Startliste for DM och JDM Mellansvenska SF
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 36, 100m Ryggsim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 1:04.69 2013-07-10 |
Distriktrekord Juniorer: Victoria Åberg (2001) 1:04.83 2017-04-09 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 143 | Brunzell Hannah | 2001 | VÄSTERÅS | AP6801 | 25 m | 1:02.54 | |
2 | 184 | Momats Clara | 2000 | ÖSA | AG9800 | 25 m | 1:05.28 | |
3 | 162 | Sterling Filippa | 2002 | VÄSTERÅS | AE7402 | 25 m | 1:06.36 | |
4 | 153 | Jernstedt Edith | 2002 | VÄSTERÅS | AG1202 | 25 m | 1:06.62 | |
5 | 85 | Östh Rebecka | 1999 | LUDVIKA SS | AE3699 | 25 m | 1:07.05 | |
6 | 188 | Rääf Sandra | 2000 | ÖSA | AW8200 | 25 m | 1:07.11 | |
7 | 156 | Mörtstrand Elvira | 2003 | VÄSTERÅS | AH9603 | 25 m | 1:07.13 | |
8 | 11 | Bjälevik Sofia | 1999 | ESKILSTUNA | AT8299 | 25 m | 1:07.17 | |
9 | 57 | Eklund-Ramböl Elvira | 1997 | KARLSTAD | AV5497 | 25 m | 1:07.65 | |
10 | 23 | Loikala Rebecka | 2000 | ESKILSTUNA | AS7700 | 25 m | 1:07.89 | |
11 | 204 | Boberg Emilia | 2002 | VÄSTERÅS | AV9602 | 50 m | 1:08.48 | |
12 | 58 | Englund Linnéa | 2003 | KARLSTAD | AI5403 | 25 m | 1:09.04 | |
13 | 186 | Nederman Ida | 2000 | ÖSA | AU7400 | 25 m | 1:09.66 | |
14 | 152 | Holmberg Julia | 2002 | VÄSTERÅS | AE4402 | 25 m | 1:09.86 | |
15 | 110 | Lithner Ida | 2004 | SÄFFLE SS | AB6204 | 25 m | 1:10.10 | |
16 | 187 | Nederman Lina | 2000 | ÖSA | AP0600 | 25 m | 1:10.17 | |
17 | 49 | Nilsson Elin | 2001 | KARLSKO SF | BU9401 | 25 m | 1:10.76 | |
18 | 18 | Kullman Amanda | 2000 | ESKILSTUNA | AN3400 | 25 m | 1:10.84 | |
19 | 60 | Gustavson Clara | 2003 | KARLSTAD | BA4403 | 25 m | 1:11.16 | |
20 | 93 | Dalin Elvira | 2003 | SALA SS | AO8803 | 25 m | 1:11.18 | |
21 | 72 | Träff Michelle | 2002 | KARLSTAD | BE0602 | 25 m | 1:11.23 | |
22 | 136 | Wiell Jeanna | 2001 | UPSALA S | BB9201 | 25 m | 1:11.38 | |
23 | 198 | Jansson Elsa | 2002 | HK SIM | AB7202 | 25 m | 1:11.45 | |
24 | 146 | Degerlund Hanna | 2004 | VÄSTERÅS | AX9404 | 25 m | 1:11.47 | |
25 | 45 | Håkansson Elin | 1997 | KARLSKO SF | BL4697 | 25 m | 1:11.71 | |
26 | 24 | Lönnberg Clara | 2001 | ESKILSTUNA | AF9801 | 50 m | 1:11.96 | |
27 | 33 | Florén Clara | 2002 | GÄVLE SS | AL6202 | 50 m | 1:12.53 | |
28 | 179 | Gabot Salma | 2001 | ÖSA | AN1801 | 25 m | 1:12.93 | |
29 | 124 | Franzén Tova | 2001 | UPSALA S | AK9601 | 50 m | 1:13.49 | |
30 | 28 | Wik Tilda | 2001 | ESKILSTUNA | AX5401 | 50 m | 1:13.92 | |
31 | 27 | Verner Stella | 2003 | ESKILSTUNA | AF6403 | 50 m | 1:13.98 | |
32 | 46 | Kinell Alexandra | 2000 | KARLSKO SF | AF2200 | 25 m | 1:14.40 | |
33 | 126 | Hermansson Vera | 2003 | UPSALA S | AY1603 | 50 m | 1:14.45 | |
34 | 37 | Swanson Helmi | 2004 | GÄVLE SS | AB6604 | 50 m | 1:14.58 | |
35 | 160 | Rogell Felicia | 2003 | VÄSTERÅS | AQ6603 | 50 m | 1:14.72 | |
36 | 41 | Andersson Stina | 2002 | KARLSKO SF | AG2202 | 25 m | 1:14.99 | |
37 | 161 | Rydberg Ebba | 2001 | VÄSTERÅS | AN1401 | 50 m | 1:15.73 | |
38 | 9 | Olausson Matilda | 2004 | SK ENA | AI0604 | 25 m | 1:16.07 | |
39 | 91 | van Zonneveld Marit | 1999 | SS MORA | BI9899 | 50 m | 1:16.21 | |
40 | 197 | Eriksson Ellen | 2001 | HK SIM | BP7201 | 50 m | 1:16.27 | |
41 | 26 | Wennerberg Wilma | 2001 | ESKILSTUNA | AG3201 | 50 m | 1:18.33 | |
42 | 130 | Myrelid Malla | 2002 | UPSALA S | AQ0202 | 50 m | 1:18.52 | |
43 | 144 | Båvenäs Sofia | 2002 | VÄSTERÅS | AD9802 | 50 m | 1:18.75 | |
44 | 138 | Zarei Geshin | 2003 | UPSALA S | AB9603 | 50 m | 1:19.59 | |
45 | 47 | Lekberg Sanna | 2001 | KARLSKO SF | AM4201 | 25 m | 1:23.80 | |
46 | 201 | Stenman Josefine | 2002 | HK SIM | AR3202 | 50 m | 1:25.75 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 09 juni 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 07:41 |