2020-01-26   14:04:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Harboe Water Games 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 36
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2017    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:10   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
 
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (15) 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
163  Matti Andersen  2001  0197AR  NÆSTVED    25m   
345  Malthe Langhoff  2005    RINGSTED    25m  1:01.04 
435  Oliver Sørensen  2006  0611AL  SLAGELSE    25m  45.24 
416  Hjalte Holm  2008  0831AE  SLAGELSE    25m  1:01.02 
341  Asmus Knudsen  2006    RINGSTED    25m  1:04.69 
               

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
424  Jesper Lauridsen  2007  0787AF  SLAGELSE    25m  44.47 
21  Linus Noe  2008  0895AA  DRAGSHOLM    25m  44.00 
333  Tristan Houmann  2008  0867AA  RINGSTED    25m  42.81 
206  Tore Krogh  2006  0679AF  GLADSAXE    25m  43.53 
119  Jacob Riiber Hvid  2007  0703AC  KVIK    25m  44.04 
337  August Juul-Andersen  2007  0777AD  RINGSTED    25m  45.23 

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
197  Tobias Reimer Christensen  2006  0689AG  GLADSAXE    25m  42.28 
240  Theodor Kongstad  2006  0613AE  HASLEV    25m  41.73 
88  Sebastian Højer Øster  2006  0679AE  KVIK    25m  39.40 
222  William Brix Søhoel  2006  0671AF  GLADSAXE    50m  40.24 
247  Laurits Tnøfner  2004  0417AM  HASLEV    25m  42.05 
86  Martin Munch Svendson  2005  0571AJ  KVIK    25m  42.77 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
414  Anders Fredslund-Andersen  2006  0607AI  SLAGELSE    25m  38.99 
203  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    25m  38.57 
355  Noah Berg Pedersen  2005    RINGSTED    25m  38.31 
204  William Zeeberg Iversen  2006  0691AG  GLADSAXE    25m  38.47 
200  Sven Ole H. Frederiksen  2006  0637AG  GLADSAXE    25m  38.79 
64  David Stoklund  2008  0811AA  KALUNDBORG    25m  39.15 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
185  Anders W. Pedersen  2006  0649AD  HØRSHOLM    50m  38.08 
87  Frederik Knakkergaard  2005  0509AJ  KVIK    25m  37.60 
216  Victor Henrik Ritnagel  2005  0545AC  GLADSAXE    25m  37.38 
332  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    25m  37.41 
63  Cilas Skafte  2005  0593AN  KALUNDBORG    25m  38.04 
12  Marcus Ahlmann Kirk  2003  0355AR  DRAGSHOLM    25m  38.11 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Asbjørn Olesen  2004  0481AR  DRAGSHOLM    25m  37.11 
211  Mattias Sand Nielsen  2005  0541AB  GLADSAXE    25m  36.57 
150  Mads Munksgaard  2004  0401AN  NÆSTVED    25m  36.46 
390  Mathias Toftager  2003  0383AQ  KORSÖR    25m  36.51 
373  Gustav Hartig-Larsen  2003  0379AN  KORSÖR    25m  36.90 
16  Calvin Konge Neess  2005  0525AN  DRAGSHOLM    50m  37.30 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
297  Philip H. Christensen  2004  0437AN  KØGE    25m  35.55 
377  Frederik Schmidt Johansen  2002  0239AT  KORSÖR    25m  35.15 
15  Marcus Madsen  2005  0557AJ  DRAGSHOLM    50m  34.91 
144  Patrick Skov Vinding  2005  0583AN  KALUNDBORG    25m  34.98 
83  Mads Sørensen  2005  0585AB  KVIK    25m  35.47 
220  Andreas Kelstrup Schou  2005  0539AE  GLADSAXE    25m  36.39 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
146  Petar Trkulja  2006  0645AB  NÆSTVED    50m  34.27 
76  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  0577AJ  KVIK    25m  34.15 
205  Anders Junker  2005  0523AF  GLADSAXE    25m  34.07 
210  Vincent Matras  2005  0591AF  GLADSAXE    25m  34.12 
334  Zacharias Houmann  2006  0615AG  RINGSTED    50m  34.23 
246  Albert U. Thystrup  2003  0385AP  HASLEV    25m  34.60 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
148  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    50m  33.86 
398  Marc Oliver Prittwitz  2003  0355AQ  SK-SYD    25m  33.63 
27  Jesse Refsgaard  2003  0365AQ  DRAGSHOLM    50m  33.46 
368  Rasmus Bønsøe  2006  0669AG  KORSÖR    25m  33.56 
61  Malthe Lorin Rasmussen  2005  0515AC  KALUNDBORG    25m  33.69 
271  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  34.06 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
44  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    25m  33.09 
383  Lucas Leal  2001  0141AT  KORSÖR    25m  33.03 
202  Nicholas H. Hansen  2005  0515AF  GLADSAXE    25m  32.62 
339  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    25m  32.70 
151  Hjalte Petersen  2004  0443AO  NÆSTVED    25m  33.07 
301  Oliver Gadegaard  2003  0321AR  KØGE    25m  33.19 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    50m  32.49 
369  Konrad Clausen  2005  0547AF  KORSÖR    25m  32.31 
370  Johannes Forsbæk  2004  0483AP  KORSÖR    25m  32.05 
235  Christopher Vejlbo Hansen  2005  0581AH  HASLEV    25m  32.12 
254  Elias Elmedyb  2006  0601AC  HERLEV    50m  32.43 
78  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    50m  32.54 

 
Heat 12 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
195  William Bogø Andersen  2005  0559AF  GLADSAXE    25m  31.98 
33  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    50m  31.36 
253  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    25m  31.07 
426  Lucas Bülow Møller  2003  0315AR  SLAGELSE    25m  31.12 
11  Nichlas Jørgensen  2004  0439AK  DRAGSHOLM    50m  31.76 
372  Tobias Wiegaard Hansen  2004  0489AH  KORSÖR    25m  32.04 

 
Heat 13 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
70  Viggo Prehn  2004  0493AE  KVIK    25m  30.83 
402  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  30.24 
259  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    50m  30.00 
73  Andreas Eriksen Tankmar  2004  0471AE  KVIK    50m  30.18 
273  Marcus Artmann  2002  0277AQ  HERLUFSHOL    25m  30.49 
221  Frederik Stender-Petersen  2005  0597AE  GLADSAXE    25m  30.87 

 
Heat 14 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
24  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    50m  29.67 
213  Robert E Falborg Pedersen  2005  0525AC  GLADSAXE    25m  29.39 
252  Adar Benli  2001  0143AR  HERLEV    25m  29.02 
395  Laurids Isling Kurtzmann  2002  0253AS  SK-SYD    25m  29.33 
13  Victor Holm Larsen  2003  0357AN  DRAGSHOLM    25m  29.53 
72  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  29.92 

 
Heat 15 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
245  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  28.34 
251  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    25m  27.47 
308  Jacob Holst  1991  9197AF  KØGE    25m  24.93 
417  Emil Mølholm Johansen  2000  0093AT  SLAGELSE    25m  26.29 
232  Viktor Eibye  2001  0175AS  HASLEV    25m  28.22 
52  Daniel Didriksen  2002  0273AT  FR.VÆRK    25m  28.82 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark