Rimmereide Camilla  2000  ULLENSAKER    50 m  30.65   
118  747  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  50 m  30.69   
119  581  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  50 m  30.71   
120  603  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  30.71   
121  819  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  50 m  30.72   
122  430  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  30.74   
123  842  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  50 m  30.75   
124  627  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  50 m  30.79   
125  644  Pettersson Nathalie  2002  SUNDSVALL  BP4602  50 m  30.79   
126  207  Rautiainen Hanna  1999  TAMPERE  99A515  50 m  30.82   
127  108  Kalenius Lyydia  2000  CETUS Cet  00A252  50 m  30.83   
128  585  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  30.83   
129  370  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  50 m  30.87   
130  176  Wegelius Vilhelmiina  2002  JOENSUUN  02A466  50 m  30.93   
131  563  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  30.98   
132  302  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  31.00   
133  790  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  31.00   
134  544  Pernius Stina  2002  OSKARSHAMN  AL4802  50 m  31.01   
135  605  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  31.01   
136  264  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  31.02   
137  754  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  31.04   
138  415  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  31.06   
139  612  Flood Matilda  1999  SPÅRVÄGEN  BA6899  50 m  31.06   
140  180  Kaunisto Emmi  2002  PORIN  02A031  50 m  31.14   
141  587  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  50 m  31.16   
142  116  Siirtola Peppi  2002  CETUS Cet  02A144  50 m  31.23   
143  845  Norén Sophia  1998  SS04  AN9698  50 m  31.26   
144  380  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  50 m  31.27   
145  828  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  31.31   
146  444  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  31.32   
147  794  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  31.32   
148  385  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  31.38   
149  Trníková Nikoleta  2002  PBPO  SVK11827  50 m  31.51   
150  815  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  50 m  31.53   
151  854  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  31.53   
152  844  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  50 m  31.58   
153  867  Granert Lea  2001  SPIF SF  BQ1401  50 m  31.58   
154  832  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  31.68   
155  256  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  50 m  31.70   
156  579  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  31.76   
157  903  Puusepp Garith-Beth  2003  ORCA    50 m  31.90   
158  140  Lisken Malena Amelie  2003  OSLO IL    50 m  31.97   
159  314  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS  AH3897  50 m  31.98   
160  367  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  50 m  32.03   
161  600  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  50 m  32.07   
162  147  Kuusjärvi Eerica  1999  RAISION  99A492  50 m  32.08   
163  133  Færch Sofie Villum  2002  HELSINGØR  0286AQ  50 m  32.18   
164  451  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  50 m  32.25   
165  439  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  32.44   
166  450  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  32.45   
167  142  Rølland Maria  1998  OSLO IL    50 m  32.46   
168  858  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  50 m  32.49   
169  389  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  32.50   
170  173  Raassina Pinja  2002  JOENSUUN  02A845  50 m  32.56   
171  261  Bäckström Saga  2002  ESKILSTUNA  AD9202  50 m  32.61   
172  670  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  50 m  32.62   
173  594  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  50 m  32.71   
174  266  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  50 m  32.77   
175  534  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  50 m  32.77   
176  481  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  32.96   
177  42  Mikkelborg Silje Poll  1998  SKJETTEN    50 m  32.98   
178  373  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  50 m  32.98   
179  748  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  50 m  33.01   
180  853  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  50 m  33.07   
181  744  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  33.19   
182  442  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  50 m  33.22   
183  553  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  33.35   
184  610  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  50 m  33.35   
185  821  Liljeblad Lovisa  2002  ÅKERSBERGA  AF5402  50 m  33.53   
186  163  Magnussen Kristin Nygård  2002  BRYNE SK    50 m  33.64   
187  278  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  33.68   
188  182  Lasonen Tinja  2004  PORIN  04A230  50 m  33.70   
189  614  Hedström Mikaela  2003  SPÅRVÄGEN  AK4403  50 m  33.93   
190  480  Eni Matilda  2002  MARIESTAD  AF0402  50 m  34.17   
191  551  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  34.37   
192  588  Danielsson Victoria  2002  SKURU IK  BP6802  50 m  34.43   
193  791  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  50 m  34.53   
194  809  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  35.64   
195  401  Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  50 m  36.47   
196  74  Reichard Maja  1991  SPÅRVÄGEN  CI0291  50 m  36.69   
197  550  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  37.15   
198  155  Eidesgaard Vár  2001  HAVNAR    25 m  28.37   
199  675  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  25 m  28.45   
200  333  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  25 m  29.38   
201  709  Thurfjell Julia  1994  TYRESÖ SS  BG3894  25 m  29.64   
202  859  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  25 m  30.78   
203  590  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  30.84   
204  617  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  25 m  31.32   
205  462  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  25 m  31.41   
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  07 April 2017 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  19:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare