2019-12-14   22:26:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 33
Seedede heat 
 
  Stævne navn  CPH Alm. Brand Bank Cup 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  08:10   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 33, 100m Frisvømning Damer  Indledende (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
17  Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  HOVEDSTAD    50m  1:48.61 
72  Ella Stensgaard  2008  0816AA  HOVEDSTAD    50m  1:42.33 
93  Frederikke Fisker Jensen  2006  0678AM  HERLEV    25m  1:39.67 
91  Ida Marie Frederiksen  2008  0828AD  HERLEV    25m  1:40.24 
96  Emma Kyndesen  2006  0622AH  HERLEV    25m  1:42.78 
101  Luna Norby Larsson  2006    HERLEV    50m   
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Katrine Dresler Aleksic  2007  0702AH  HERLEV    25m  1:37.65 
98  Karoline Dahl Lewinsky  2006  0642AK  HERLEV    25m  1:34.05 
90  Kristine Dupont  2007  0788AL  HERLEV    25m  1:31.19 
95  Andrea Kiefer-Hansen  2006  0696AK  HERLEV    25m  1:29.41 
103  Liva Rosenkrands Olsen  2006  0636AJ  HERLEV    25m  1:29.79 
94  Liv Waag Kallesøe  2006  0634AF  HERLEV    25m  1:33.99 
59  Karla Hebeltoft Olesen  2007  0712AG  HOVEDSTAD    50m  1:34.37 
37  Astrid Høyer  2007  0792AB  HOVEDSTAD    50m  1:38.59 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
102  Clara Rosenkrands Olsen  2005  0522AO  HERLEV    25m  1:21.75 
175  Thea Bolander  2003  BW1403  MKK    25m  1:20.55 
149  Rebecca Maria Bagger  2005  0544AP  HELSINGØR    50m  1:19.33 
206  Alma Gotfredsen  2005  0548AI  GLADSAXE    25m  1:16.85 
262  Mille Korndal-Henriksen  2005  0538AG  FARUM    25m  1:18.74 
160  Mathilde Ramsgaard  2005  0578AH  HELSINGØR    50m  1:20.53 
129  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    25m  1:21.16 
55  Mathilde Møller  2007  0746AB  HOVEDSTAD    50m  1:22.23 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
268  Malou Nielsen  2005  0524AF  FARUM    25m  1:16.41 
177  Adna Curan  2003  BK4803  MKK    25m  1:15.30 
239  Nikoline R. Amstrup  2005  0594AE  BIRKERØD    25m  1:15.26 
233  Mathilde Friis Autzen  2005  0514AG  ALLERØD    25m  1:14.75 
191  Hilma Sörum  2004  AX3204  MKK    25m  1:14.96 
258  Naya Dige  2003  0352AP  FARUM    50m  1:15.27 
68  Matilde Schmidt-Lund  2005  0542AC  HOVEDSTAD    50m  1:16.35 
156  Filippa Martinsen  2005  0524AO  HELSINGØR    25m  1:16.62 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
193  Mikaela Virc  2003  AV6403  MKK    25m  1:12.80 
150  Emma Clausen  2003  0374AW  HELSINGØR    50m  1:11.61 
162  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  0352AD  HELSINGØR    25m  1:11.35 
77  Laura Vangkilde  2004  0422AC  HOVEDSTAD    25m  1:10.49 
229  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  0544AA  GLADSAXE    25m  1:10.92 
127  Emily Maack  2004  0446AB  LYNGBY    50m  1:11.44 
185  Linnea Liljenfors  2004  AA0804  MKK    25m  1:12.42 
20  Nanette Skou Clausen  2005  0514AE  HOVEDSTAD    25m  1:13.72 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
166  Ulrikke Juul Søeborg  2003  0366AJ  HELSINGØR    25m  1:09.77 
214  Amalie Brammer Kærgaard  2004  0418AH  GLADSAXE    25m  1:09.24 
176  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  BG1803  MKK    25m  1:09.02 
109  Annika Lundin Brockdorff  2003  0306AG  LYNGBY    50m  1:08.63 
267  Marike Nevermann  2003  0354AQ  FARUM    25m  1:08.88 
186  Emma Mattson  2003  BO5803  MKK    25m  1:09.15 
169  Mikkeline Rud Wiberg  2005  0584AH  HELSINGØR    25m  1:09.74 
260  Maj Jensen  2003  0314BC  FARUM    50m  1:09.94 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
170  Nicole Ahlbeck  2003  AR2603  MKK    25m  1:07.24 
195  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    25m  1:05.76 
147  Pil Sylvander  2003  0386AN  HELSINGØR    25m  1:04.42 
225  Terese Kjøller Rudbeck  2003  0342AQ  GLADSAXE    50m  1:01.17 
188  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    25m  1:02.40 
35  Hannah Höesch  2003  0336AM  HOVEDSTAD    25m  1:04.90 
270  Maja Marie Elmgreen  2003  0376AE  HELSINGE    50m  1:06.20 
163  Ellen A. Skov  2003  0328AW  HELSINGØR    25m  1:07.89 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
252  Maya Ehlers Hansen  2004  0432AI  FARUM    50m  1:07.23 
52  Emilia Naledi Madonsela  2003  0394AV  HOVEDSTAD    25m  1:05.67 
137  Freja Stenbækgård  2003  0306AJ  HELSINGØR    25m  1:04.01 
209  Frederikke Marie Hansen  2003  0358AH  GLADSAXE    25m  1:00.40 
138  Mathilde Maria Thorsen  2004  0484AI  HELSINGØR    50m  1:02.05 
218  Roseline Løkkegaard  2004  0462AF  GLADSAXE    25m  1:04.80 
187  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    25m  1:06.11 
71  Malou Soelberg  2004  0438AE  HOVEDSTAD    25m  1:07.86 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
167  Caroline Trøjgaard  2005  0566AH  HELSINGØR    25m  1:07.04 
216  Nikoline Marie Lange  2005  0594AF  GLADSAXE    25m  1:05.09 
25  Luna Gammelgaard  2003  0382AD  HOVEDSTAD    50m  1:03.67 
57  Sofie Maagøe  2003  0366AA  HOVEDSTAD    25m  59.77 
63  Jasmin Philip  2004  0418AI  HOVEDSTAD    25m  1:01.44 
125  Cathrine Toftelund Larsen  2003  0306AO  LYNGBY    25m  1:04.77 
146  Fiona Burmester  2003  0356AG  HELSINGØR    25m  1:06.04 
181  Agnes Gustafson  2003  BH6403  MKK    25m  1:07.62 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark