2019-12-15   16:34:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 34
Seedede heat 
 
  Stævne navn  CPH Alm. Brand Bank Cup 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  08:10   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer  Indledende (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
97  Linus Norby Larsson  2006    HERLEV    25m  1:55.54 
49  Hans Bjørn Legind  2007  0717AF  HOVEDSTAD    50m  1:30.00 
219  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004  0407AE  GLADSAXE    25m  1:24.73 
80  Simon Voldmester  2007  0703AB  HOVEDSTAD    50m  1:21.61 
234  Victor Bornemann  2004  0489AD  ALLERØD    50m  1:23.74 
89  Mathias Toft Cortsen  2005  0585AI  HERLEV    25m  1:24.86 
Elias Valkonen Akrim  2006  0611AC  HOVEDSTAD    50m  1:30.99 
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
88  Mathias Bohn-Hansen  2006  0609AE  HERLEV    25m  1:19.67 
199  Mathias Bartholin Bruhn  2004  0425AP  GLADSAXE    25m  1:18.31 
243  Oscar Jensen  2003  0317AE  BIRKERØD    50m  1:16.37 
242  Oscar Boyer  2004  0429AD  BIRKERØD    25m  1:15.36 
217  William Leth  2004  0427AH  GLADSAXE    25m  1:16.16 
203  Anton Hvistendahl Fabel  2004  0435AL  GLADSAXE    25m  1:17.22 
40  Tristan Jensen  2006  0611AG  HOVEDSTAD    50m  1:18.34 
99  Allan Li  2005  0553AA  HERLEV    25m  1:19.90 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Emil Breinholt  2003  0311AE  GLADSAXE    25m  1:12.05 
152  Bjørn Cramer Hansen  2004  0467AJ  HELSINGØR    50m  1:11.15 
148  Julius Højgaard Allin  2003  0361AN  HELSINGØR    50m  1:10.01 
154  Oliver Bak Jensen  2002  0257AT  HELSINGØR    50m  1:08.74 
112  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    25m  1:09.70 
204  Nikolaj Fallenkamp  2004  0471AI  GLADSAXE    25m  1:10.47 
212  Oliver Zeeberg Iversen  2004  0419AH  GLADSAXE    25m  1:11.63 
135  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  1:14.30 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
210  Carl Krabbe Heldgaard  2004  0431AI  GLADSAXE    25m  1:07.94 
259  Benjamin Hougaard  2003  0327AM  FARUM    25m  1:07.79 
194  Zilas Aarestrup  2003  0385AG  GLADSAXE    25m  1:07.12 
157  Valdemar Menck Nielsen  2005  0577AC  HELSINGØR    50m  1:06.82 
248  William Ølshøj  2004  0415AC  BIRKERØD    25m  1:07.05 
205  Silas Fessel  2004  0467AD  GLADSAXE    25m  1:07.38 
165  Alexander Stærkær  2002  0287AN  HELSINGØR    25m  1:07.84 
256  Simon Als-Nielsen  2003  0383AG  FARUM    50m  1:08.52 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
192  Svante Vilhelmsson  2003  AQ0503  MKK    25m  1:06.64 
215  Niels Krogh-Olsen  2004  0449AK  GLADSAXE    25m  1:05.60 
26  Tobias Gammelvind  2004  0437AD  HOVEDSTAD    25m  1:05.15 
261  Frederik Jørgensen  2003  0393AL  FARUM    50m  1:04.06 
143  Thorvald Bomholt Larsen  2003  0389AL  HELSINGØR    25m  1:04.37 
183  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    25m  1:05.57 
108  Anders Lundin Brockdorff  2003  0301AE  LYNGBY    25m  1:06.36 
164  Jakob Bjerg Snekkersten  2003  0345AP  HELSINGØR    50m  1:06.69 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Lucas Burmester  2002  0237AK  HELSINGØR    25m  1:02.91 
47  Jeppe Seelig Larsen  2002  0245AL  HOVEDSTAD    25m  1:01.22 
53  Frede Meincke  2002  0275AC  HOVEDSTAD    25m  59.58 
14  Valdemar Brøns  2003  0341AC  HOVEDSTAD    25m  56.08 
13  Jens Bomgaard  2002  0273AG  HOVEDSTAD    25m  58.72 
139  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    25m  59.84 
257  Alens Daugelis  2002  0275AJ  FARUM    25m  1:02.00 
115  Casper Koch Henriksen  2002  0245AO  LYNGBY    25m  1:03.65 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
110  Christoffer W Frederiksen  2003  0363AG  LYNGBY    25m  1:02.78 
211  Marcus Hiort  2003  0307AH  GLADSAXE    25m  1:00.80 
201  Magnus Christensen  2002  0287AI  GLADSAXE    25m  59.51 
213  Jakob Alexander Jensen  2002  0205AH  GLADSAXE    25m  55.48 
24  Jet Li Fuhrmann  2004  0487AJ  HOVEDSTAD    25m  56.87 
250  Rasmus Thode Møller  2002  0281AR  FARUM    25m  59.78 
179  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    25m  1:01.70 
197  Noah Bred  2003  0399AE  GLADSAXE    25m  1:03.58 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
190  Jakob Strömland  2003  AO4703  MKK    25m  1:02.29 
184  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    25m  59.90 
15  Carl Emil Hertz Bugge  2003  0315AC  HOVEDSTAD    25m  58.95 
123  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  0253AH  LYNGBY    25m  55.33 
189  Lukas Patzer  2002  AG5902  MKK    25m  56.70 
226  Emil Steenberg  2002  0229AC  GLADSAXE    25m  59.59 
27  Sebastian Greisen  2004  0487AD  HOVEDSTAD    25m  1:01.63 
124  Valdemar Ditlev Kragh  2003  0337AD  LYNGBY    25m  1:02.93 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark