2017-09-26   05:42:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

9_S
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar 
15 år och yngre: Robin Hansson (2001) 2:06.82 2016 FM: Robin Hansson 2:06.82 
16 - 17 år: Viktor Fridsjö (1998) 2:05.43 2015-06-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
565  Björklund Robin  2002  NJURUNDA  AA9502  50 m  2:14.44   
351  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  2:18.07   
18  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  50 m  2:19.79   
460  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  2:19.85   
717  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  50 m  2:20.27   
873  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  2:22.39   
711  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  2:22.40   
626  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  50 m  2:23.73   
572  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  50 m  2:24.54   
10  866  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  50 m  2:24.92   
11  752  Borrman Jakob  2002  SÖDERTÄLJE  BA1102  50 m  2:25.12   
12  586  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  2:26.20   
13  294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  2:27.43   
14  897  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  2:28.60   
15  829  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  2:28.68   
16  802  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  50 m  2:29.61   
17  599  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  50 m  2:30.09   
18  758  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  2:31.88   
19  551  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  50 m  2:32.63   
20  850  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  2:32.68   
21  25  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  50 m  2:32.73   
22  632  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  50 m  2:33.63   
23  879  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  50 m  2:33.87   
24  566  Brolin John  2002  NKK  AB6302  50 m  2:33.98   
25  105  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  50 m  2:34.35   
26  328  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  2:34.75   
27  516  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  50 m  2:35.07   
28  786  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  50 m  2:35.20   
29  411  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  50 m  2:35.30   
30  851  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  50 m  2:35.76   
31  651  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  50 m  2:36.49   
32  664  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m  2:36.53   
33  679  Jansson Ludvig  2002  SPÅRVÄGEN  AI0902  50 m  2:36.72   
34  380  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  2:37.15   
35  463  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:37.47   
36  709  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  50 m  2:37.67   
37  508  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  50 m  2:37.76   
38  593  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  50 m  2:37.99   
39  182  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  50 m  2:38.02   
40  587  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  50 m  2:38.27   
41  310  Thörn Linus  2002  JÄRFÄLLA S  AN6102  50 m  2:38.72   
42  845  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  50 m  2:38.76   
43  633  Emanuelsson Noah  2003  S 02  AI8703  50 m  2:38.82   
44  775  Cheng Kevin  2002  SÖDERTÖRN  AI8702  50 m  2:39.23   
16 - 17 år 
296  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  2:06.82   
823  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  2:09.17   
332  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  50 m  2:09.34   
529  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  2:10.57   
521  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:14.35   
255  Klingeryd Jalamo Victor  2000  HS  AT4500  50 m  2:14.87   
368  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:15.50   
830  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:16.57   
280  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  2:17.43   
10  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  2:17.47   
11  869  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  2:18.91   
12  489  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  2:19.37   
13  806  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:20.72   
14  78  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  2:20.77   
15  527  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  2:20.96   
16  680  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  2:21.06   
17  623  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  2:21.09   
18  54  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  50 m  2:23.17   
19  206  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  2:23.60   
20  715  Gripon Mathieu  2001  STRÖMSTAD  BA5101  50 m  2:23.60   
21  412  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  2:23.94   
22  597  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  2:24.32   
23  293  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  2:24.73   
24  172  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  50 m  2:26.17   
25  576  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  50 m  2:26.20   
26  348  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  2:26.92   
27  458  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  2:28.38   
28  21  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  50 m  2:35.18   
29  350  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  50 m  2:36.62  EFT 
30  704  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  2:17.68   
31  803  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  25 m  2:37.30   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start