2017-11-17   22:18:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 32
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  16 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:23   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar  Finaler (3) 
Sponsor: OLKA Sportresor 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Simon Fröde 1:03.49 
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Max Engström 1:01.95 
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 FM: Olle Sköld 58.56 
 
Heat 1 (3) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
83  Hugo Vaide  2003  AD8903  ÄNGELHOLM    50m  1:07.09 
586  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    50m  1:06.04 
294  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    50m  1:04.03 
828  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    50m  1:03.28 
804  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    50m  1:03.87 
477  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  1:06.03 
913  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    50m  1:06.52 
53  Lucas Sterling  2004  AC6704  VÄSTERÅS    50m  1:07.94 

 
Heat 2 (3) (15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
328  Eldin Nukovic  2002  AE5102  JÖNKÖPING    50m  1:04.97 
245  Daniel Fischer  2002  AC0302  HS    50m  1:04.22 
565  Robin Björklund  2002  AA9502  NJURUNDA    50m  1:03.13 
914  Emil Kernen  2002  AC7702  KATRINEHOL    50m  1:02.93 
463  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  1:03.11 
677  Gustav Henriksen  2002  AM1702  SPÅRVÄGEN    50m  1:03.43 
898  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    50m  1:04.26 
168  Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    50m  1:05.12 

 
Heat 3 (3) (16 - 17 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
880  Jonatan Carlsson  2001  AJ6301  VARBERG    50m  1:02.11 
181  Melker Olsson  2000  AC5100  ELFSBORG    50m  1:01.39 
296  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    50m  1:00.79 
760  Björn Seeliger  2000  BA7300  SÖDERTÄLJE    50m  59.06 
279  Stefan Varga  2000  AH3500  HS    50m  1:00.13 
567  Max Engström  2001  AC9301  NKK    50m  1:01.07 
640  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    50m  1:01.99 
394  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    50m  1:02.38 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  16 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  13:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start