2019-12-15   01:42:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 22
Seedede heat 
 
  Stævne navn  CPH Alm. Brand Bank Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  08:52   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer  Indledende (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
104  Nikolaj Kragh Simonsen  2006    HERLEV    50m   
87  Storm Bargmann  2007  0767AD  HERLEV    25m  1:58.40 
84  Asbjørn Zeller  2007  0737AA  HOVEDSTAD    50m  1:59.48 
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
31  Julius Holten Hansen  2007  0753AC  HOVEDSTAD    50m  1:57.24 
44  Benjamin Klarskov  2007  0711AC  HOVEDSTAD    50m  1:56.91 
21  Daniel Emil Lund Cliff  2007  0795AC  HOVEDSTAD    25m  1:54.04 
79  Linus Klarskov Vidovic  2007  0713AB  HOVEDSTAD    50m  1:52.38 
43  Konradas Juska  2007  0751AC  HOVEDSTAD    50m  1:52.75 
39  Konrad Funch Jensen  2007  0721AC  HOVEDSTAD    50m  1:56.04 
81  Ib Fang Wang  2007  0771AB  HOVEDSTAD    50m  1:57.21 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
80  Simon Voldmester  2007  0703AB  HOVEDSTAD    50m  1:40.61 
234  Victor Bornemann  2004  0489AD  ALLERØD    25m  1:38.25 
40  Tristan Jensen  2006  0611AG  HOVEDSTAD    25m  1:33.34 
70  Matthias Slot  2005  0517AB  HOVEDSTAD    50m  1:32.50 
219  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004  0407AE  GLADSAXE    25m  1:32.68 
89  Mathias Toft Cortsen  2005  0585AI  HERLEV    25m  1:35.38 
Elias Valkonen Akrim  2006  0611AC  HOVEDSTAD    50m  1:39.33 
49  Hans Bjørn Legind  2007  0717AF  HOVEDSTAD    50m  1:43.89 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Gustav Steen Andersen  2006  0689AA  HOVEDSTAD    25m  1:29.45 
41  Halfdan Dahl Jespersen  2006  0623AB  HOVEDSTAD    25m  1:28.28 
Gustav Abildgaard  2005  0553AD  HOVEDSTAD    50m  1:27.70 
29  Aksel Thuesen Güsmer  2006  0639AB  HOVEDSTAD    50m  1:27.25 
232  William Leander Agerskov  2004  0411AK  ALLERØD    25m  1:27.68 
242  Oscar Boyer  2004  0429AD  BIRKERØD    25m  1:27.72 
243  Oscar Jensen  2003  0317AE  BIRKERØD    25m  1:28.58 
10  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  0727AA  HOVEDSTAD    50m  1:32.03 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
88  Mathias Bohn-Hansen  2006  0609AE  HERLEV    25m  1:25.67 
204  Nikolaj Fallenkamp  2004  0471AI  GLADSAXE    25m  1:24.66 
240  Villads Arfelt  2004  0417AL  BIRKERØD    25m  1:24.53 
212  Oliver Zeeberg Iversen  2004  0419AH  GLADSAXE    25m  1:23.93 
199  Mathias Bartholin Bruhn  2004  0425AP  GLADSAXE    25m  1:24.46 
223  Søren Wandall Ohlsen  2004  0469AC  GLADSAXE    25m  1:24.64 
217  William Leth  2004  0427AH  GLADSAXE    25m  1:24.88 
Magnus Steen Andersen  2006  0679AA  HOVEDSTAD    50m  1:26.62 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
135  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  1:23.48 
248  William Ølshøj  2004  0415AC  BIRKERØD    25m  1:21.71 
198  Emil Breinholt  2003  0311AE  GLADSAXE    25m  1:20.98 
Mikkel Andersen  2005  0531AC  HOVEDSTAD    50m  1:19.69 
205  Silas Fessel  2004  0467AD  GLADSAXE    25m  1:19.89 
134  Bror Textor-Broch  2003  0381AD  LYNGBY    50m  1:21.64 
165  Alexander Stærkær  2002  0287AN  HELSINGØR    25m  1:22.81 
203  Anton Hvistendahl Fabel  2004  0435AL  GLADSAXE    25m  1:23.56 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
148  Julius Højgaard Allin  2003  0361AN  HELSINGØR    50m  1:19.45 
132  Oliver Sperling  2004  0417AC  LYNGBY    25m  1:19.04 
215  Niels Krogh-Olsen  2004  0449AK  GLADSAXE    25m  1:17.22 
143  Thorvald Bomholt Larsen  2003  0389AL  HELSINGØR    25m  1:16.08 
124  Valdemar Ditlev Kragh  2003  0337AD  LYNGBY    25m  1:16.51 
210  Carl Krabbe Heldgaard  2004  0431AI  GLADSAXE    25m  1:17.31 
157  Valdemar Menck Nielsen  2005  0577AC  HELSINGØR    25m  1:19.09 
154  Oliver Bak Jensen  2002  0257AT  HELSINGØR    50m  1:19.49 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
269  Cornelius Olsen  2005  0515AD  FARUM    50m  1:15.73 
108  Anders Lundin Brockdorff  2003  0301AE  LYNGBY    25m  1:15.02 
194  Zilas Aarestrup  2003  0385AG  GLADSAXE    25m  1:14.39 
241  Jonathan Beck  2004  0497AA  BIRKERØD    25m  1:13.63 
54  Mads Møller  2005  0585AC  HOVEDSTAD    50m  1:13.71 
53  Frede Meincke  2002  0275AC  HOVEDSTAD    25m  1:14.54 
47  Jeppe Seelig Larsen  2002  0245AL  HOVEDSTAD    25m  1:15.07 
110  Christoffer W Frederiksen  2003  0363AG  LYNGBY    25m  1:15.90 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
171  Jacob Baxmann  2003  AP2103  MKK    25m  1:12.85 
251  Johannes K. Larsen  2002  0257AE  FARUM    25m  1:10.61 
173  Bo Beckman  2002  AI4902  MKK    25m  1:06.44 
123  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  0253AH  LYNGBY    25m  1:04.00 
24  Jet Li Fuhrmann  2004  0487AJ  HOVEDSTAD    25m  1:04.97 
211  Marcus Hiort  2003  0307AH  GLADSAXE    25m  1:09.69 
226  Emil Steenberg  2002  0229AC  GLADSAXE    25m  1:12.33 
115  Casper Koch Henriksen  2002  0245AO  LYNGBY    25m  1:13.47 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Lucas Burmester  2002  0237AK  HELSINGØR    25m  1:12.51 
27  Sebastian Greisen  2004  0487AD  HOVEDSTAD    25m  1:09.92 
69  Joshua P. Sidebotham  2003  0343AQ  HOVEDSTAD    25m  1:06.34 
139  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    25m  1:03.82 
180  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    25m  1:04.84 
172  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    25m  1:07.85 
184  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    25m  1:12.02 
26  Tobias Gammelvind  2004  0437AD  HOVEDSTAD    25m  1:13.30 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
190  Jakob Strömland  2003  AO4703  MKK    25m  1:12.36 
82  Noah Koefoed Weiss  2003  0381AC  HOVEDSTAD    25m  1:09.71 
182  Oscar Klittbo  2002  AA2702  MKK    25m  1:05.58 
116  Alfred Højberg  2002  0267AD  LYNGBY    25m  1:03.23 
213  Jakob Alexander Jensen  2002  0205AH  GLADSAXE    25m  1:04.35 
13  Jens Bomgaard  2002  0273AG  HOVEDSTAD    25m  1:07.00 
120  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  0393AH  LYNGBY    25m  1:11.51 
247  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    25m  1:13.03 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark