2017-07-24   06:31:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 35
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  15 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:08   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor  Försök (11) 
Sponsor: Nordic Feel AB 
15 år och yngre: Ida Lindborg (1994) 2:17.76 2009 FM: Trine Forss 2:27.35 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:17.02 2013 FM: Anna Miram 2:20.58 
 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
549  Isa Lundgren Sonnergren  2004  AW5404  SK NEPTUN    50m  2:44.70 
302  Lilly Lundgren  2002  AC7402  JÄRFÄLLA S    50m  2:38.15 
159  Sofia Walsh  2002  AF3402  SPIF SF    50m  2:37.91 
638  Nellie Andersson  2000  AZ7800  SK 1970    50m  2:38.05 
639  Emmy Johnsson  2001  AT6801  SJÖBO SS    50m  2:41.41 
619  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    25m  2:26.18 
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
435  Thilde Smedbäck  2004  AD3404  LASS    50m  2:37.70 
703  Rebecca Gustafsson  2003  AB5203  SKK    50m  2:37.67 
848  Johanna Persson  2001  AY6601  TÄBY SIM    50m  2:37.50 
684  Zafira Vaamonde  2001  AU9601  SPÅRVÄGEN    50m  2:37.39 
538  Sophie Bladin  2002  BF5202  SK NEPTUN    50m  2:37.46 
678  Linn Herlin  2002  AU6402  SPÅRVÄGEN    50m  2:37.59 
275  Wilma Svensson  2002  BK8402  HS    50m  2:37.67 
44  Hanna Degerlund  2004  AX9404  VÄSTERÅS    50m  2:37.72 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
473  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    50m  2:37.29 
370  Michelle Träff  2002  BE0602  KARLSTAD    50m  2:37.03 
624  Elvira Dalin  2003  AO8803  SALA SS    50m  2:36.79 
346  Tea Winblad  2004  AH7404  KALMAR SS    50m  2:36.56 
15  Anna Frisk Garcia  2002  AH6202  VÄSBY SS    50m  2:36.61 
398  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    50m  2:37.00 
661  Nikita Kapron  2003  AL2803  SKÖVDE SS    50m  2:37.05 
109  Elvira Montes  2004  AS3804  SS04    50m  2:37.37 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
825  Yasemin Uzum  2003  AI3403  TUREBERG    50m  2:36.46 
324  Mariam Istiphan  2001  BG4201  JÖNKÖPING    50m  2:36.20 
308  Elin Södersten  2000  AI5800  JÄRFÄLLA S    50m  2:36.12 
855  Amanda Strömdahl  2000  AL7400  TÄBY SIM    50m  2:36.06 
751  Solène Arnou  2000  AX4600  SÖDERTÄLJE    50m  2:36.09 
246  Kajsa Gustavsson  2001  AW2401  HS    50m  2:36.19 
826  Josefin Alm  2001  AJ8201  TYRESÖ SS    50m  2:36.39 
427  Felicia Järvikari  2002  AH9802  LASS    50m  2:36.56 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
670  Liesel Williamsson  2000  AX6400  SKÖVDE SS    50m  2:36.03 
736  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    50m  2:35.89 
240  Amanda Dittlau  2000  AN5200  HS    50m  2:35.84 
782  Elin Lundgren  2003  AW2603  SÖDERTÖRN    50m  2:35.31 
622  Lisa Bergman  2002  AQ9802  S 77    50m  2:35.45 
468  Johanna Andersson  2002  AK8202  MKK    50m  2:35.87 
763  Isabel Teglöf  2003  AZ3203  SÖDERTÄLJE    50m  2:35.95 
103  Therese Baltzarsson  2001  AE5201  SS04    50m  2:36.04 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
488  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    50m  2:35.09 
634  Hanna Gebart  2000  AB4400  S 02    50m  2:34.97 
91  Lina Nederman  2000  AP0600  ÖSA    50m  2:34.84 
579  Simone Karlsson  2001  AI2201  OSBY SS    50m  2:34.30 
852  Esther Rydbeck Nordén  2001  BN8801  TÄBY SIM    50m  2:34.57 
354  Ida Rosenius  2000  AI7400  KARLSKRONA    50m  2:34.95 
843  Josephine Junehed  2002  AN1202  TÄBY SIM    50m  2:35.09 
387  Annie Thulin  2003  AK1803  KSLS    50m  2:35.22 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
251  Alicia Johansson  2003  AI2603  HS    50m  2:34.16 
437  Alice Thörnros  2001  AT8601  LASS    50m  2:33.56 
796  Alwa Widmark  2002  AN4402  SÖDERTÖRN    50m  2:33.07 
47  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS    50m  2:32.91 
85  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  ÖSA    50m  2:32.99 
142  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    50m  2:33.41 
14  Cornelia Eklund  2000  AC1800  VÄSBY SS    50m  2:33.80 
840  Kristina Isacson  2001  BH5601  TÄBY SIM    50m  2:34.22 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
867  Saga Sandström  2000  AJ8200  UMEÅ SS    50m  2:32.16 
395  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  LANDSKRONA    50m  2:32.07 
199  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    50m  2:31.96 
267  Alice Persson  2003  AN5803  HS    50m  2:31.70 
315  Lova Andersson  2000  AA3600  JÖNKÖPING    50m  2:31.75 
153  Paola Kylberg  2002  AV6602  SPIF SF    50m  2:32.04 
121  Marit Cuperus  2002  BD0202  UDDEVALLA    50m  2:32.12 
644  Lina Sjöholm  2000  AD7200  SJÖBO SS    50m  2:32.34 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
824  Olivia Stille  2000  AJ7600  TUREBERG    50m  2:31.29 
185  Tilda Öman  2000  AI7200  ELFSBORG    50m  2:29.33 
429  Vera Karlsson  2003  AI8403  LASS    50m  2:27.05 
728  Elise Öberg  2002  AE8402  SUNDSVALL    50m  2:23.97 
52  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS    50m  2:25.94 
319  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    50m  2:28.95 
495  Emma Vileus  2001  AW1401  MKK    50m  2:30.79 
289  Ella Arrhén Andersson  2002  AX8402  JÄRFÄLLA S    50m  2:31.62 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
62  Natalie Noreblad  2002  AS0202  VÄXJÖ SS    50m  2:31.08 
842  Cornelia Jerresand  2000  AG6800  TÄBY SIM    50m  2:29.27 
610  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    50m  2:27.00 
274  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    50m  2:23.60 
725  Wilma Persson  2001  AC0401  SUNDSVALL    50m  2:25.84 
791  Wilma Roloff  2000  BA7600  SÖDERTÖRN    50m  2:28.88 
10  Tova Andersson  2001  AH8201  VÄSBY SS    50m  2:30.55 
353  Sofie Karlsson  2000  AV8200  KARLSKRONA    50m  2:31.61 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
514  Kamelia Gradinarska  2001  AI3601  MASS    50m  2:30.92 
92  Sandra Rääf  2000  AW8200  ÖSA    50m  2:29.14 
568  Klara Eriksson  2000  BE6200  NKK    50m  2:26.55 
629  Linnea Gipperth  2003  AA6403  SALTSJÖB    50m  2:23.39 
658  Trine Forss  2003  AD8403  SKÖVDE SS    50m  2:24.28 
149  Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  BP6600  SPIF SF    50m  2:28.74 
288  Ida Widén  2001  AB3801  HÖGANÄS    50m  2:29.35 
88  Clara Momats  2000  AG9800  ÖSA    50m  2:31.47 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  15 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  19:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start