2017-09-22   08:20:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 23
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  14 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:49   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor  Försök (16) 
Sponsor: Nordic Feel AB 
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Trine Forss 1:06.52 
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Emma Vileus 1:08.03 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Anna Miram 1:05.54 
 
Heat 1 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
779  Nea Hjortsberg  2004  AK0404  SÖDERTÖRN    25m  1:08.40 
475  Ester Eilertsson  2003  AE0203  MKK    50m  1:15.03 
591  Amanda Björkman  2001  AF3101  POSEIDON    50m  1:19.75 
               
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
569  Klara Gårdman  2002  BF8402  NKK    50m  1:14.24 
738  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  AJ0802  SK SYDSIM    50m  1:14.09 
202  Stella Verner  2003  AF6403  ESKILSTUNA    50m  1:13.98 
480  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    50m  1:13.94 
370  Michelle Träff  2002  BE0602  KARLSTAD    50m  1:13.95 
346  Tea Winblad  2004  AH7404  KALMAR SS    50m  1:14.02 
275  Wilma Svensson  2002  BK8402  HS    50m  1:14.15 
               

 
Heat 3 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
473  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    50m  1:13.83 
406  Hannah Fritz  2003  BB5603  SK LAXEN    50m  1:13.77 
461  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  SK LÖDDE    50m  1:13.60 
86  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    50m  1:13.49 
624  Elvira Dalin  2003  AO8803  SALA SS    50m  1:13.59 
662  Molly Lund  2005  AB6605  SKÖVDE SS    50m  1:13.61 
139  Hannah Olsson-Lindhé  2003  AB6203  TRELLEBORG    50m  1:13.78 
323  Moa Holmquist  2004  AG1604  JÖNKÖPING    50m  1:13.91 

 
Heat 4 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
236  Angelina Agrell  2003  AR6803  HS    50m  1:13.44 
327  Matilda Nilsson  2004  AD0804  JÖNKÖPING    50m  1:13.36 
15  Anna Frisk Garcia  2002  AH6202  VÄSBY SS    50m  1:13.25 
334  Wilma Svensson  2004  AG6604  JÖNKÖPING    50m  1:13.11 
143  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    50m  1:13.12 
805  Mica Nolén  2004  AG1204  SK TRITON    50m  1:13.28 
148  Liv Asp Olsson  2005  AH3205  SPIF SF    50m  1:13.37 
743  Ida Lithner  2004  AB6204  SÄFFLE SS    50m  1:13.45 

 
Heat 5 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
552  Freja Nordeman  2003  AU7203  SK NEPTUN    50m  1:13.04 
384  Olivia Jarl Halvarsson  2003  AX2203  KSLS    50m  1:12.95 
622  Lisa Bergman  2002  AQ9802  S 77    50m  1:12.79 
619  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    50m  1:12.69 
703  Rebecca Gustafsson  2003  AB5203  SKK    50m  1:12.77 
844  Izabelle Lindberg  2003  AX6603  TÄBY SIM    50m  1:12.88 
109  Elvira Montes  2004  AS3804  SS04    50m  1:13.03 
99  Maja Byström  2003  BS3603  Ö-VIKS ASS    50m  1:13.09 

 
Heat 6 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Juni Karfunkel  2004  AO9404  UDDEVALLA    50m  1:12.68 
843  Josephine Junehed  2002  AN1202  TÄBY SIM    50m  1:12.60 
85  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  ÖSA    50m  1:12.56 
825  Yasemin Uzum  2003  AI3403  TUREBERG    50m  1:12.53 
24  Tove Pettersson  2004  AF0204  VÄSBY SS    50m  1:12.53 
222  Klara Tistrand  2001  AD9801  GÖTEBORG    50m  1:12.57 
343  Leia Karlsson  2002  AR2202  KALMAR SS    50m  1:12.64 
420  Rebecca Sandström  2003  AS4803  LIDINGÖ SK    50m  1:12.69 

 
Heat 7 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
249  Rebecca Hesslevik  2000  AZ0800  HS    50m  1:12.47 
676  Mikaela Hedström  2003  AK4403  SPÅRVÄGEN    50m  1:12.35 
364  Linnéa Englund  2003  AI5403  KARLSTAD    50m  1:12.32 
387  Annie Thulin  2003  AK1803  KSLS    50m  1:12.26 
289  Ella Arrhén Andersson  2002  AX8402  JÄRFÄLLA S    50m  1:12.29 
267  Alice Persson  2003  AN5803  HS    50m  1:12.34 
392  Alexandra Schyum  2002  AN8202  KUNGSBACKA    50m  1:12.41 
538  Sophie Bladin  2002  BF5202  SK NEPTUN    50m  1:12.51 

 
Heat 8 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
270  Sasa Podric  2000  BS0400  HS    50m  1:12.17 
661  Nikita Kapron  2003  AL2803  SKÖVDE SS    50m  1:12.15 
330  Nadija Sabic  2002  AI7802  JÖNKÖPING    50m  1:12.11 
435  Thilde Smedbäck  2004  AD3404  LASS    50m  1:11.77 
782  Elin Lundgren  2003  AW2603  SÖDERTÖRN    50m  1:11.86 
40  Agnes Wedel  2000  AX7200  VÄSTERVIK    50m  1:12.12 
763  Isabel Teglöf  2003  AZ3203  SÖDERTÄLJE    50m  1:12.15 
174  Tindra Aminoff  2003  AU5403  ELFSBORG    50m  1:12.26 

 
Heat 9 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
678  Linn Herlin  2002  AU6402  SPÅRVÄGEN    50m  1:11.75 
302  Lilly Lundgren  2002  AC7402  JÄRFÄLLA S    50m  1:11.69 
398  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    50m  1:11.62 
874  Jeanna Wiell  2001  BB9201  UPSALA S    50m  1:11.45 
663  Ida Lövgren  2001  AB2801  SKÖVDE SS    50m  1:11.56 
437  Alice Thörnros  2001  AT8601  LASS    50m  1:11.63 
840  Kristina Isacson  2001  BH5601  TÄBY SIM    50m  1:11.70 
488  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    50m  1:11.76 

 
Heat 10 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
84  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    50m  1:11.43 
736  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    50m  1:11.29 
670  Liesel Williamsson  2000  AX6400  SKÖVDE SS    50m  1:11.17 
49  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    50m  1:11.08 
638  Nellie Andersson  2000  AZ7800  SK 1970    50m  1:11.14 
199  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    50m  1:11.22 
79  Miranda Ingvarsson  2001  AE6401  ÄNGELHOLM    50m  1:11.40 
684  Zafira Vaamonde  2001  AU9601  SPÅRVÄGEN    50m  1:11.43 

 
Heat 11 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
759  Hilma Ramdén  2000  AF4600  SÖDERTÄLJE    50m  1:10.90 
414  Mellie Wijk  2002  AM1602  SK LAXEN    50m  1:10.57 
430  Hilda Linné  2000  BG1800  LASS    50m  1:10.51 
634  Hanna Gebart  2000  AB4400  S 02    50m  1:10.43 
549  Isa Lundgren Sonnergren  2004  AW5404  SK NEPTUN    50m  1:10.49 
159  Sofia Walsh  2002  AF3402  SPIF SF    50m  1:10.54 
791  Wilma Roloff  2000  BA7600  SÖDERTÖRN    50m  1:10.87 
395  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  LANDSKRONA    50m  1:10.91 

 
Heat 12 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
353  Sofie Karlsson  2000  AV8200  KARLSKRONA    50m  1:10.27 
824  Olivia Stille  2000  AJ7600  TUREBERG    50m  1:10.20 
355  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSKRONA    50m  1:10.12 
409  Tilde Morin  2002  AM5202  SK LAXEN    50m  1:10.00 
10  Tova Andersson  2001  AH8201  VÄSBY SS    50m  1:10.10 
240  Amanda Dittlau  2000  AN5200  HS    50m  1:10.18 
251  Alicia Johansson  2003  AI2603  HS    50m  1:10.24 
47  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS    50m  1:10.38 

 
Heat 13 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
842  Cornelia Jerresand  2000  AG6800  TÄBY SIM    50m  1:09.69 
354  Ida Rosenius  2000  AI7400  KARLSKRONA    50m  1:09.67 
659  Vera Fransson  2001  AB7401  SKÖVDE SS    50m  1:09.31 
88  Clara Momats  2000  AG9800  ÖSA    50m  1:09.23 
92  Sandra Rääf  2000  AW8200  ÖSA    50m  1:09.26 
62  Natalie Noreblad  2002  AS0202  VÄXJÖ SS    50m  1:09.51 
777  Emelie Fast  2004  AR4204  SÖDERTÖRN    50m  1:09.69 
138  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG    50m  1:09.73 

 
Heat 14 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
153  Paola Kylberg  2002  AV6602  SPIF SF    50m  1:09.02 
796  Alwa Widmark  2002  AN4402  SÖDERTÖRN    50m  1:08.26 
610  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    50m  1:07.35 
658  Trine Forss  2003  AD8403  SKÖVDE SS    50m  1:05.63 
728  Elise Öberg  2002  AE8402  SUNDSVALL    50m  1:06.68 
629  Linnea Gipperth  2003  AA6403  SALTSJÖB    50m  1:07.91 
149  Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  BP6600  SPIF SF    50m  1:08.87 
514  Kamelia Gradinarska  2001  AI3601  MASS    50m  1:09.16 

 
Heat 15 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
579  Simone Karlsson  2001  AI2201  OSBY SS    50m  1:09.02 
400  Ida Sandwång  2001  AM3601  LANDSKRONA    50m  1:08.17 
52  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS    50m  1:07.28 
725  Wilma Persson  2001  AC0401  SUNDSVALL    50m  1:05.54 
315  Lova Andersson  2000  AA3600  JÖNKÖPING    50m  1:06.58 
495  Emma Vileus  2001  AW1401  MKK    50m  1:07.86 
867  Saga Sandström  2000  AJ8200  UMEÅ SS    50m  1:08.53 
288  Ida Widén  2001  AB3801  HÖGANÄS    50m  1:09.15 

 
Heat 16 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
142  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    50m  1:08.87 
831  Ellen Banestig  2002  BT1802  TÄBY SIM    50m  1:07.91 
185  Tilda Öman  2000  AI7200  ELFSBORG    50m  1:07.27 
55  Victoria Åberg  2001  AL7201  VÄSTERÅS    50m  1:04.83 
274  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    50m  1:06.00 
429  Vera Karlsson  2003  AI8403  LASS    50m  1:07.82 
568  Klara Eriksson  2000  BE6200  NKK    50m  1:08.50 
826  Josefin Alm  2001  AJ8201  TYRESÖ SS    50m  1:09.07 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  14 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  19:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start