2017-07-24   12:47:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 26
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  14 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:49   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar  Försök (9) 
Sponsor: TYR 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007 FM: Max Engström 2:13.81 
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 2:03.74 2012 FM: Olle Sköld 2:10.19 
 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
522  Oscar Sjöström  2003  AA2103  MASS    50m  2:38.85 
872  Adi Ramovic  2004  AG9304  UPSALA S    50m  2:37.10 
528  Alvin Välkki  2004  AE3504  MASS    50m  2:38.54 
303  Sid Lundgren  2003  AF2303  JÄRFÄLLA S    50m  2:39.20 
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
259  Gustav Lind  2002  AG7702  HS    50m  2:31.97 
155  Gustav Niring  2004  AE6304  SPIF SF    50m  2:31.43 
482  Oscar Klittbo  2002  AA2702  MKK    50m  2:31.16 
349  Philip Löfbom  2003  AC0903  KARLSKO SF    50m  2:30.32 
707  Otto Reithner  2003  AE4303  SKK    50m  2:31.14 
64  Emanuel Tidåsen  2002  AQ3702  VÄXJÖ SS    50m  2:31.17 
200  Alex Ly  2003  AE6103  ESKILSTUNA    50m  2:31.88 
821  Ludvig Holfve  2003  AG5503  TUREBERG    50m  2:32.00 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
110  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    50m  2:30.20 
649  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    50m  2:29.63 
828  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    50m  2:29.16 
168  Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    50m  2:28.85 
348  Igor Blagojevic  2000  AG5700  KARLSKO SF    50m  2:28.94 
577  Jonathan Myrlander  2000  AA7300  NÄSSJÖ    50m  2:29.46 
53  Lucas Sterling  2004  AC6704  VÄSTERÅS    50m  2:29.89 
83  Hugo Vaide  2003  AD8903  ÄNGELHOLM    50m  2:30.27 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
806  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    50m  2:28.61 
804  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    50m  2:27.29 
245  Daniel Fischer  2002  AC0302  HS    50m  2:26.93 
829  Jonas Al-Khalili  2002  AI6502  TÄBY SIM    50m  2:26.39 
913  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    50m  2:26.63 
857  Erik Åstrand  2003  AO2903  TÄBY SIM    50m  2:27.11 
87  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    50m  2:28.31 
472  Bo Beckman  2002  AI4902  MKK    50m  2:28.83 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
439  Oliver Tykesson  2000  AJ3700  LASS    50m  2:26.13 
328  Eldin Nukovic  2002  AE5102  JÖNKÖPING    50m  2:25.23 
484  Karl Liljegren  2001  AE7901  MKK    50m  2:24.12 
523  Viktor Sjöström  2001  AB2101  MASS    50m  2:23.89 
17  William Lernå  2002  AF4102  VÄSBY SS    50m  2:23.94 
248  Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    50m  2:25.09 
702  Isak Gustafsson  2001  AA5901  SKK    50m  2:26.07 
321  Oscar Hegmegi  2001  AB9301  JÖNKÖPING    50m  2:26.19 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
169  Tim Berthelsson  2000  AJ1700  SS DELFIN    50m  2:23.75 
554  Victor Tremblay  2001  BA9501  SK NEPTUN    50m  2:23.21 
830  Josef Al-Khalili  2000  AE5700  TÄBY SIM    50m  2:21.98 
304  Linus Nykvist  2001  AH3701  JÄRFÄLLA S    50m  2:21.68 
642  Alfred Persson  2000  AG4900  SJÖBO SS    50m  2:21.77 
61  Gustav Franzén  2000  AU1300  VÄXJÖ SS    50m  2:22.00 
853  Victor Simic  2000  AD5500  TÄBY SIM    50m  2:23.62 
104  Johan Hennert  2001  AL6901  SS04    50m  2:23.85 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
586  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    50m  2:21.23 
78  Petter Hellzén  2000  AA6300  ÄNGELHOLM    50m  2:18.81 
914  Emil Kernen  2002  AC7702  KATRINEHOL    50m  2:16.42 
567  Max Engström  2001  AC9301  NKK    50m  2:11.06 
296  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    50m  2:14.91 
293  Elias Fröde  2001  AE9901  JÄRFÄLLA S    50m  2:18.03 
565  Robin Björklund  2002  AA9502  NJURUNDA    50m  2:19.92 
141  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    50m  2:21.56 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
754  Guillermo Illanes  2000  AE8100  SÖDERTÄLJE    50m  2:20.40 
898  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    50m  2:18.36 
394  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    50m  2:16.18 
279  Stefan Varga  2000  AH3500  HS    50m  2:10.52 
294  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    50m  2:13.98 
213  Jakob Källquist  2001  AC0901  GÄVLE SS    50m  2:16.95 
571  Victor Lovinge  2000  AD6300  NKK    50m  2:19.74 
120  Alexander Assor  2000  AE2900  UDDEVALLA    50m  2:21.32 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
309  Samuel Talback  2000  AB8500  JÄRFÄLLA S    50m  2:19.98 
463  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  2:18.34 
677  Gustav Henriksen  2002  AM1702  SPÅRVÄGEN    50m  2:15.37 
181  Melker Olsson  2000  AC5100  ELFSBORG    50m  2:09.34 
784  Anton Marijanovic  2000  AG0100  SÖDERTÖRN    50m  2:12.29 
458  Tim Brinkhagen  2001  AC9901  SK LÖDDE    50m  2:16.93 
13  Simon Brandt  2000  AJ4700  VÄSBY SS    50m  2:19.31 
124  Edwin Larsson  2001  AB3501  UDDEVALLA    50m  2:21.26 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  14 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  19:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start