2020-01-26   12:26:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Harboe Water Games 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 25
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2017    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:10   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
158  Asta Maria R. Jensen  2007  0742AE  NÆSTVED    25m   
68  Rebecca Skov Vinding  2007  0716AL  KALUNDBORG    25m   
285  Victoria Petersen  2008  0854AD  HERLUFSHOL    25m   
331  Sascha Haste  2007  0706AC  RINGSTED    25m   
423  Frida Lauridsen  2005  0514AO  SLAGELSE    25m   
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
153  Iben Lund Nielsen  2006  0636AM  NÆSTVED    25m   
350  Cecilie Møller  2005  0588AR  RINGSTED    25m  3:31.19 
321  Anna Steen Petersen  2007  0706AH  KØGE    25m  3:28.92 
324  Rebekka Roed  2007  0732AA  KØGE    25m  3:29.07 
196  Maja Damkjær Bartels  2006  0656AL  GLADSAXE    25m  3:40.10 
409  Dzejla Alibasic  2005  0552AU  SLAGELSE    25m   

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
180  Mille Dige From  2004  0438AW  HØRSHOLM    50m  3:21.73 
178  Astrid Hjuler Britze  2006  0684AE  HØRSHOLM    25m  3:15.77 
340  Mathilde Klintby  2004  0492AZ  RINGSTED    25m  3:14.16 
302  Silje Kjærsgaard  2005  0576AO  KØGE    25m  3:14.34 
320  Astrid Foldberg Pedersen  2005  0506AT  KØGE    25m  3:20.18 
30  Nadja Sofie Larsen  2003  0414BA  DRAGSHOLM    25m  3:24.03 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
174  Mathilde Ludvigsen  2006  0616AM  NÆSTVED    25m  3:07.35 
199  Silje Nygaard Engedal  2007  0768AE  GLADSAXE    25m  3:05.66 
420  Sigrid B. Kristensen  2004  0408AJ  SLAGELSE    25m  3:02.96 
381  Laura Kroman  2004  0444AW  KORSÖR    25m  3:04.16 
179  Amalie Busch Erhardi  2006  0602AL  HØRSHOLM    50m  3:05.90 
313  Anna Hjorth Christensen  2006  0652AI  KØGE    25m  3:12.02 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Maria Hardis  2004  0434BA  DRAGSHOLM    25m  3:02.79 
169  Marie Donstrup  2004  0412AV  NÆSTVED    25m  2:56.92 
142  Filippa Walløe  2005  0502AC  KVIK    25m  2:54.42 
49  Martha Bødker Thomsen  2005  0586AH  TRITON B    50m  2:56.79 
171  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    50m  3:02.46 
396  Josefine Meng Langhorn  2006  0676AO  SK-SYD    25m  3:02.82 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  TRITON B    50m  2:53.44 
168  Thea Torndal Jensen  2004  0456AJ  NÆSTVED    50m  2:51.65 
134  Mathilde Pihl  2005  0522AK  KVIK    25m  2:50.04 
286  Mille Scheel  2003  0318AW  HERLUFSHOL    25m  2:50.85 
188  Alba Vendelboe-Schack  2005  0594AJ  HØRSHOLM    50m  2:52.83 
26  Ella Rasmussen  2004  0472AL  DRAGSHOLM    50m  2:53.64 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
296  Klara-Sofie Bollmann  2006  0676AA  KØGE    25m  2:48.90 
263  Emmanuella Nygaard  2003  0392AV  HERLEV    25m  2:48.61 
400  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  0488AV  SK-SYD    25m  2:47.37 
126  Laura Kristensen  2004  0424AW  KVIK    25m  2:48.13 
93  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  2:48.82 
186  Emma Philip  2005  0538AN  HØRSHOLM    50m  2:49.84 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
397  Signe Bagge Møller  2004  0414AW  SK-SYD    25m  2:46.29 
305  Julie Brix Østergaard  2006  0616AE  KØGE    25m  2:42.30 
298  Sophia Christensen  2003  0326BD  KØGE    25m  2:39.44 
394  Ida Kjølby  2003  0398BB  SK-SYD    25m  2:41.44 
287  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  0462AO  HERLUFSHOL    25m  2:45.00 
244  Anna Lind Petersen  2004  0488AE  HASLEV    25m  2:47.03 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
129  Freja Madsen  2004  0404AW  KVIK    50m  2:37.51 
303  Emma Olivia Nymand  2003  0312BD  KØGE    25m  2:35.24 
53  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    25m  2:34.14 
35  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  2:35.02 
262  Clara Kongsfelt  2003  0354AX  HERLEV    25m  2:37.24 
54  Maja Hallberg Langkilde  2004  0498AL  FR.VÆRK    25m  2:37.78 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
392  Anastasia Hansen  2002  0256BC  SK-SYD    25m  2:31.39 
256  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    50m  2:27.54 
366  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    50m  2:25.32 
55  Luna Trojlsgaard  2004  0482AN  FR.VÆRK    25m  2:26.68 
229  Emmely Andersen  2001  0154AM  HASLEV    25m  2:29.90 
371  Maja Wiegaard Hansen  2002  0256AV  KORSÖR    25m  2:34.07 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
239  Nicole Jensen  1996  9656AB  HASLEV    25m  2:24.62 
367  Josephine Wismann  2002  0236AS  RINGSTED    25m  2:20.30 
51  Kaja Aunstrup  1998  9846AD  FR.VÆRK    25m  2:15.02 
20  Felina Noe  2002  0252AR  DRAGSHOLM    25m  2:17.98 
412  Victoria Christoffersen  2002  0284AQ  SLAGELSE    50m  2:21.68 
29  Laura Sørensen  2001  0102BC  DRAGSHOLM    25m  2:25.06 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark