Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
22 april 2017 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
13:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 april 2017 |
|
|
|
|
Løb 19, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (14) |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
|
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
325 |
1 |
Karoline Nielsen |
2004 |
0422AB |
SLAGELSE |
|
25m |
|
168 |
2 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:41.51 |
335 |
3 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
2:40.09 |
349 |
4 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
VEST |
|
25m |
2:38.10 |
353 |
5 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
0432AD |
AIF |
|
25m |
2:38.33 |
332 |
6 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
2:40.59 |
236 |
7 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Isabel Lillebæk |
2004 |
0466AT |
JYLLINGE |
|
25m |
2:36.77 |
103 |
2 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
TUNE |
|
25m |
2:35.47 |
63 |
3 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
25m |
2:32.07 |
31 |
4 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
LAKSEN |
|
25m |
2:31.53 |
109 |
5 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
TUNE |
|
25m |
2:31.93 |
291 |
6 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:34.49 |
39 |
7 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
25m |
2:36.41 |
246 |
8 |
Clara Dreier |
2004 |
0438AC |
KØGE |
|
25m |
2:37.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
2:30.54 |
243 |
2 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
25m |
2:29.80 |
380 |
3 |
Emma Zambrano Thorsen |
2004 |
0402AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:29.48 |
46 |
4 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:28.84 |
299 |
5 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:29.16 |
198 |
6 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:29.50 |
181 |
7 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:30.39 |
336 |
8 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
25m |
2:31.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:28.57 |
183 |
2 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:27.99 |
249 |
3 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
2:27.73 |
97 |
4 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
ISHØJ |
|
25m |
2:27.32 |
324 |
5 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:27.57 |
60 |
6 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:27.95 |
262 |
7 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:28.41 |
127 |
8 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
2:28.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
331 |
1 |
Emilie Nepper-Christensen |
2003 |
0372AU |
SØLLERØD |
|
25m |
2:27.09 |
193 |
2 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:26.44 |
62 |
3 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:26.19 |
37 |
4 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
25m |
2:25.74 |
367 |
5 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
25m |
2:25.83 |
266 |
6 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
2:26.22 |
264 |
7 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
25m |
2:26.47 |
52 |
8 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:27.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
114 |
1 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
2:24.91 |
166 |
2 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:24.60 |
341 |
3 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
2:24.38 |
360 |
4 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:23.77 |
235 |
5 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
KVIK |
|
25m |
2:24.08 |
304 |
6 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:24.53 |
378 |
7 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:24.75 |
51 |
8 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:25.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
350 |
1 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
2:23.53 |
250 |
2 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
25m |
2:23.18 |
90 |
3 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
GLADSAXE |
|
25m |
2:23.11 |
138 |
4 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
2:22.97 |
287 |
5 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
2:22.98 |
375 |
6 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:23.13 |
56 |
7 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:23.30 |
125 |
8 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
HERLEV |
|
25m |
2:23.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:22.55 |
273 |
2 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
2:22.41 |
223 |
3 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
25m |
2:21.81 |
240 |
4 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
25m |
2:21.45 |
169 |
5 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:21.65 |
104 |
6 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
TUNE |
|
25m |
2:22.36 |
160 |
7 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:22.44 |
167 |
8 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:22.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
86 |
1 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:21.14 |
225 |
2 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
25m |
2:20.77 |
26 |
3 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
2:20.67 |
370 |
4 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
25m |
2:19.94 |
36 |
5 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
SLANGERUP |
|
25m |
2:20.01 |
295 |
6 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
2:20.72 |
302 |
7 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:20.98 |
230 |
8 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
25m |
2:21.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
40 |
1 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
25m |
2:19.53 |
309 |
2 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:18.48 |
293 |
3 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
2:18.08 |
163 |
4 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:17.38 |
374 |
5 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:17.49 |
301 |
6 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:18.20 |
133 |
7 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
25m |
2:19.53 |
228 |
8 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
25m |
2:19.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
2:17.01 |
254 |
2 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:16.02 |
226 |
3 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
25m |
2:15.36 |
145 |
4 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
2:14.92 |
239 |
5 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
KØGE |
|
25m |
2:15.28 |
221 |
6 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
2:15.98 |
58 |
7 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:17.01 |
73 |
8 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:17.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:14.34 |
292 |
2 |
Mille Pedersen |
2003 |
0392AO |
ALLERØD |
|
25m |
2:14.30 |
217 |
3 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
25m |
2:13.43 |
84 |
4 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:13.17 |
85 |
5 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
2:13.21 |
218 |
6 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
2:14.00 |
277 |
7 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
25m |
2:14.32 |
220 |
8 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
2:14.59 |
|
|
Heat 13 (14) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
64 |
1 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:19.48 |
373 |
2 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:18.94 |
372 |
3 |
Nønne Christensen |
2004 |
0486AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:17.89 |
344 |
4 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
2:12.95 |
162 |
5 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:15.54 |
50 |
6 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
2:18.48 |
386 |
7 |
Laura L. Hørning |
2004 |
0456AC |
GSK |
|
25m |
2:19.20 |
121 |
8 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
25m |
2:20.03 |
|
|
Heat 14 (14) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
298 |
1 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:12.50 |
59 |
2 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:10.30 |
32 |
3 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
2:08.85 |
242 |
4 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
2:07.71 |
159 |
5 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:08.51 |
219 |
6 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
2:09.13 |
308 |
7 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:12.47 |
48 |
8 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:13.11 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
22 april 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
13:08 |
|