2020-01-26   13:21:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Harboe Water Games 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 12
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2017    Udskriftsdato  24 juni 2017   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:03   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (21) 
Heat 1 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
117  Simon Dines Hansen  2006  0621AK  KVIK    25m   
108  Otto Cairo  2007  0769AE  KVIK    25m   
140  Hector Vildrik Thougaard  2007  0709AE  KVIK    25m   
               
               

 
Heat 2 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
274  Sebastian Aunt  2007    HERLUFSHOL    25m   
424  Jesper Lauridsen  2007  0787AF  SLAGELSE    25m   
106  Thorkild Bjørn  2007  0739AE  KVIK    25m   
137  Karl-Emil Porup Sterll  2006  0611AM  KVIK    25m   
               

 
Heat 3 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
127  Viktor R H Kristensen  2006  0639AJ  KVIK    25m   
341  Asmus Knudsen  2006    RINGSTED    25m   
123  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  0797AE  KVIK    25m   
414  Anders Fredslund-Andersen  2006  0607AI  SLAGELSE    25m   
355  Noah Berg Pedersen  2005    RINGSTED    25m   
343  Simon Kristoffersen  2005  0589AL  RINGSTED    25m   

 
Heat 4 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
325  Anton Dam Rydberg  2007  0799AD  KØGE    25m  2:23.74 
40  Oscar David Morthorst  2007  0753AF  TRITON B    25m  1:53.69 
224  Isak Ravn Øland  2006  0699AJ  GLADSAXE    25m  1:47.53 
125  Storm Useinovski Krat  2007  0779AE  KVIK    25m  1:50.01 
149  Lucas Sibbern-Larsen  2007  0747AE  NÆSTVED    25m  2:01.62 
317  David Larsen  2007  0753AE  KØGE    25m  2:44.37 

 
Heat 5 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
438  Rasmus Weensgaard  2006  0695AH  SLAGELSE    25m  1:46.15 
109  Philip Schou Christiansen  2006  0689AJ  KVIK    25m  1:41.82 
206  Tore Krogh  2006  0679AF  GLADSAXE    25m  1:41.17 
132  Gustav Yde Munkebæk  2007  0767AB  KVIK    25m  1:41.78 
119  Jacob Riiber Hvid  2007  0703AC  KVIK    25m  1:43.19 
403  Malthe Sommer  2009  0933AA  KØGE    25m  1:46.25 

 
Heat 6 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
319  Mikkel Krohn Olsen  2006  0623AA  KØGE    25m  1:37.93 
275  Aksel Bryde  2005  0547AN  HERLUFSHOL    25m  1:37.90 
222  William Brix Søhoel  2006  0671AF  GLADSAXE    25m  1:36.97 
337  August Juul-Andersen  2007  0777AD  RINGSTED    25m  1:37.11 
124  Viktor Sønder Koch  2006  0699AL  KVIK    25m  1:37.91 
82  Karl Svane Kristensen  2005  0529AJ  KVIK    25m  1:40.24 

 
Heat 7 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
113  Emil Espinoza  2006  0623AL  KVIK    25m  1:36.21 
21  Linus Noe  2008  0895AA  DRAGSHOLM    50m  1:35.31 
291  Frej Zachariasen  2005  0513AC  HERLUFSHOL    25m  1:34.29 
378  Benjamin Jørgensen  2005  0539AB  KORSÖR    25m  1:34.61 
314  Carl Gustav Christensen  2007  0775AC  KØGE    25m  1:35.85 
323  Laurits Poulsen  2006  0661AJ  KØGE    25m  1:36.65 

 
Heat 8 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
138  Carl S. Sørensen  2006  0651AF  KVIK    25m  1:33.61 
197  Tobias Reimer Christensen  2006  0689AG  GLADSAXE    25m  1:32.87 
16  Calvin Konge Neess  2005  0525AN  DRAGSHOLM    25m  1:31.11 
310  Calvin Christian Axen  2006  0627AJ  KØGE    25m  1:32.46 
86  Martin Munch Svendson  2005  0571AJ  KVIK    25m  1:33.48 
326  Mikkel Skoubo  2008  0841AB  KØGE    25m  1:33.92 

 
Heat 9 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
204  William Zeeberg Iversen  2006  0691AG  GLADSAXE    25m  1:28.87 
248  Thor Tørngren  2006  0603AD  HASLEV    25m  1:27.02 
64  David Stoklund  2008  0811AA  KALUNDBORG    50m  1:26.67 
22  Asbjørn Olesen  2004  0481AR  DRAGSHOLM    25m  1:26.89 
63  Cilas Skafte  2005  0593AN  KALUNDBORG    25m  1:27.63 
247  Laurits Tnøfner  2004  0417AM  HASLEV    25m  1:29.41 

 
Heat 10 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
203  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    25m  1:26.34 
200  Sven Ole H. Frederiksen  2006  0637AG  GLADSAXE    25m  1:26.06 
322  Joachim Poulsen  2006  0643AF  KØGE    25m  1:25.32 
437  Julius Vadmand  2005  0551AJ  SLAGELSE    25m  1:26.02 
315  Lucas Emil Heinze  2005  0511AK  KØGE    25m  1:26.15 
147  James Sibbern-Larsen  2005  0503AM  NÆSTVED    25m  1:26.60 

 
Heat 11 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
429  Johannes Tobel Nielsen  2004  0499AM  SLAGELSE    25m  1:24.32 
211  Mattias Sand Nielsen  2005  0541AB  GLADSAXE    25m  1:23.79 
388  Christian Quist  2007  0709AA  KORSÖR    25m  1:22.51 
379  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004  0441AG  KORSÖR    25m  1:23.24 
220  Andreas Kelstrup Schou  2005  0539AE  GLADSAXE    25m  1:23.97 
46  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    25m  1:25.14 

 
Heat 12 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
84  Andreas Wiese Dobel  2006  0645AE  KVIK    25m  1:21.92 
348  Andreas Mølbak  2006  0631AI  RINGSTED    25m  1:20.20 
441  Marcell Woedd  2002  0217AN  SLAGELSE    25m  1:19.27 
12  Marcus Ahlmann Kirk  2003  0355AR  DRAGSHOLM    25m  1:20.11 
87  Frederik Knakkergaard  2005  0509AJ  KVIK    25m  1:21.75 
242  Hjalte Møller  2007  0733AA  HASLEV    25m  1:22.18 

 
Heat 13 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
205  Anders Junker  2005  0523AF  GLADSAXE    25m  1:18.57 
398  Marc Oliver Prittwitz  2003  0355AQ  SK-SYD    25m  1:16.49 
151  Hjalte Petersen  2004  0443AO  NÆSTVED    25m  1:16.10 
246  Albert U. Thystrup  2003  0385AP  HASLEV    25m  1:16.19 
271  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  1:17.66 
144  Patrick Skov Vinding  2005  0583AN  KALUNDBORG    25m  1:18.83 

 
Heat 14 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
210  Vincent Matras  2005  0591AF  GLADSAXE    50m  1:15.96 
161  Sammi Asker Andersen  2003  0347AK  NÆSTVED    25m  1:15.39 
146  Petar Trkulja  2006  0645AB  NÆSTVED    25m  1:14.99 
295  Jeppe Bengtsén  2003  0343AP  KØGE    25m  1:15.32 
254  Elias Elmedyb  2006  0601AC  HERLEV    50m  1:15.50 
377  Frederik Schmidt Johansen  2002  0239AT  KORSÖR    25m  1:16.02 

 
Heat 15 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
202  Nicholas H. Hansen  2005  0515AF  GLADSAXE    25m  1:14.73 
27  Jesse Refsgaard  2003  0365AQ  DRAGSHOLM    50m  1:13.86 
79  Nicolas Mønsted-Martin  2004  0437AK  KVIK    50m  1:13.00 
373  Gustav Hartig-Larsen  2003  0379AN  KORSÖR    25m  1:13.81 
78  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    50m  1:14.65 
61  Malthe Lorin Rasmussen  2005  0515AC  KALUNDBORG    25m  1:14.91 

 
Heat 16 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
301  Oliver Gadegaard  2003  0321AR  KØGE    25m  1:12.72 
369  Konrad Clausen  2005  0547AF  KORSÖR    25m  1:11.77 
277  August Høy  2005  0539AG  HERLUFSHOL    25m  1:10.96 
77  Louie Hermansen  2004  0419AE  KVIK    50m  1:11.04 
273  Marcus Artmann  2002  0277AQ  HERLUFSHOL    25m  1:12.26 
370  Johannes Forsbæk  2004  0483AP  KORSÖR    25m  1:12.75 

 
Heat 17 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
257  Peter Holm  2003  0393AF  HERLEV    25m  1:10.58 
380  Tobias Rehder Knudsen  2005  0549AB  KORSÖR    25m  1:10.31 
425  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  1:10.05 
235  Christopher Vejlbo Hansen  2005  0581AH  HASLEV    25m  1:10.09 
372  Tobias Wiegaard Hansen  2004  0489AH  KORSÖR    25m  1:10.51 
427  Andreas M Nielsen  2005  0505AA  SLAGELSE    25m  1:10.69 

 
Heat 18 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
255  Emil Kruse Enemærke  2005  0589AB  HERLEV    25m  1:09.63 
83  Mads Sørensen  2005  0585AB  KVIK    25m  1:08.90 
402  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  1:08.77 
253  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    25m  1:08.87 
213  Robert E Falborg Pedersen  2005  0525AC  GLADSAXE    25m  1:09.53 
11  Nichlas Jørgensen  2004  0439AK  DRAGSHOLM    50m  1:09.83 

 
Heat 19 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
73  Andreas Eriksen Tankmar  2004  0471AE  KVIK    50m  1:08.13 
72  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  1:07.74 
33  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  1:07.25 
300  Bertram Dalgas Frederikse  2003  0305AC  KØGE    25m  1:07.39 
42  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  1:08.04 
70  Viggo Prehn  2004  0493AE  KVIK    25m  1:08.49 

 
Heat 20 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
259  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    25m  1:06.07 
233  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  HASLEV    25m  1:05.37 
395  Laurids Isling Kurtzmann  2002  0253AS  SK-SYD    25m  1:04.62 
219  William Bendix Schmidt  2005  0587AE  GLADSAXE    25m  1:05.31 
163  Matti Andersen  2001  0197AR  NÆSTVED    25m  1:05.54 
19  Elias Noe  2004  0475AH  DRAGSHOLM    25m  1:06.61 

 
Heat 21 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
417  Emil Mølholm Johansen  2000  0093AT  SLAGELSE    25m  1:02.76 
232  Viktor Eibye  2001  0175AS  HASLEV    25m  1:00.20 
307  Viktor Christensen  1995  9501AJ  KØGE    25m  51.88 
308  Jacob Holst  1991  9197AF  KØGE    25m  53.14 
52  Daniel Didriksen  2002  0273AT  FR.VÆRK    25m  1:02.32 
24  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  1:04.01 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  24 juni 2017 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark