2019-12-14   22:10:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 35
Seedede heat 
 
  Stævne navn  CPH Alm. Brand Bank Cup 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  08:10   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 35, 200m Medley Damer  Indledende (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
72  Ella Stensgaard  2008  0816AA  HOVEDSTAD    50m  4:30.00 
96  Emma Kyndesen  2006  0622AH  HERLEV    25m  4:10.83 
85  Katrine Dresler Aleksic  2007  0702AH  HERLEV    25m  3:59.22 
93  Frederikke Fisker Jensen  2006  0678AM  HERLEV    25m  4:04.74 
17  Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  HOVEDSTAD    50m  4:20.00 
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Vigga Jacoby  2007  0782AE  HOVEDSTAD    50m  3:52.68 
95  Andrea Kiefer-Hansen  2006  0696AK  HERLEV    50m  3:50.03 
126  Kathrine E. Larsen  2005  0584AM  LYNGBY    25m  3:45.05 
34  Asta Hindborg  2007  0736AE  HOVEDSTAD    50m  3:42.97 
94  Liv Waag Kallesøe  2006  0634AF  HERLEV    50m  3:45.03 
103  Liva Rosenkrands Olsen  2006  0636AJ  HERLEV    50m  3:48.03 
59  Karla Hebeltoft Olesen  2007  0712AG  HOVEDSTAD    25m  3:51.77 
102  Clara Rosenkrands Olsen  2005  0522AO  HERLEV    25m  3:55.27 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Isabella Pedersen  2007  0706AD  HOVEDSTAD    25m  3:32.12 
64  Julie Philip  2007  0742AC  HOVEDSTAD    25m  3:30.32 
235  Isabella Ludvigsen  2005  0564AF  ALLERØD    25m  3:27.48 
65  Maria Kjer Rasmussen  2007  0728AA  HOVEDSTAD    50m  3:18.56 
73  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  0726AB  HOVEDSTAD    50m  3:24.46 
33  Carla Heidemann  2007  0782AB  HOVEDSTAD    50m  3:29.04 
37  Astrid Høyer  2007  0792AB  HOVEDSTAD    50m  3:30.85 
156  Filippa Martinsen  2005  0524AO  HELSINGØR    25m  3:40.28 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Marie Juul-Olsen  2004  0426AW  LYNGBY    25m  3:17.56 
264  Karoline K. Larsen  2004  0484AJ  FARUM    25m  3:11.49 
20  Nanette Skou Clausen  2005  0514AE  HOVEDSTAD    25m  3:07.76 
166  Ulrikke Juul Søeborg  2003  0366AJ  HELSINGØR    25m  3:04.86 
153  Mathilde Hedager  2004  0442AP  HELSINGØR    50m  3:05.23 
119  Isabella Ravn Jensen  2004  0404AM  LYNGBY    25m  3:08.97 
246  Catrine Porsdal  2005  0536AA  BIRKERØD    25m  3:15.45 
160  Mathilde Ramsgaard  2005  0578AH  HELSINGØR    25m  3:18.40 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
150  Emma Clausen  2003  0374AW  HELSINGØR    50m  3:03.49 
68  Matilde Schmidt-Lund  2005  0542AC  HOVEDSTAD    50m  3:00.20 
238  Caroline Sofie Aagaard  2005  0526AE  BIRKERØD    25m  2:59.78 
236  Caroline Bach Mindested  2005  0592AF  ALLERØD    25m  2:57.37 
229  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  0544AA  GLADSAXE    25m  2:59.10 
48  Kirstine Haunstrup Larsen  2005  0596AD  HOVEDSTAD    50m  3:00.02 
36  Agnete Høyer  2005  0512AH  HOVEDSTAD    25m  3:01.57 
245  Camilla Porsdal  2005  0592AB  BIRKERØD    25m  3:04.14 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
167  Caroline Trøjgaard  2005  0566AH  HELSINGØR    25m  2:49.32 
Jasmin Egeskov Andersen  2005  0506AE  HOVEDSTAD    25m  2:42.35 
111  Maria Hagen  2003  0316AK  LYNGBY    25m  2:38.47 
208  Esther Else Grubert  2003  0374AG  GLADSAXE    25m  2:30.61 
52  Emilia Naledi Madonsela  2003  0394AV  HOVEDSTAD    25m  2:36.60 
125  Cathrine Toftelund Larsen  2003  0306AO  LYNGBY    25m  2:40.38 
118  Laura Borre Jacobsen  2004  0488AD  LYNGBY    25m  2:45.68 
162  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  0352AD  HELSINGØR    50m  2:55.86 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
113  Lærke Vinneck Hansen  2004  0458AB  LYNGBY    25m  2:47.24 
141  Linnea Hietala  2004  0442AE  HELSINGØR    25m  2:41.88 
58  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  0582AF  HOVEDSTAD    50m  2:38.18 
225  Terese Kjøller Rudbeck  2003  0342AQ  GLADSAXE    50m  2:30.17 
83  Josefine Zebitz  2004  0454AI  HOVEDSTAD    25m  2:34.83 
216  Nikoline Marie Lange  2005  0594AF  GLADSAXE    25m  2:39.45 
62  Rebecca Petersen  2005  0572AD  HOVEDSTAD    25m  2:44.65 
214  Amalie Brammer Kærgaard  2004  0418AH  GLADSAXE    25m  2:54.93 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
146  Fiona Burmester  2003  0356AG  HELSINGØR    25m  2:46.11 
228  Viktoria Freja Sørensen  2004  0476AA  GLADSAXE    25m  2:40.77 
138  Mathilde Maria Thorsen  2004  0484AI  HELSINGØR    50m  2:37.31 
63  Jasmin Philip  2004  0418AI  HOVEDSTAD    25m  2:28.80 
107  Sofia Norre Bendt  2003  0316AG  LYNGBY    25m  2:33.10 
50  Mia Lindberg  2003  0322AC  HOVEDSTAD    50m  2:38.86 
77  Laura Vangkilde  2004  0422AC  HOVEDSTAD    25m  2:42.47 
46  Ana Rosa Kragh  2005  0518AD  HOVEDSTAD    25m  2:50.48 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark