2020-01-26   12:24:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Harboe Water Games 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 34
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2017    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:10   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
 
Løb 34, 100m Medley Herrer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
163  Matti Andersen  2001  0197AR  NÆSTVED    25m   
387  Casper Pedersen  2004  0467AP  KORSÖR    25m   
326  Mikkel Skoubo  2008  0841AB  KØGE    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
63  Cilas Skafte  2005  0593AN  KALUNDBORG    25m  2:03.40 
403  Malthe Sommer  2009  0933AA  KØGE    25m  1:53.01 
337  August Juul-Andersen  2007  0777AD  RINGSTED    25m  1:51.77 
310  Calvin Christian Axen  2006  0627AJ  KØGE    25m  1:52.41 
119  Jacob Riiber Hvid  2007  0703AC  KVIK    25m  1:57.43 
335  Oscar Haak  2007  0785AE  RINGSTED    25m   

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
346  Gustav Meinert  2006  0659AH  RINGSTED    25m  1:49.25 
88  Sebastian Højer Øster  2006  0679AE  KVIK    25m  1:45.77 
206  Tore Krogh  2006  0679AF  GLADSAXE    25m  1:45.28 
429  Johannes Tobel Nielsen  2004  0499AM  SLAGELSE    25m  1:45.35 
86  Martin Munch Svendson  2005  0571AJ  KVIK    25m  1:49.06 
435  Oliver Sørensen  2006  0611AL  SLAGELSE    25m  1:51.01 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
319  Mikkel Krohn Olsen  2006  0623AA  KØGE    25m  1:43.94 
314  Carl Gustav Christensen  2007  0775AC  KØGE    25m  1:42.31 
386  Noah Vester Nielsen  2004  0439AL  KORSÖR    25m  1:38.29 
46  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    25m  1:41.81 
87  Frederik Knakkergaard  2005  0509AJ  KVIK    25m  1:42.98 
64  David Stoklund  2008  0811AA  KALUNDBORG    25m  1:44.25 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
83  Mads Sørensen  2005  0585AB  KVIK    25m  1:37.69 
437  Julius Vadmand  2005  0551AJ  SLAGELSE    25m  1:37.24 
203  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    25m  1:36.91 
220  Andreas Kelstrup Schou  2005  0539AE  GLADSAXE    25m  1:37.13 
362  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    25m  1:37.40 
187  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  0637AD  HØRSHOLM    25m  1:38.18 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Patrick Skov Vinding  2005  0583AN  KALUNDBORG    25m  1:34.67 
205  Anders Junker  2005  0523AF  GLADSAXE    25m  1:31.92 
231  Jonas P. Dahrup  2004  0469AD  HASLEV    25m  1:28.96 
146  Petar Trkulja  2006  0645AB  NÆSTVED    25m  1:29.83 
368  Rasmus Bønsøe  2006  0669AG  KORSÖR    25m  1:32.99 
357  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    25m  1:34.85 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Hjalte Petersen  2004  0443AO  NÆSTVED    25m  1:27.96 
328  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    25m  1:27.06 
78  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    25m  1:26.64 
79  Nicolas Mønsted-Martin  2004  0437AK  KVIK    25m  1:26.88 
348  Andreas Mølbak  2006  0631AI  RINGSTED    25m  1:27.58 
77  Louie Hermansen  2004  0419AE  KVIK    25m  1:28.70 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
61  Malthe Lorin Rasmussen  2005  0515AC  KALUNDBORG    25m  1:26.37 
299  Stefan Helding Danielsen  2005  0511AC  KØGE    25m  1:26.03 
44  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    25m  1:25.91 
27  Jesse Refsgaard  2003  0365AQ  DRAGSHOLM    25m  1:25.98 
76  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  0577AJ  KVIK    25m  1:26.04 
161  Sammi Asker Andersen  2003  0347AK  NÆSTVED    25m  1:26.52 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
271  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  1:23.65 
257  Peter Holm  2003  0393AF  HERLEV    25m  1:22.22 
39  Frederik Taubert Løgager  2004  0467AH  TRITON B    25m  1:22.03 
255  Emil Kruse Enemærke  2005  0589AB  HERLEV    25m  1:22.19 
393  Tue Vestergaard Jürs  2004  0411AQ  SK-SYD    25m  1:22.52 
254  Elias Elmedyb  2006  0601AC  HERLEV    25m  1:23.85 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  1:21.47 
402  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  1:20.86 
13  Victor Holm Larsen  2003  0357AN  DRAGSHOLM    25m  1:19.22 
71  David Kristensen  2003  0359AP  KVIK    25m  1:19.36 
389  Viktor Holst Rasmussen  2003  0311AL  KORSÖR    25m  1:21.12 
195  William Bogø Andersen  2005  0559AF  GLADSAXE    25m  1:21.77 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
395  Laurids Isling Kurtzmann  2002  0253AS  SK-SYD    25m  1:18.50 
300  Bertram Dalgas Frederikse  2003  0305AC  KØGE    25m  1:18.04 
24  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  1:15.69 
425  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  1:16.90 
72  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  1:18.11 
427  Andreas M Nielsen  2005  0505AA  SLAGELSE    25m  1:19.18 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark