2019-10-16   20:04:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Kaukaveden Kevätuinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
153  Kivioja Heidi  2000  SCV  00B005  50 m  2:18.80  2:18.80   
22  Moilanen Melinda  2000  JoUS  00B066  25 m  2:16.38  2:20.38   
113  Pajuluoma Emma  2001  OuLo  01A210  50 m  2:26.63  2:26.63   
11  Gavrilov Elina  2004  JoUS  04A825  25 m  2:26.50  2:30.50   
50  Heikkinen Enni  1997  KaUS  97A259  25 m  2:27.06  2:31.06   
109  Leinonen Kia  2003  OuLo  03A740  50 m  2:35.86  2:35.86   
87  Meriläinen Viveca  2001  KemjK  01A746  25 m  2:36.11  2:40.11   
17  Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  25 m  2:37.19  2:41.19   
112  Niskanen Lotta  2002  OuLo  02B229  50 m  2:46.14  2:46.14   
10  133  Moilanen Henna  2004  KemPy  04A468  50 m  2:47.34  2:47.34   
11  156  Laaksola Mikaela  2004  SCV  04A880  50 m  2:52.00  2:52.00   
12  29  Pitkänen Moona  2003  JoUS  03A945  25 m  2:50.22  2:54.22   
13  34  Saranpää Iiris  2002  JoUS  02A912  25 m  2:54.11  2:58.11   
14  20  Lätti Merete  2006  JoUS  06A125  50 m  3:12.80  3:12.80   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
2_S
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
38  Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  25 m  2:00.87  2:04.87   
18  Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  2:15.60  2:19.60   
147  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  50 m  2:22.59  2:22.59   
24  Myyry Topi  2003  JoUS  03A886  50 m  2:25.31  2:25.31   
103  Kauppila Eemeli  2002  OuLo  02B129  50 m  2:28.99  2:28.99   
21  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  2:27.83  2:31.83   
13  Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  25 m  2:37.78  2:41.78   
86  Kelloniemi Onni  2004  KemjK  04A997  50 m  3:07.11  3:07.11   
15  Jumppainen Ville  2001  JoUS  01B322  25 m  3:13.18  3:17.18   
10  92  Kinnunen Rasmus  2007  KemTU  07A035  25 m       
11  101  Hyrynkangas Esa  2002  OuLo  02B072  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
3_S
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
25  Partinen Pinja  1999  JoUS  99B125  25 m  34.85  36.35   
157  Piirainen Sole  2002  SCV  02A509  50 m  36.89  36.89   
110  Lohilahti Pauliina  2002  OuLo  02A196  50 m  38.17  38.17   
39  Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS  02A466  50 m  38.60  38.60   
71  Säily Rebekka  2003  KaUS  03B206  25 m  37.75  39.25   
23  Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  50 m  40.00  40.00   
88  Parfenova Anastasia  2004  KemjK  04A195  25 m  39.50  41.00   
36  Suni Erin  1999  JoUS  99A705  25 m  39.90  41.40   
114  Pajuluoma Inna  1999  OuLo  99A141  50 m  42.50  42.50   
10  151  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  50 m  42.65  42.65   
11  116  Savolainen Nanna  2004  OuLo  04A430  50 m  42.73  42.73   
12  115  Poutiainen Nita  2003  OuLo  03A041  50 m  43.32  43.32   
13  19  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  42.59  44.09   
14  31  Raassina Pinja  2002  JoUS  02A845  25 m  42.83  44.33   
15  118  Tahkola Alexia  2005  OuLo  05A363  50 m  44.74  44.74   
16  26  Parviainen Oona  2002  JoUS  02A431  25 m  43.60  45.10   
17  17  Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  50 m  45.49  45.49   
18  87  Meriläinen Viveca  2001  KemjK  01A746  50 m  45.79  45.79   
19  58  Karppinen Emilia  2004  KaUS  04A837  25 m  44.76  46.26   
20  109  Leinonen Kia  2003  OuLo  03A740  25 m  45.16  46.66   
21  47  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m  46.19  47.69   
22  148  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  50 m  48.26  48.26   
23  160  Karjalainen Ida  2002  RoiUS  02B025  25 m  47.06  48.56   
24  128  Korva Erika  2004  KemPy  04B054  25 m  47.35  48.85   
25  Kettunen Eveliina  2000  IU  00B065  50 m  48.90  48.90   
26  10  Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  50 m  49.23  49.23   
27  48  Tuovinen Mari  2003  BraUi  03A749  25 m  47.98  49.48   
28  94  Paakkolanvaara Janina  2006  KemTU  06A113  50 m  49.68  49.68   
29  96  Vakkuri Eveliina  2005  KemTU  05A392  25 m  48.18  49.68   
30  111  Mönttinen Viona  2003  OuLo  03A433  50 m  50.02  50.02   
31  159  Guttorm Bigga  2000  RoiUS  00B304  50 m  50.43  50.43   
32  14  Hämäläinen Inka  2007  JoUS  07A072  25 m  49.04  50.54   
33  117  Suorsa Greta  2003  OuLo  03B205  50 m  50.73  50.73   
34  74  Tolonen Emma  2004  KaUS  04A841  25 m  49.26  50.76   
35  73  Takalo Vilja  2006  KaUS  06A331  50 m  50.98  50.98   
36  93  Mört Jutta  2005  KemTU  05B027  25 m  49.53  51.03   
37  90  Virtanen Raita  2005  KemjK  05A530  50 m  51.06  51.06   
38  60  Kortelainen Viivi  2004  KaUS  04B062  25 m  49.98  51.48   
39  136  Saranen Pinja  2005  KemPy  05A933  50 m  52.22  52.22   
40  70  Ruotsalainen Erika  2005  KaUS  05A923  25 m  51.01  52.51   
41  66  Moilanen Micaela  2004  KaUS  04B190  25 m  51.07  52.57   
42  46  Kakkinen Ella  2005  BraUi  05A903  25 m  51.09  52.59   
43  129  Korva Linnea  2006  KemPy  06A443  25 m  52.60  54.10   
44  95  Tuisku Saga  2005  KemTU  05A593  25 m  53.19  54.69   
45  134  Näykki Aava  2007  KemPy  07A180  25 m  53.62  55.12   
46  54  Hyrkäs Noona  2006  KaUS  06A445  25 m  54.03  55.53   
47  75  Tolonen Hanna-mari  2005  KaUS  05B028  25 m  55.19  56.69   
48  32  Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  25 m  57.18  58.68   
49  137  Törmänen Fanni  2006  KemPy  06A582  25 m  57.40  58.90   
50  144  Pasuri Iina  2007  HAHE  07A476  50 m  59.13  59.13   
51  27  Pesonen Viivi  2006  JoUS  06A233  25 m  58.49  59.99   
52  125  Hakola Elli  2006  KemPy  06A435  25 m  58.56  1:00.06   
53  76  Uusitalo Iiris  2006  KaUS  06A409  25 m  58.66  1:00.16   
54  131  Kärki Katariina  2005  KemPy  05B002  50 m  1:00.21  1:00.21   
55  127  Koponen Henna  2004  KemPy  04B014  50 m  1:00.67  1:00.67   
56  154  Klemetti Milla  2006  SCV  06A609  50 m  1:03.53  1:03.53   
57  135  Sarajärvi Janette  2006  KemPy  06A439  25 m  1:06.45  1:07.95   
58  53  Hirvonen Heta  2007  KaUS  07A390  25 m       
59  67  Nyström Ella  2007  KaUS  07A336  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
4_S
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
152  Kaaresvirta Kosti  1999  SCV  99A771  50 m  32.63  32.63   
35  Shadrin Arsenij  2003  JoUS  03A929  50 m  35.38  35.38   
51  Hirvonen Antti  2000  KaUS  00A684  50 m  35.67  35.67   
37  Timonen Jonni  2000  JoUS  00B198  50 m  37.49  37.49   
98  Kilpinen Karlo  2003  KemUS  03A893  25 m  38.13  39.63   
24  Myyry Topi  2003  JoUS  03A886  50 m  41.14  41.14   
147  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  50 m  42.42  42.42   
12  Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  25 m  41.03  42.53   
99  Annunen Joona  2002  OuLo  02B240  50 m  43.13  43.13   
10  100  Huttunen Kalle  2002  OuLo  02A728  50 m  45.21  45.21   
11  Paasonen Aaro  2004  IU  04A420  50 m  46.43  46.43   
12  33  Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  25 m  45.45  46.95   
13  40  Vilesov Mikhail  2005  JoUS  05A393  25 m  45.48  46.98   
14  57  Karjalainen Aapo  2004  KaUS  04A888  25 m  45.59  47.09   
15  86  Kelloniemi Onni  2004  KemjK  04A997  50 m  49.52  49.52   
16  69  Orre Tuukka  2007  KaUS  07A309  25 m  49.33  50.83   
17  16  Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  25 m  49.94  51.44   
18  149  Fordell Topi  2005  SCV  05A548  50 m  52.47  52.47   
19  55  Härkönen Petrus  2003  KaUS  03B054  25 m  51.44  52.94   
20  68  Orre Tuomas  2005  KaUS  05A864  25 m  53.56  55.06   
21  150  Hakkarainen Oskari  2007  SCV  07A432  25 m  58.03  59.53   
22  91  Junttari Lauri  2007  KemTU  07A320  25 m  1:05.14  1:06.64   
23  89  Sulasalmi Anton  2007  KemjK  07A310  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
5_S
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
161  Niskala Ada  2000  RoiUS  00A421  50 m  1:15.75  1:15.75   
28  Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  25 m  1:24.01  1:26.01   
155  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  50 m  1:30.26  1:30.26   
156  Laaksola Mikaela  2004  SCV  04A880  25 m  1:34.62  1:36.62   
108  Laukkanen Petra  2004  OuLo  04A647  50 m  1:38.41  1:38.41   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
6_S
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
62  Kärnä Leevi  2001  KaUS  01A391  50 m  1:09.08  1:09.08   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
7_S
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
157  Piirainen Sole  2002  SCV  02A509  25 m  32.94  33.94   
153  Kivioja Heidi  2000  SCV  00B005  50 m  34.08  34.08   
114  Pajuluoma Inna  1999  OuLo  99A141  50 m  34.60  34.60   
118  Tahkola Alexia  2005  OuLo  05A363  50 m  37.49  37.49   
87  Meriläinen Viveca  2001  KemjK  01A746  50 m  38.85  38.85   
151  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  50 m  39.09  39.09   
109  Leinonen Kia  2003  OuLo  03A740  50 m  39.34  39.34   
111  Mönttinen Viona  2003  OuLo  03A433  25 m  39.27  40.27   
88  Parfenova Anastasia  2004  KemjK  04A195  25 m  39.28  40.28   
10  47  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m  39.31  40.31   
11  133  Moilanen Henna  2004  KemPy  04A468  25 m  39.74  40.74   
12  94  Paakkolanvaara Janina  2006  KemTU  06A113  50 m  42.98  42.98   
13  10  Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  25 m  42.13  43.13   
14  48  Tuovinen Mari  2003  BraUi  03A749  25 m  42.47  43.47   
15  56  Juntunen Veera  2003  KaUS  03A034  25 m  42.69  43.69   
16  64  Lämsä Maija  2005  KaUS  05A591  25 m  43.11  44.11   
17  148  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  50 m  44.44  44.44   
18  127  Koponen Henna  2004  KemPy  04B014  50 m  44.57  44.57   
19  117  Suorsa Greta  2003  OuLo  03B205  50 m  44.89  44.89   
20  93  Mört Jutta  2005  KemTU  05B027  50 m  45.46  45.46   
21  14  Hämäläinen Inka  2007  JoUS  07A072  25 m  45.46  46.46   
22  46  Kakkinen Ella  2005  BraUi  05A903  25 m  45.71  46.71   
23  74  Tolonen Emma  2004  KaUS  04A841  25 m  47.19  48.19   
24  29  Pitkänen Moona  2003  JoUS  03A945  25 m  47.88  48.88   
25  70  Ruotsalainen Erika  2005  KaUS  05A923  25 m  49.69  50.69   
26  130  Kärki Angelica  2006  KemPy  06A737  50 m  50.82  50.82   
27  78  Väyrynen Henna  2005  KaUS  05A868  25 m  50.07  51.07   
28  76  Uusitalo Iiris  2006  KaUS  06A409  25 m  50.14  51.14   
29  154  Klemetti Milla  2006  SCV  06A609  25 m  50.72  51.72   
30  90  Virtanen Raita  2005  KemjK  05A530  50 m  55.73  55.73   
31  135  Sarajärvi Janette  2006  KemPy  06A439  50 m  56.38  56.38   
32  Komulainen Elsa  2005  IU  05A835  25 m       
33  Ryhänen Liisa  2002  IU  02A050  25 m       
34  63  Liuski Tiia  2007  KaUS  07A448  25 m       
35  67  Nyström Ella  2007  KaUS  07A336  25 m       
36  75  Tolonen Hanna-mari  2005  KaUS  05B028  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
8_S
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
147  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  38.00  39.00   
98  Kilpinen Karlo  2003  KemUS  03A893  25 m  39.86  40.86   
15  Jumppainen Ville  2001  JoUS  01B322  25 m  41.49  42.49   
149  Fordell Topi  2005  SCV  05A548  50 m  43.67  43.67   
57  Karjalainen Aapo  2004  KaUS  04A888  50 m  43.79  43.79   
86  Kelloniemi Onni  2004  KemjK  04A997  50 m  44.09  44.09   
92  Kinnunen Rasmus  2007  KemTU  07A035  50 m  47.22  47.22   
89  Sulasalmi Anton  2007  KemjK  07A310  50 m  51.05  51.05   
Perälä Matias  2005  IU  05A176  25 m  50.54  51.54   
10  150  Hakkarainen Oskari  2007  SCV  07A432  25 m  52.02  53.02   
11  91  Junttari Lauri  2007  KemTU  07A320  25 m  56.14  57.14   
12  85  Kelloniemi Eliel  2007  KemjK  07A361  50 m  1:02.54  1:02.54   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
9_S
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
153  Kivioja Heidi  2000  SCV  00B005  50 m  1:02.73  1:02.73   
23  Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  50 m  1:03.25  1:03.25   
36  Suni Erin  1999  JoUS  99A705  50 m  1:03.99  1:03.99   
162  Niskanen Jenni  1999  RoiUS  99A851  50 m  1:04.79  1:04.79   
31  Raassina Pinja  2002  JoUS  02A845  50 m  1:05.13  1:05.13   
110  Lohilahti Pauliina  2002  OuLo  02A196  50 m  1:06.46  1:06.46   
50  Heikkinen Enni  1997  KaUS  97A259  50 m  1:07.83  1:07.83   
11  Gavrilov Elina  2004  JoUS  04A825  50 m  1:08.09  1:08.09   
116  Savolainen Nanna  2004  OuLo  04A430  50 m  1:08.26  1:08.26   
10  26  Parviainen Oona  2002  JoUS  02A431  50 m  1:09.39  1:09.39   
11  109  Leinonen Kia  2003  OuLo  03A740  50 m  1:09.99  1:09.99   
12  17  Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  50 m  1:10.12  1:10.12   
13  159  Guttorm Bigga  2000  RoiUS  00B304  50 m  1:10.38  1:10.38   
14  19  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  50 m  1:10.46  1:10.46   
15  151  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  50 m  1:12.05  1:12.05   
16  112  Niskanen Lotta  2002  OuLo  02B229  50 m  1:13.25  1:13.25   
17  160  Karjalainen Ida  2002  RoiUS  02B025  50 m  1:13.67  1:13.67   
18  87  Meriläinen Viveca  2001  KemjK  01A746  50 m  1:14.13  1:14.13   
19  155  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  50 m  1:14.98  1:14.98   
20  107  Lankinen Viivi  2002  OuLo  02B220  50 m  1:15.89  1:15.89   
21  121  Vähäkuopus Nea Helena  2003  OuLo  03A612  50 m  1:16.24  1:16.24   
22  148  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  50 m  1:16.88  1:16.88   
23  133  Moilanen Henna  2004  KemPy  04A468  50 m  1:17.23  1:17.23   
24  64  Lämsä Maija  2005  KaUS  05A591  50 m  1:18.36  1:18.36   
25  156  Laaksola Mikaela  2004  SCV  04A880  50 m  1:18.58  1:18.58   
26  Kettunen Eveliina  2000  IU  00B065  50 m  1:18.75  1:18.75   
27  34  Saranpää Iiris  2002  JoUS  02A912  50 m  1:19.41  1:19.41   
28  47  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m  1:17.76  1:19.76   
29  71  Säily Rebekka  2003  KaUS  03B206  25 m  1:18.41  1:20.41   
30  145  Sipola Ella  2005  HAHE  05A684  50 m  1:20.52  1:20.52   
31  10  Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  50 m  1:20.84  1:20.84   
32  142  Hirvasoja Aada  2005  HAHE  05A577  50 m  1:21.21  1:21.21   
33  60  Kortelainen Viivi  2004  KaUS  04B062  50 m  1:21.84  1:21.84   
34  127  Koponen Henna  2004  KemPy  04B014  50 m  1:22.48  1:22.48   
35  20  Lätti Merete  2006  JoUS  06A125  25 m  1:20.75  1:22.75   
36  96  Vakkuri Eveliina  2005  KemTU  05A392  50 m  1:23.66  1:23.66   
37  140  Eskola Lilli  2005  HAHE  05A794  50 m  1:23.73  1:23.73   
38  56  Juntunen Veera  2003  KaUS  03A034  25 m  1:21.95  1:23.95   
39  143  Keränen Reetta  2006  HAHE  06A296  50 m  1:25.03  1:25.03   
40  66  Moilanen Micaela  2004  KaUS  04B190  25 m  1:24.08  1:26.08   
41  95  Tuisku Saga  2005  KemTU  05A593  50 m  1:26.38  1:26.38   
42  72  Takalo Emma  2003  KaUS  03B256  50 m  1:26.47  1:26.47   
43  90  Virtanen Raita  2005  KemjK  05A530  50 m  1:26.70  1:26.70   
44  119  Tapaninen Iina  2006  OuLo  06A343  50 m  1:27.01  1:27.01   
45  77  Valtanen Nella  2003  KaUS  03A134  25 m  1:26.01  1:28.01   
46  76  Uusitalo Iiris  2006  KaUS  06A409  25 m  1:26.82  1:28.82   
47  58  Karppinen Emilia  2004  KaUS  04A837  25 m  1:27.20  1:29.20   
48  46  Kakkinen Ella  2005  BraUi  05A903  25 m  1:27.95  1:29.95   
49  129  Korva Linnea  2006  KemPy  06A443  25 m  1:28.20  1:30.20   
50  128  Korva Erika  2004  KemPy  04B054  25 m  1:28.26  1:30.26   
51  61  Kärkkäinen Anette  2006  KaUS  06A318  50 m  1:30.83  1:30.83   
52  Arajärvi Jennifer  2004  IU  04A954  25 m  1:30.08  1:32.08   
53  136  Saranen Pinja  2005  KemPy  05A933  50 m  1:32.43  1:32.43   
54  120  Tolonen Inka  2006  OuLo  06A460  25 m  1:30.69  1:32.69   
55  75  Tolonen Hanna-mari  2005  KaUS  05B028  50 m  1:33.40  1:33.40   
56  132  Moilanen Anni  2006  KemPy  06A579  50 m  1:33.61  1:33.61   
57  65  Matero Siiri  2003  KaUS  03B255  50 m  1:33.92  1:33.92   
58  54  Hyrkäs Noona  2006  KaUS  06A445  50 m  1:34.06  1:34.06   
59  137  Törmänen Fanni  2006  KemPy  06A582  50 m  1:36.88  1:36.88   
60  70  Ruotsalainen Erika  2005  KaUS  05A923  50 m  1:37.56  1:37.56   
61  154  Klemetti Milla  2006  SCV  06A609  25 m  1:35.61  1:37.61   
62  32  Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  25 m  1:38.18  1:40.18   
63  144  Pasuri Iina  2007  HAHE  07A476  50 m  1:44.29  1:44.29   
64  125  Hakola Elli  2006  KemPy  06A435  25 m  1:43.26  1:45.26   
65  131  Kärki Katariina  2005  KemPy  05B002  25 m  1:45.29  1:47.29   
66  53  Hirvonen Heta  2007  KaUS  07A390  50 m  1:52.47  1:52.47   
67  Komulainen Elsa  2005  IU  05A835  25 m       
68  67  Nyström Ella  2007  KaUS  07A336  25 m       
69  106  Kivimäki Vilma  2002  OuLo  02B222  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
10_S
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
152  Kaaresvirta Kosti  1999  SCV  99A771  25 m  57.71  59.71   
62  Kärnä Leevi  2001  KaUS  01A391  25 m  59.12  1:01.12   
101  Hyrynkangas Esa  2002  OuLo  02B072  50 m  1:01.85  1:01.85   
18  Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  1:01.65  1:03.65   
147  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  50 m  1:04.88  1:04.88   
12  Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  25 m  1:03.50  1:05.50   
24  Myyry Topi  2003  JoUS  03A886  50 m  1:06.92  1:06.92   
Ryhänen Eero  2000  IU  00A453  25 m  1:05.45  1:07.45   
102  Ijäs Veikka  2004  OuLo  04A233  50 m  1:07.64  1:07.64   
10  Geimonen Maksim  2003  IU  03A427  50 m  1:07.67  1:07.67   
11  35  Shadrin Arsenij  2003  JoUS  03A929  50 m  1:08.12  1:08.12   
12  99  Annunen Joona  2002  OuLo  02B240  50 m  1:09.05  1:09.05   
13  13  Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  25 m  1:09.75  1:11.75   
14  49  Väyrynen Antti  1991  BraUi  91A013  25 m  1:10.76  1:12.76   
15  100  Huttunen Kalle  2002  OuLo  02A728  50 m  1:14.98  1:14.98   
16  Palviainen Veeti  2005  IU  05A171  25 m  1:13.33  1:15.33   
17  141  Hannuksela Jere  2004  HAHE  04A877  25 m  1:13.35  1:15.35   
18  149  Fordell Topi  2005  SCV  05A548  50 m  1:17.59  1:17.59   
19  15  Jumppainen Ville  2001  JoUS  01B322  25 m  1:16.11  1:18.11   
20  40  Vilesov Mikhail  2005  JoUS  05A393  25 m  1:17.29  1:19.29   
21  33  Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  25 m  1:18.49  1:20.49   
22  86  Kelloniemi Onni  2004  KemjK  04A997  50 m  1:20.81  1:20.81   
23  16  Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  50 m  1:24.11  1:24.11   
24  79  Ylönen Antti  2005  KaUS  05A586  50 m  1:25.63  1:25.63   
25  59  Kela Veeti  2004  KaUS  04A933  50 m  1:28.12  1:28.12   
26  68  Orre Tuomas  2005  KaUS  05A864  50 m  1:29.20  1:29.20   
27  150  Hakkarainen Oskari  2007  SCV  07A432  25 m  1:43.47  1:45.47   
28  85  Kelloniemi Eliel  2007  KemjK  07A361  50 m  2:02.55  2:02.55   
29  89  Sulasalmi Anton  2007  KemjK  07A310  25 m       
30  105  Keränen Juho  2002  OuLo  02B044  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
11_S
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
153  Kivioja Heidi  2000  SCV  00B005  50 m  1:19.09  1:19.09   
25  Partinen Pinja  1999  JoUS  99B125  25 m  1:17.33  1:20.33   
157  Piirainen Sole  2002  SCV  02A509  50 m  1:21.18  1:21.18   
71  Säily Rebekka  2003  KaUS  03B206  25 m  1:26.10  1:29.10   
88  Parfenova Anastasia  2004  KemjK  04A195  25 m  1:28.61  1:31.61   
113  Pajuluoma Emma  2001  OuLo  01A210  25 m  1:29.83  1:32.83   
116  Savolainen Nanna  2004  OuLo  04A430  50 m  1:33.60  1:33.60   
151  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  50 m  1:35.14  1:35.14   
115  Poutiainen Nita  2003  OuLo  03A041  50 m  1:35.42  1:35.42   
10  112  Niskanen Lotta  2002  OuLo  02B229  25 m  1:32.88  1:35.88   
11  22  Moilanen Melinda  2000  JoUS  00B066  25 m  1:34.83  1:37.83   
12  109  Leinonen Kia  2003  OuLo  03A740  25 m  1:36.06  1:39.06   
13  47  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m  1:37.00  1:40.00   
14  148  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  50 m  1:42.79  1:42.79   
15  128  Korva Erika  2004  KemPy  04B054  25 m  1:40.83  1:43.83   
16  28  Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  25 m  1:41.70  1:44.70   
17  156  Laaksola Mikaela  2004  SCV  04A880  25 m  1:42.04  1:45.04   
18  70  Ruotsalainen Erika  2005  KaUS  05A923  50 m  1:45.85  1:45.85   
19  94  Paakkolanvaara Janina  2006  KemTU  06A113  50 m  1:46.54  1:46.54   
20  14  Hämäläinen Inka  2007  JoUS  07A072  25 m  1:44.57  1:47.57   
21  66  Moilanen Micaela  2004  KaUS  04B190  25 m  1:46.23  1:49.23   
22  74  Tolonen Emma  2004  KaUS  04A841  25 m  1:46.57  1:49.57   
23  90  Virtanen Raita  2005  KemjK  05A530  25 m  1:46.59  1:49.59   
24  96  Vakkuri Eveliina  2005  KemTU  05A392  25 m  1:46.65  1:49.65   
25  140  Eskola Lilli  2005  HAHE  05A794  50 m  1:49.81  1:49.81   
26  73  Takalo Vilja  2006  KaUS  06A331  50 m  1:50.19  1:50.19   
27  93  Mört Jutta  2005  KemTU  05B027  25 m  1:48.19  1:51.19   
28  129  Korva Linnea  2006  KemPy  06A443  25 m  1:49.77  1:52.77   
29  155  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  50 m  1:52.88  1:52.88   
30  72  Takalo Emma  2003  KaUS  03B256  25 m  1:51.34  1:54.34   
31  46  Kakkinen Ella  2005  BraUi  05A903  25 m  1:51.70  1:54.70   
32  119  Tapaninen Iina  2006  OuLo  06A343  50 m  1:55.80  1:55.80   
33  65  Matero Siiri  2003  KaUS  03B255  50 m  1:55.96  1:55.96   
34  95  Tuisku Saga  2005  KemTU  05A593  25 m  1:54.47  1:57.47   
35  61  Kärkkäinen Anette  2006  KaUS  06A318  25 m  1:57.48  2:00.48   
36  75  Tolonen Hanna-mari  2005  KaUS  05B028  50 m  2:02.18  2:02.18   
37  137  Törmänen Fanni  2006  KemPy  06A582  25 m  2:04.00  2:07.00   
38  Ryhänen Liisa  2002  IU  02A050  25 m       
39  87  Meriläinen Viveca  2001  KemjK  01A746  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
12_S
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
38  Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  25 m  1:03.00  1:06.00   
51  Hirvonen Antti  2000  KaUS  00A684  50 m  1:16.50  1:16.50   
37  Timonen Jonni  2000  JoUS  00B198  50 m  1:22.46  1:22.46   
98  Kilpinen Karlo  2003  KemUS  03A893  25 m  1:25.29  1:28.29   
102  Ijäs Veikka  2004  OuLo  04A233  25 m  1:25.80  1:28.80   
147  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  50 m  1:29.82  1:29.82   
21  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  1:27.23  1:30.23   
57  Karjalainen Aapo  2004  KaUS  04A888  50 m  1:39.63  1:39.63   
86  Kelloniemi Onni  2004  KemjK  04A997  50 m  2:09.04  2:09.04   
10  59  Kela Veeti  2004  KaUS  04A933  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
13_S
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
39  Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS  02A466  50 m  30.93  30.93   
161  Niskala Ada  2000  RoiUS  00A421  50 m  31.53  31.53   
153  Kivioja Heidi  2000  SCV  00B005  50 m  31.94  31.94   
36  Suni Erin  1999  JoUS  99A705  50 m  32.06  32.06   
31  Raassina Pinja  2002  JoUS  02A845  50 m  32.56  32.56   
114  Pajuluoma Inna  1999  OuLo  99A141  50 m  32.85  32.85   
50  Heikkinen Enni  1997  KaUS  97A259  25 m  33.10  34.10   
109  Leinonen Kia  2003  OuLo  03A740  50 m  34.95  34.95   
19  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  34.24  35.24   
10  71  Säily Rebekka  2003  KaUS  03B206  25 m  36.56  37.56   
11  87  Meriläinen Viveca  2001  KemjK  01A746  50 m  38.49  38.49   
12  118  Tahkola Alexia  2005  OuLo  05A363  25 m  37.84  38.84   
13  34  Saranpää Iiris  2002  JoUS  02A912  25 m  38.59  39.59   
14  155  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  50 m  39.69  39.69   
15  151  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  25 m  40.63  41.63   
16  64  Lämsä Maija  2005  KaUS  05A591  50 m  41.67  41.67   
17  108  Laukkanen Petra  2004  OuLo  04A647  50 m  41.97  41.97   
18  17  Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  25 m  41.23  42.23   
19  29  Pitkänen Moona  2003  JoUS  03A945  25 m  41.94  42.94   
20  48  Tuovinen Mari  2003  BraUi  03A749  25 m  43.59  44.59   
21  77  Valtanen Nella  2003  KaUS  03A134  25 m  43.65  44.65   
22  148  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  50 m  45.14  45.14   
23  27  Pesonen Viivi  2006  JoUS  06A233  25 m  46.55  47.55   
24  143  Keränen Reetta  2006  HAHE  06A296  50 m  47.85  47.85   
25  90  Virtanen Raita  2005  KemjK  05A530  25 m  46.91  47.91   
26  136  Saranen Pinja  2005  KemPy  05A933  25 m  47.51  48.51   
27  32  Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  25 m  48.05  49.05   
28  120  Tolonen Inka  2006  OuLo  06A460  50 m  49.74  49.74   
29  132  Moilanen Anni  2006  KemPy  06A579  50 m  50.82  50.82   
30  125  Hakola Elli  2006  KemPy  06A435  25 m  50.24  51.24   
31  154  Klemetti Milla  2006  SCV  06A609  25 m  52.52  53.52   
32  134  Näykki Aava  2007  KemPy  07A180  25 m  54.11  55.11   
33  130  Kärki Angelica  2006  KemPy  06A737  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
14_S
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
62  Kärnä Leevi  2001  KaUS  01A391  50 m  30.04  30.04   
101  Hyrynkangas Esa  2002  OuLo  02B072  50 m  30.63  30.63   
Ryhänen Eero  2000  IU  00A453  25 m  35.10  36.10   
49  Väyrynen Antti  1991  BraUi  91A013  25 m  36.54  37.54   
13  Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  25 m  40.08  41.08   
147  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  40.52  41.52   
149  Fordell Topi  2005  SCV  05A548  50 m  45.08  45.08   
92  Kinnunen Rasmus  2007  KemTU  07A035  50 m  1:00.50  1:00.50   
150  Hakkarainen Oskari  2007  SCV  07A432  25 m  1:01.88  1:02.88   
10  Geimonen Maksim  2003  IU  03A427  25 m       
11  91  Junttari Lauri  2007  KemTU  07A320  25 m       
12  98  Kilpinen Karlo  2003  KemUS  03A893  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
15_S
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
157  Piirainen Sole  2002  SCV  02A509  50 m  1:13.40  1:13.40   
110  Lohilahti Pauliina  2002  OuLo  02A196  25 m  1:12.71  1:14.71   
115  Poutiainen Nita  2003  OuLo  03A041  25 m  1:17.57  1:19.57   
11  Gavrilov Elina  2004  JoUS  04A825  25 m  1:20.07  1:22.07   
88  Parfenova Anastasia  2004  KemjK  04A195  25 m  1:22.66  1:24.66   
151  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  50 m  1:26.81  1:26.81   
58  Karppinen Emilia  2004  KaUS  04A837  25 m  1:28.85  1:30.85   
148  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  50 m  1:31.12  1:31.12   
95  Tuisku Saga  2005  KemTU  05A593  50 m  1:31.40  1:31.40   
10  155  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  50 m  1:31.85  1:31.85   
11  56  Juntunen Veera  2003  KaUS  03A034  50 m  1:32.12  1:32.12   
12  94  Paakkolanvaara Janina  2006  KemTU  06A113  50 m  1:33.92  1:33.92   
13  145  Sipola Ella  2005  HAHE  05A684  50 m  1:39.02  1:39.02   
14  93  Mört Jutta  2005  KemTU  05B027  25 m  1:38.50  1:40.50   
15  20  Lätti Merete  2006  JoUS  06A125  25 m  1:39.30  1:41.30   
16  54  Hyrkäs Noona  2006  KaUS  06A445  25 m  1:42.38  1:44.38   
17  96  Vakkuri Eveliina  2005  KemTU  05A392  25 m  1:43.14  1:45.14   
18  70  Ruotsalainen Erika  2005  KaUS  05A923  50 m  1:45.68  1:45.68   
19  131  Kärki Katariina  2005  KemPy  05B002  50 m  1:57.51  1:57.51   
20  75  Tolonen Hanna-mari  2005  KaUS  05B028  50 m  2:01.06  2:01.06   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
16_S
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
35  Shadrin Arsenij  2003  JoUS  03A929  25 m  1:16.13  1:18.13   
147  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  50 m  1:19.38  1:19.38   
141  Hannuksela Jere  2004  HAHE  04A877  50 m  1:33.21  1:33.21   
16  Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  25 m  1:31.46  1:33.46   
40  Vilesov Mikhail  2005  JoUS  05A393  50 m  1:34.04  1:34.04   
57  Karjalainen Aapo  2004  KaUS  04A888  50 m  1:35.12  1:35.12   
79  Ylönen Antti  2005  KaUS  05A586  50 m  1:41.41  1:41.41   
12  Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  25 m       
59  Kela Veeti  2004  KaUS  04A933  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
17_S
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
36  Suni Erin  1999  JoUS  99A705  25 m  27.60  28.60   
23  Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  50 m  28.88  28.88   
162  Niskanen Jenni  1999  RoiUS  99A851  50 m  29.30  29.30   
157  Piirainen Sole  2002  SCV  02A509  50 m  29.33  29.33   
31  Raassina Pinja  2002  JoUS  02A845  50 m  29.40  29.40   
22  Moilanen Melinda  2000  JoUS  00B066  50 m  29.59  29.59   
110  Lohilahti Pauliina  2002  OuLo  02A196  50 m  30.31  30.31   
39  Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS  02A466  50 m  30.33  30.33   
114  Pajuluoma Inna  1999  OuLo  99A141  50 m  30.67  30.67   
10  25  Partinen Pinja  1999  JoUS  99B125  25 m  29.77  30.77   
11  113  Pajuluoma Emma  2001  OuLo  01A210  50 m  31.30  31.30   
12  Ryhänen Liisa  2002  IU  02A050  50 m  31.73  31.73   
13  109  Leinonen Kia  2003  OuLo  03A740  50 m  32.02  32.02   
14  17  Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  25 m  31.09  32.09   
15  19  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  50 m  32.37  32.37   
16  159  Guttorm Bigga  2000  RoiUS  00B304  25 m  31.38  32.38   
17  151  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  50 m  32.46  32.46   
18  160  Karjalainen Ida  2002  RoiUS  02B025  50 m  32.78  32.78   
19  111  Mönttinen Viona  2003  OuLo  03A433  50 m  33.11  33.11   
20  112  Niskanen Lotta  2002  OuLo  02B229  50 m  33.39  33.39   
21  121  Vähäkuopus Nea Helena  2003  OuLo  03A612  50 m  33.47  33.47   
22  118  Tahkola Alexia  2005  OuLo  05A363  50 m  33.57  33.57   
23  87  Meriläinen Viveca  2001  KemjK  01A746  50 m  34.22  34.22   
24  88  Parfenova Anastasia  2004  KemjK  04A195  25 m  33.39  34.39   
25  107  Lankinen Viivi  2002  OuLo  02B220  50 m  34.61  34.61   
26  148  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  50 m  34.90  34.90   
27  47  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m  33.99  34.99   
28  155  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  50 m  35.05  35.05   
29  76  Uusitalo Iiris  2006  KaUS  06A409  50 m  35.15  35.15   
30  Kettunen Eveliina  2000  IU  00B065  50 m  35.31  35.31   
31  64  Lämsä Maija  2005  KaUS  05A591  25 m  34.54  35.54   
32  34  Saranpää Iiris  2002  JoUS  02A912  25 m  34.99  35.99   
33  48  Tuovinen Mari  2003  BraUi  03A749  25 m  36.21  37.21   
34  58  Karppinen Emilia  2004  KaUS  04A837  25 m  36.33  37.33   
35  66  Moilanen Micaela  2004  KaUS  04B190  50 m  37.41  37.41   
36  72  Takalo Emma  2003  KaUS  03B256  50 m  37.46  37.46   
37  90  Virtanen Raita  2005  KemjK  05A530  50 m  38.54  38.54   
38  14  Hämäläinen Inka  2007  JoUS  07A072  25 m  37.99  38.99   
39  120  Tolonen Inka  2006  OuLo  06A460  25 m  38.10  39.10   
40  74  Tolonen Emma  2004  KaUS  04A841  25 m  38.47  39.47   
41  77  Valtanen Nella  2003  KaUS  03A134  25 m  38.75  39.75   
42  46  Kakkinen Ella  2005  BraUi  05A903  25 m  39.26  40.26   
43  154  Klemetti Milla  2006  SCV  06A609  25 m  39.32  40.32   
44  65  Matero Siiri  2003  KaUS  03B255  50 m  40.60  40.60   
45  52  Hirvonen Elli  2003  KaUS  03A132  25 m  39.89  40.89   
46  78  Väyrynen Henna  2005  KaUS  05A868  25 m  40.47  41.47   
47  75  Tolonen Hanna-mari  2005  KaUS  05B028  25 m  41.90  42.90   
48  Arajärvi Jennifer  2004  IU  04A954  25 m  43.10  44.10   
49  130  Kärki Angelica  2006  KemPy  06A737  50 m  46.37  46.37   
50  53  Hirvonen Heta  2007  KaUS  07A390  25 m  46.46  47.46   
51  135  Sarajärvi Janette  2006  KemPy  06A439  25 m  47.16  48.16   
52  63  Liuski Tiia  2007  KaUS  07A448  50 m  50.31  50.31   
53  67  Nyström Ella  2007  KaUS  07A336  25 m  50.47  51.47   
54  Komulainen Elsa  2005  IU  05A835  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
18_S
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
152  Kaaresvirta Kosti  1999  SCV  99A771  25 m  25.82  26.82   
62  Kärnä Leevi  2001  KaUS  01A391  50 m  27.71  27.71   
Ryhänen Eero  2000  IU  00A453  50 m  29.24  29.24   
37  Timonen Jonni  2000  JoUS  00B198  50 m  29.40  29.40   
103  Kauppila Eemeli  2002  OuLo  02B129  50 m  29.43  29.43   
Geimonen Maksim  2003  IU  03A427  50 m  29.61  29.61   
12  Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  50 m  29.65  29.65   
147  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  50 m  30.31  30.31   
24  Myyry Topi  2003  JoUS  03A886  50 m  30.37  30.37   
10  99  Annunen Joona  2002  OuLo  02B240  50 m  31.36  31.36   
11  98  Kilpinen Karlo  2003  KemUS  03A893  25 m  30.58  31.58   
12  49  Väyrynen Antti  1991  BraUi  91A013  25 m  32.10  33.10   
13  Palviainen Veeti  2005  IU  05A171  50 m  33.55  33.55   
14  55  Härkönen Petrus  2003  KaUS  03B054  25 m  33.20  34.20   
15  100  Huttunen Kalle  2002  OuLo  02A728  50 m  34.48  34.48   
16  149  Fordell Topi  2005  SCV  05A548  50 m  34.71  34.71   
17  Paasonen Aaro  2004  IU  04A420  50 m  35.53  35.53   
18  15  Jumppainen Ville  2001  JoUS  01B322  25 m  34.62  35.62   
19  104  Kauppila Elmeri  2004  OuLo  04A668  50 m  35.73  35.73   
20  86  Kelloniemi Onni  2004  KemjK  04A997  50 m  35.75  35.75   
21  Perälä Matias  2005  IU  05A176  50 m  35.80  35.80   
22  79  Ylönen Antti  2005  KaUS  05A586  25 m  37.68  38.68   
23  69  Orre Tuukka  2007  KaUS  07A309  25 m  38.75  39.75   
24  68  Orre Tuomas  2005  KaUS  05A864  25 m  39.45  40.45   
25  92  Kinnunen Rasmus  2007  KemTU  07A035  50 m  40.88  40.88   
26  91  Junttari Lauri  2007  KemTU  07A320  25 m  43.99  44.99   
27  89  Sulasalmi Anton  2007  KemjK  07A310  50 m  46.64  46.64   
28  150  Hakkarainen Oskari  2007  SCV  07A432  25 m  45.69  46.69   
29  85  Kelloniemi Eliel  2007  KemjK  07A361  50 m  49.28  49.28   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
19_S
Laji 19, 200m Sekauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
153  Kivioja Heidi  2000  SCV  00B005  50 m  2:33.17  2:33.17   
50  Heikkinen Enni  1997  KaUS  97A259  25 m  2:47.10  2:52.10   
116  Savolainen Nanna  2004  OuLo  04A430  50 m  2:52.76  2:52.76   
26  Parviainen Oona  2002  JoUS  02A431  25 m  2:53.39  2:58.39   
28  Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  25 m  3:02.72  3:07.72   
148  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  50 m  3:10.64  3:10.64   
142  Hirvasoja Aada  2005  HAHE  05A577  50 m  3:13.14  3:13.14   
29  Pitkänen Moona  2003  JoUS  03A945  25 m  3:25.82  3:30.82   
10  Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  25 m  3:28.34  3:33.34   
10  73  Takalo Vilja  2006  KaUS  06A331  50 m  3:39.57  3:39.57   
11  143  Keränen Reetta  2006  HAHE  06A296  50 m  3:39.89  3:39.89   
12  60  Kortelainen Viivi  2004  KaUS  04B062  50 m  3:44.49  3:44.49   
13  119  Tapaninen Iina  2006  OuLo  06A343  50 m  3:44.95  3:44.95   
14  27  Pesonen Viivi  2006  JoUS  06A233  25 m  3:41.50  3:46.50   
15  132  Moilanen Anni  2006  KemPy  06A579  50 m  3:50.03  3:50.03   
16  32  Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  25 m       
17  134  Näykki Aava  2007  KemPy  07A180  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
20_S
Laji 20, 200m Sekauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
38  Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  25 m  2:11.87  2:16.87   
152  Kaaresvirta Kosti  1999  SCV  99A771  50 m  2:30.41  2:30.41   
51  Hirvonen Antti  2000  KaUS  00A684  25 m  2:32.26  2:37.26   
18  Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  50 m  2:38.57  2:38.57   
102  Ijäs Veikka  2004  OuLo  04A233  25 m  2:40.84  2:45.84   
21  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  2:47.17  2:52.17   
147  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  2:50.64  2:55.64   
141  Hannuksela Jere  2004  HAHE  04A877  50 m  3:13.80  3:13.80   
149  Fordell Topi  2005  SCV  05A548  50 m  3:14.40  3:14.40   
10  13  Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  25 m  3:09.62  3:14.62   
11  16  Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  25 m  3:40.21  3:45.21   
12  33  Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
21_S
Laji 21, 4X50m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
43  JoUS naiset 1  1999  JoUS    50 m  1:57.40  1:57.40   
44  JoUS naiset 2  2002  JoUS    50 m  2:05.17  2:05.17   
163  Adan Enkelit  1999  RoiUS    50 m  2:08.10  2:08.10   
158  SCV naiset  2002  SCV    50 m  2:11.74  2:11.74   
124  OuLo Team3-2  2002  OuLo    50 m  2:13.11  2:13.11   
123  OuLo Team3-1  2002  OuLo    50 m  2:13.19  2:13.19   
45  JoUS tytöt [2005]  2005  JoUS    50 m  2:25.37  2:25.37   
81  KaUS naiset 1  2003  KaUS    50 m  2:27.97  2:27.97   
146  HAHE naiset [2005]  2005  HAHE    50 m  2:28.08  2:28.08   
10  83  KaUS naiset 2003  2004  KaUS    50 m  2:30.06  2:30.06   
11  97  KemTU tytöt [2005]  2005  KemTU    50 m  2:32.62  2:32.62   
12  84  KaUS naiset 2006  2006  KaUS    50 m  2:40.06  2:40.06   
13  139  KemPy ROLLO1 Krokotiilit  2005  KemPy    50 m  2:44.49  2:44.49   
14  138  KemPy R1 Alligaattorit  2006  KemPy    50 m  2:53.40  2:53.40   
15  82  KaUS naiset 2  2005  KaUS    50 m  3:12.14  3:12.14   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 
22_S
Laji 22, 4X50m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
41  JoUS miehet 1  1996  JoUS    50 m  1:52.36  1:52.36   
122  OuLo Team3 pojat  2002  OuLo    50 m  1:58.76  1:58.76   
42  JoUS miehet 2  2003  JoUS    50 m  2:05.31  2:05.31   
80  KaUS miehet 2004  2004  KaUS    50 m  2:40.94  2:40.94   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  20 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner