2019-12-14   22:47:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  CPH Alm. Brand Bank Cup 2017    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (8) 
Vejledende starttid 16:31 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
39  Konrad Funch Jensen  2007  0721AC  HOVEDSTAD    25m  1:10.53 
44  Benjamin Klarskov  2007  0711AC  HOVEDSTAD    25m  1:03.47 
49  Hans Bjørn Legind  2007  0717AF  HOVEDSTAD    50m  1:10.00 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
81  Ib Fang Wang  2007  0771AB  HOVEDSTAD    25m  55.88 
43  Konradas Juska  2007  0751AC  HOVEDSTAD    25m  52.70 
21  Daniel Emil Lund Cliff  2007  0795AC  HOVEDSTAD    25m  50.61 
84  Asbjørn Zeller  2007  0737AA  HOVEDSTAD    25m  52.58 
28  Rasmus Groule  2007  0705AC  HOVEDSTAD    25m  55.84 
79  Linus Klarskov Vidovic  2007  0713AB  HOVEDSTAD    25m  56.76 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
80  Simon Voldmester  2007  0703AB  HOVEDSTAD    25m  47.51 
234  Victor Bornemann  2004  0489AD  ALLERØD    25m  46.33 
29  Aksel Thuesen Güsmer  2006  0639AB  HOVEDSTAD    25m  45.11 
Magnus Steen Andersen  2006  0679AA  HOVEDSTAD    25m  42.67 
22  William Folkmann  2006  0655AE  HOVEDSTAD    50m  43.75 
272  Oscar Høck Just  2006  0601AK  FARUM    50m  46.06 
40  Tristan Jensen  2006  0611AG  HOVEDSTAD    25m  46.38 
Elias Valkonen Akrim  2006  0611AC  HOVEDSTAD    25m  48.06 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
10  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  0727AA  HOVEDSTAD    25m  42.17 
Gustav Steen Andersen  2006  0689AA  HOVEDSTAD    25m  41.59 
70  Matthias Slot  2005  0517AB  HOVEDSTAD    50m  41.00 
Gustav Abildgaard  2005  0553AD  HOVEDSTAD    50m  40.70 
237  Mads Naver  2004  0405AH  ALLERØD    25m  40.96 
232  William Leander Agerskov  2004  0411AK  ALLERØD    25m  41.47 
242  Oscar Boyer  2004  0429AD  BIRKERØD    25m  41.62 
41  Halfdan Dahl Jespersen  2006  0623AB  HOVEDSTAD    25m  42.61 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Emil Breinholt  2003  0311AE  GLADSAXE    25m  39.54 
223  Søren Wandall Ohlsen  2004  0469AC  GLADSAXE    25m  38.79 
205  Silas Fessel  2004  0467AD  GLADSAXE    25m  38.09 
164  Jakob Bjerg Snekkersten  2003  0345AP  HELSINGØR    50m  37.42 
203  Anton Hvistendahl Fabel  2004  0435AL  GLADSAXE    25m  37.79 
263  Mats Krüger  2004  0497AI  FARUM    50m  38.22 
248  William Ølshøj  2004  0415AC  BIRKERØD    25m  38.84 
243  Oscar Jensen  2003  0317AE  BIRKERØD    25m  40.29 

 
Heat 6 (8) (Årg. 2002-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
154  Oliver Bak Jensen  2002  0257AT  HELSINGØR    25m  35.09 
251  Johannes K. Larsen  2002  0257AE  FARUM    25m  32.13 
139  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    25m  29.88 
213  Jakob Alexander Jensen  2002  0205AH  GLADSAXE    25m  29.65 
32  Marcus Skøtt Haslev  2002  0287AB  HOVEDSTAD    25m  29.69 
66  Bertram Dreyer Riis  2002  0223AG  HOVEDSTAD    25m  31.75 
144  Lucas Burmester  2002  0237AK  HELSINGØR    25m  33.89 
140  Mattias Houen  2002  0255AK  HELSINGØR    50m  35.67 

 
Heat 7 (8) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
82  Noah Koefoed Weiss  2003  0381AC  HOVEDSTAD    25m  35.59 
143  Thorvald Bomholt Larsen  2003  0389AL  HELSINGØR    25m  35.14 
15  Carl Emil Hertz Bugge  2003  0315AC  HOVEDSTAD    25m  31.42 
74  Oliver Søgaard-Andersen  2003  0339AK  HOVEDSTAD    25m  29.62 
14  Valdemar Brøns  2003  0341AC  HOVEDSTAD    25m  31.17 
69  Joshua P. Sidebotham  2003  0343AQ  HOVEDSTAD    25m  31.91 
194  Zilas Aarestrup  2003  0385AG  GLADSAXE    25m  35.46 
148  Julius Højgaard Allin  2003  0361AN  HELSINGØR    25m  35.96 

 
Heat 8 (8) (Årg. 2004-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
54  Mads Møller  2005  0585AC  HOVEDSTAD    50m  35.66 
269  Cornelius Olsen  2005  0515AD  FARUM    50m  35.50 
26  Tobias Gammelvind  2004  0437AD  HOVEDSTAD    25m  35.00 
27  Sebastian Greisen  2004  0487AD  HOVEDSTAD    25m  32.76 
247  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    25m  33.25 
241  Jonathan Beck  2004  0497AA  BIRKERØD    25m  35.06 
210  Carl Krabbe Heldgaard  2004  0431AI  GLADSAXE    25m  35.64 
199  Mathias Bartholin Bruhn  2004  0425AP  GLADSAXE    25m  37.76 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark