2017-10-23   13:37:50
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Saturday 8 April 2017 09:30

7_S
Event 7, 50m Butterfly Men 
 
WR: Rafael Munoz (1988) 22.43 2009-04-05 
ER: Rafael Munoz (1988) 22.43 2009-04-05 
NR: Jakob Andkjaer (1985) 22.93 2009-07-27 
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
52  Tsurkin Yauhen  1990  BELARUS    50 m  23.42   
79  Margevicius Deividas  1995  LITHUANIA    50 m  23.86   
63  Dodaleu Yahor  1993  BELARUS    50 m  23.87   
56  Staselovich Viktar  1994  BELARUS    50 m  24.00   
290  Carlsen Christoffer  1992  HS  AM1192  50 m  24.20   
906  Pöytäkivi Riku  1993  FINLAND  93A973  50 m  24.28   
61  Machekin Artsiom  1991  BELARUS    50 m  24.32   
237  Hvas Tomoe Zenimoto  2000  BÆRUM  M010600TOM01  50 m  24.34   
288  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  50 m  24.34   
10  915  Herrala Anton  1993  FINLAND  93A340  50 m  24.54   
11  317  Persson Mika  1998  HÖGANÄS  AM7798  50 m  24.58   
12  833  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  50 m  24.61   
13  32  Stojkovski Niksja  1994  LAMBERTSET    50 m  24.72   
14  54  Latkin Anton  1994  BELARUS    50 m  24.74   
15  80  Bøen Sigurd Holten  1997  AALESUND    50 m  24.75   
16  188  Varho Eemil  1997  RAUMAN  97A537  50 m  24.75   
17  99  Lie Markus  1995  ÅSTVEIT SK    50 m  24.79   
18  502  Flodqvist Pontus  1988  SK NEPTUN  AB5388  50 m  24.93   
19  677  Jonsson Jesper  1993  SÖDERTÖRN  AS9393  50 m  24.95   
20  205  Rautalin Jaakko  1989  TAMPERE  89A051  50 m  25.09   
21  891  Aspegren Henrik  1999  ULLENSAKER    50 m  25.11   
22  666  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  BA7300  50 m  25.14   
23  933  Hoang Quy Phuoc  1993  BVSC ZUGLO    50 m  25.18  AFR 
24  912  Vuorela Teemu  1994  FINLAND  94A789  50 m  25.19   
25  167  Laakso Mikael  1997  RIIHIMÄEN  97A008  50 m  25.20   
26  354  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  25.22   
27  852  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  25.31   
28  12  Crespo Edgar  1989  ATLETICO    50 m  25.32   
29  536  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  25.35   
30  692  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  AP5995  50 m  25.39   
31  62  Krasochka Viktar  1996  BELARUS    50 m  25.41   
32  234  Bernstein Jakob  1995  BÆRUM  M160895JAK01  50 m  25.46   
33  733  Törnqvist Samuel  1997  TÄBY SIM  AI6197  50 m  25.46   
34  448  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  25.50   
35  484  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  25.50   
36  405  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  25.51   
37  64  Dzialendzik Maksim  1996  BELARUS    50 m  25.55   
38  411  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  25.55   
39  537  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  25.57   
40  863  Danielsson Jacob  1998  SPIF SF  AB9798  50 m  25.57   
41  416  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  25.66   
42  122  Benli Ömer Faruk  1993  HELSINGØR  9317AI  50 m  25.67   
43  429  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  25.67   
44  541  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  25.71   
45  538  Sjöblad Oscar  1997  NKK  AM6397  50 m  25.72   
46  259  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  25.76   
47  468  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  25.77   
48  841  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  50 m  25.86   
49  840  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  25.88   
50  390  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  25.90   
51  425  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  25.93   
52  204  Pyykkönen Kalle  1996  TAMPERE  96A549  50 m  25.94   
53  939  Dudas Daniel  1994  IRON AQUA    50 m  25.97  AFR 
54  94  Tronvoll Christian  1994  BERGEN    50 m  26.01   
55  289  Bratt Joachim  1995  HELSINGØR  9535AS  50 m  26.03   
56  355  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  26.13   
57  529  Björklund Erik  1998  NJURUNDA  AA2598  50 m  26.15   
58  580  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  26.20   
59  770  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  26.22   
60  556  Nagy Gergö  1995  POSEIDON  AZ6995  50 m  26.25   
61  659  Kerman Henry  1997  SÖDERTÄLJE  AI6597  50 m  26.27   
62  663  Ny Hampus  1990  SÖDERTÄLJE  AP1190  50 m  26.28   
63  436  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  50 m  26.32   
64  750  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  50 m  26.36   
65  124  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  50 m  26.38   
66  361  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  50 m  26.38   
67  746  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  26.39   
68  311  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  26.42   
69  81  Schmidt William Ruud  1999  AALESUND    50 m  26.43   
70  291  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  26.45   
71  558  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  26.45   
72  559  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  26.45   
73  917  Aaltomaa Sami  1992  FINLAND  92A300  50 m  26.45   
74  323  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  26.49   
75  723  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  26.57   
76  260  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  26.65   
77  582  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  26.65   
78  141  Nygaard Marius  1997  OSLO IL    50 m  26.66   
79  699  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  26.70   
80  557  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  26.73   
81  299  Löfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  50 m  26.74   
82  823  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  26.74   
83  345  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  26.76   
84  177  Dobrzhanskiy Danila  1998  JYVÄSKYLÄ  98B028  50 m  26.78   
85  414  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  26.78   
86  434  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  50 m  26.80   
87  220  Solvik Kristian Nygård  1999  MADLA SK    50 m  26.81   
88  117  Vainio Topias  1997  CETUS Cet  97A690  50 m  26.83   
89  856  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  26.86   
90  221  Turøy Jens Petter  1999  MADLA SK    50 m  26.88   
91  353  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  26.94   
92  792  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  26.94   
93  879  Åström Alfred  1997  SPIF SF  AP0197  50 m  26.95   
94  426  Sandgren Robin  1997  SK LAXEN  AW3997  50 m  26.98   
95  199  Lehtonen Teemu  2000  TAMPERE  00A472  50 m  27.01   
96  136  Gregussen Andre  2001  OSLO IL    50 m  27.02   
97  618  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  27.04   
98  138  Hemminghytt Martin Ross  1998  OSLO IL    50 m  27.11   
99  681  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  50 m  27.11   
100  82  Thorvik Mathias Rørstad  1998  AALESUND    50 m  27.14   
101  687  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  27.26   
102  482  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  27.27   
103  387  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  50 m  27.29   
104  357  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  27.33   
105  548  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  50 m  27.34   
106  713  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  27.35   
107  Kristofik Martin  1998  PBPO  SVK11687  50 m  27.37   
108  135  Fedorcsak Adam  2001  OSLO IL    50 m  27.38   
109  87  Omarsson Omar  2000  DELFANA    50 m  27.47   
110  546  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  27.47   
111  570  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  27.50   
112  834  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  50 m  27.54   
113  654  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  27.64   
114  129  Burmester Felix  1999  HELSINGØR  9913AC  50 m  27.70   
115  473  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  27.70   
116  360  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  27.72   
117  758  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  50 m  27.74   
118  186  Törmä Lauri  2000  PORIN  00A153  50 m  27.79   
119  104  Alitalo Eetu  1999  CETUS Cet  99A732  50 m  27.80   
120  769  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  27.80   
121  309  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  27.85   
122  372  Svensson Garri  2000  KALMAR SS  AL4300  50 m  27.88   
123  620  Ottosson Erik  1999  SPÅRVÄGEN  AM9799  50 m  27.93   
124  621  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  27.96   
125  39  Vik Simen  1999  SANDNES    50 m  27.98   
126  868  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  50 m  28.00   
127  128  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  50 m  28.02   
128  194  Hörkkö Tatu  2001  TAMPERE  01A394  50 m  28.08   
129  455  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  28.08   
130  562  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  28.12   
131  676  Jonsson Daniel  1999  SÖDERTÖRN  AF8599  50 m  28.12   
132  107  Jokinen Tuomas  2001  CETUS Cet  01A556  50 m  28.16   
133  428  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  28.17   
134  893  Laurusonis Mantas  2000  ULLENSAKER    50 m  28.17   
135  249  Willberg Carl-Åke  1998  DANDERYD  AG1398  50 m  28.19   
136  366  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  28.19   
137  872  Nilsson-Deya Tyrone  2001  SPIF SF  AS7901  50 m  28.25   
138  179  Suhonen Leevi  1999  JYVÄSKYLÄ  99A419  50 m  28.27   
139  244  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  28.34   
140  531  Björklund Robin  2002  NJURUNDA  AA9502  50 m  28.34   
141  362  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  28.36   
142  379  Kromnow Elias  1999  KARLSKRONA  AL5799  50 m  28.38   
143  174  Ruohtula Roope  2000  JOENSUUN  00A565  50 m  28.39   
144  277  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  50 m  28.40   
145  789  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  50 m  28.46   
146  91  Kolaas Petter Strand  1999  DELFANA    50 m  28.49   
147  175  Vartiainen Miiro  2001  JOENSUUN  01A340  50 m  28.49   
148  171  Eiserbeck Roope  1999  JOENSUUN  99A294  50 m  28.54   
149  671  Vernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  50 m  28.63   
150  860  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  28.66   
151  371  Stikáns Atis  1999  KALMAR SS  AR8799  50 m  28.70   
152  634  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  50 m  28.70   
153  369  Madebrink Harald  1998  KALMAR SS  AV6198  50 m  28.75   
154  820  Gullberg Oscar  1999  ÅKERSBERGA  AF8799  50 m  28.75   
155  739  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  28.79   
156  338  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  28.83   
157  388  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  28.85   
158  760  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  50 m  29.00   
159  88  Refseth Ådne Vike  1997  DELFANA    50 m  29.04   
160  735  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  50 m  29.11   
161  875  Stålmarck David  2001  SPIF SF  AI4701  50 m  29.11   
162  693  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  50 m  29.12   
163  85  Hallaråker Sander  1999  DELFANA    50 m  29.16   
164  184  Pennanen Matias  2001  PORIN  01A181  50 m  29.19   
165  855  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  29.22   
166  410  Bonnevier Simon  2001  LANDSKRONA  AH7301  50 m  29.25   
167  496  Blom Simon  1999  SK NEPTUN  AQ9199  50 m  29.34   
168  206  Rautaporras Olli  2000  TAMPERE  00A795  50 m  29.35   
169  632  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  29.46   
170  775  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  50 m  29.48   
171  269  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  29.54   
172  397  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  50 m  29.79   
173  554  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  29.84   
174  285  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  50 m  29.87   
175  383  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  29.94   
176  483  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  29.97   
177  166  Tobiassen Mats Fjogstad  2002  BRYNE SK    50 m  29.99   
178  418  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  30.01   
179  742  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  30.04   
180  795  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  50 m  30.04   
181  374  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  30.05   
182  384  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  50 m  30.28   
183  785  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  50 m  30.38   
184  456  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  30.87   
185  812  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  50 m  30.89   
186  459  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  31.37   
187  375  Barkrot Marcus  2002  KARLSKRONA  AD7502  50 m  31.73   
188  743  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  31.77   
189  637  Hammarlund Emil  1995  SUNDSVALL  AT1195  25 m  26.83   
190  696  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  26.92   
191  438  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  27.17   
192  780  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  AK2999  25 m  27.44   
193  246  Karlsson Daniel  2001  BOTK-RÖNN  AL0901  25 m  27.92   
194  470  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  25 m  27.93   
195  398  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  29.30   
196  279  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  30.07   
197  404  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  25 m  30.18   
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  07 April 2017 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  18:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare