2017-09-22   08:20:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 18
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  13 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:28   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar  Försök (6) 
Sponsor: Jaked 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 16:17.44 2006 FM: Robin Hansson 16:59.21 
16 - 17 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.92 2012 FM: Melker Olsson 16:28.10 
 
Beräknad start 12:06 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
723  Jonathan Nilsson  2003  AD5103  SUNDSVALL    50m  19:45.21 
193  Gustaf Walldén  2003  AE8503  SK ENA    50m  19:40.12 
411  Anton Swedblom  2002  AR1302  SK LAXEN    50m  19:41.37 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
522  Oscar Sjöström  2003  AA2103  MASS    50m  19:22.84 
329  Patrik Petkoczi  2002  AG3702  JÖNKÖPING    50m  18:30.19 
310  Linus Thörn  2002  AN6102  JÄRFÄLLA S    50m  18:28.66 
837  Julius Gustavsson  2002  AD0102  TÄBY SIM    50m  18:24.84 
25  Ivar Simonsson  2002  AO9502  VÄSBY SS    50m  18:24.92 
586  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    50m  18:29.17 
649  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    50m  18:40.20 
380  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    50m  19:30.00 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
237  Johan Alderbrink  2001  AO7701  HS    50m  17:58.37 
46  Max Fahlén  2001  AM1101  VÄSTERÅS    50m  17:56.94 
61  Gustav Franzén  2000  AU1300  VÄXJÖ SS    50m  17:53.64 
718  Johan Ekengren  2001  AA6901  SUNDSVALL    50m  17:51.00 
183  Albin Svenneby  2001  AL4301  ELFSBORG    50m  17:53.21 
642  Alfred Persson  2000  AG4900  SJÖBO SS    50m  17:55.98 
304  Linus Nykvist  2001  AH3701  JÄRFÄLLA S    50m  17:57.89 
126  Charlie Tranberg  2002  AK5102  UDDEVALLA    50m  18:13.43 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
833  Daniel Coleman  2000  AP0700  TÄBY SIM    50m  17:46.30 
871  Johan Ljunggren  2001  AN6101  UPSALA S    50m  17:40.35 
248  Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    50m  17:29.97 
527  Sam Taheri  2000  AF5300  MASS    50m  17:25.97 
333  Viktor Svan  2000  AH0300  JÖNKÖPING    50m  17:29.00 
838  Victor Halldén  2000  AP7300  TÄBY SIM    50m  17:39.77 
21  Martin Melinder  2001  AG1301  VÄSBY SS    50m  17:46.01 
510  Svante Linnér  2000  AK4700  MOTALA SS    50m  17:50.16 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  13 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  19:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start