2020-01-25   09:07:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  CPH Alm. Brand Bank Cup 2017    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (9) 
Vejledende starttid 16:20 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
38  Vigga Jacoby  2007  0782AE  HOVEDSTAD    25m  1:07.31 
17  Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  HOVEDSTAD    50m  58.36 
30  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  0814AE  HOVEDSTAD    25m  1:01.18 
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
34  Asta Hindborg  2007  0736AE  HOVEDSTAD    25m  51.38 
59  Karla Hebeltoft Olesen  2007  0712AG  HOVEDSTAD    25m  49.46 
42  Lea F. H. Jespersen  2008  0838AA  HOVEDSTAD    25m  48.48 
37  Astrid Høyer  2007  0792AB  HOVEDSTAD    25m  49.05 
72  Ella Stensgaard  2008  0816AA  HOVEDSTAD    25m  49.89 
11  Betty Bibeyron-Wara  2008  0888AB  HOVEDSTAD    25m  52.57 
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
158  Alma Olander  2005  0568AN  HELSINGØR    50m  45.54 
274  Mathilde Rømer  2006  0688AA  FARUM    50m  45.06 
76  Zoe Overby Traberg  2006  0646AB  HOVEDSTAD    25m  44.56 
60  Isabella Pedersen  2007  0706AD  HOVEDSTAD    50m  43.59 
36  Agnete Høyer  2005  0512AH  HOVEDSTAD    25m  43.80 
33  Carla Heidemann  2007  0782AB  HOVEDSTAD    25m  44.64 
51  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  0638AB  HOVEDSTAD    50m  45.43 
273  Mathilde Thor Møller  2005  0564AU  FARUM    50m  46.75 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
160  Mathilde Ramsgaard  2005  0578AH  HELSINGØR    50m  42.76 
67  Charlotte Dreyer Riis  2006  0686AE  HOVEDSTAD    50m  42.40 
56  Matilde Maagøe  2007  0706AA  HOVEDSTAD    50m  42.11 
156  Filippa Martinsen  2005  0524AO  HELSINGØR    50m  40.57 
149  Rebecca Maria Bagger  2005  0544AP  HELSINGØR    25m  40.65 
20  Nanette Skou Clausen  2005  0514AE  HOVEDSTAD    25m  42.27 
Sara Kaarup Andersen  2006  0636AL  HOVEDSTAD    25m  42.62 
45  Sofie Amalie Krag  2006  0678AD  HOVEDSTAD    50m  43.37 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
258  Naya Dige  2003  0352AP  FARUM    50m  39.94 
268  Malou Nielsen  2005  0524AF  FARUM    25m  39.61 
233  Mathilde Friis Autzen  2005  0514AG  ALLERØD    25m  39.25 
264  Karoline K. Larsen  2004  0484AJ  FARUM    25m  38.84 
138  Mathilde Maria Thorsen  2004  0484AI  HELSINGØR    50m  38.90 
48  Kirstine Haunstrup Larsen  2005  0596AD  HOVEDSTAD    50m  39.50 
245  Camilla Porsdal  2005  0592AB  BIRKERØD    25m  39.62 
163  Ellen A. Skov  2003  0328AW  HELSINGØR    25m  40.37 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
246  Catrine Porsdal  2005  0536AA  BIRKERØD    25m  38.64 
68  Matilde Schmidt-Lund  2005  0542AC  HOVEDSTAD    50m  38.51 
61  Thea Pedersen  2003  0364AL  HOVEDSTAD    50m  38.06 
153  Mathilde Hedager  2004  0442AP  HELSINGØR    25m  37.03 
35  Hannah Höesch  2003  0336AM  HOVEDSTAD    25m  37.93 
267  Marike Nevermann  2003  0354AQ  FARUM    25m  38.21 
117  Asta Højberg  2005  0546AB  LYNGBY    25m  38.64 
19  Malu Melody Christensen  2006  0636AF  HOVEDSTAD    50m  38.81 

 
Heat 7 (9) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
260  Maj Jensen  2003  0314BC  FARUM    50m  36.03 
25  Luna Gammelgaard  2003  0382AD  HOVEDSTAD    50m  33.74 
208  Esther Else Grubert  2003  0374AG  GLADSAXE    25m  32.98 
225  Terese Kjøller Rudbeck  2003  0342AQ  GLADSAXE    25m  31.26 
209  Frederikke Marie Hansen  2003  0358AH  GLADSAXE    25m  31.71 
107  Sofia Norre Bendt  2003  0316AG  LYNGBY    25m  33.71 
166  Ulrikke Juul Søeborg  2003  0366AJ  HELSINGØR    25m  35.67 
125  Cathrine Toftelund Larsen  2003  0306AO  LYNGBY    50m  36.48 

 
Heat 8 (9) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
18  Olivia Callesen  2004  0432AK  HOVEDSTAD    25m  36.37 
168  Cornelia Vámosi  2004  0466AE  HELSINGØR    25m  35.68 
218  Roseline Løkkegaard  2004  0462AF  GLADSAXE    25m  34.35 
141  Linnea Hietala  2004  0442AE  HELSINGØR    25m  32.18 
113  Lærke Vinneck Hansen  2004  0458AB  LYNGBY    25m  33.90 
118  Laura Borre Jacobsen  2004  0488AD  LYNGBY    25m  35.50 
252  Maya Ehlers Hansen  2004  0432AI  FARUM    50m  36.33 
83  Josefine Zebitz  2004  0454AI  HOVEDSTAD    25m  36.84 

 
Heat 9 (9) (Årg. 2005-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
46  Ana Rosa Kragh  2005  0518AD  HOVEDSTAD    25m  37.83 
58  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  0582AF  HOVEDSTAD    50m  37.20 
75  Falka Tind  2006  0648AI  HOVEDSTAD    25m  35.79 
159  Emmely Östman Pedersen  2005  0588AN  HELSINGØR    50m  34.58 
62  Rebecca Petersen  2005  0572AD  HOVEDSTAD    25m  34.91 
167  Caroline Trøjgaard  2005  0566AH  HELSINGØR    25m  36.59 
200  Luna Christensen  2005  0566AC  GLADSAXE    25m  37.52 
238  Caroline Sofie Aagaard  2005  0526AE  BIRKERØD    25m  38.24 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark