Startliste for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 22
|
Stævne navn |
CPH Alm. Brand Bank Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:52 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
104 |
3 |
Nikolaj Kragh Simonsen |
2006 |
|
HERLEV |
|
50m |
|
87 |
4 |
Storm Bargmann |
2007 |
0767AD |
HERLEV |
|
25m |
1:58.40 |
84 |
5 |
Asbjørn Zeller |
2007 |
0737AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:59.48 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Julius Holten Hansen |
2007 |
0753AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:57.24 |
44 |
2 |
Benjamin Klarskov |
2007 |
0711AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:56.91 |
21 |
3 |
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
0795AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:54.04 |
79 |
4 |
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
0713AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:52.38 |
43 |
5 |
Konradas Juska |
2007 |
0751AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:52.75 |
39 |
6 |
Konrad Funch Jensen |
2007 |
0721AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:56.04 |
81 |
7 |
Ib Fang Wang |
2007 |
0771AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:57.21 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Simon Voldmester |
2007 |
0703AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:40.61 |
234 |
2 |
Victor Bornemann |
2004 |
0489AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:38.25 |
40 |
3 |
Tristan Jensen |
2006 |
0611AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:33.34 |
70 |
4 |
Matthias Slot |
2005 |
0517AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:32.50 |
219 |
5 |
Vilhelm Thieden Maarbjerg |
2004 |
0407AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:32.68 |
89 |
6 |
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
0585AI |
HERLEV |
|
25m |
1:35.38 |
4 |
7 |
Elias Valkonen Akrim |
2006 |
0611AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:39.33 |
49 |
8 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
0717AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:43.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
5 |
1 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
0689AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:29.45 |
41 |
2 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
0623AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:28.28 |
3 |
3 |
Gustav Abildgaard |
2005 |
0553AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:27.70 |
29 |
4 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
0639AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:27.25 |
232 |
5 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
25m |
1:27.68 |
242 |
6 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:27.72 |
243 |
7 |
Oscar Jensen |
2003 |
0317AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:28.58 |
10 |
8 |
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
0727AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:32.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Mathias Bohn-Hansen |
2006 |
0609AE |
HERLEV |
|
25m |
1:25.67 |
204 |
2 |
Nikolaj Fallenkamp |
2004 |
0471AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:24.66 |
240 |
3 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
25m |
1:24.53 |
212 |
4 |
Oliver Zeeberg Iversen |
2004 |
0419AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.93 |
199 |
5 |
Mathias Bartholin Bruhn |
2004 |
0425AP |
GLADSAXE |
|
25m |
1:24.46 |
223 |
6 |
Søren Wandall Ohlsen |
2004 |
0469AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:24.64 |
217 |
7 |
William Leth |
2004 |
0427AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:24.88 |
7 |
8 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
0679AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:26.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:23.48 |
248 |
2 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:21.71 |
198 |
3 |
Emil Breinholt |
2003 |
0311AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:20.98 |
8 |
4 |
Mikkel Andersen |
2005 |
0531AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:19.69 |
205 |
5 |
Silas Fessel |
2004 |
0467AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:19.89 |
134 |
6 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:21.64 |
165 |
7 |
Alexander Stærkær |
2002 |
0287AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.81 |
203 |
8 |
Anton Hvistendahl Fabel |
2004 |
0435AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Julius Højgaard Allin |
2003 |
0361AN |
HELSINGØR |
|
50m |
1:19.45 |
132 |
2 |
Oliver Sperling |
2004 |
0417AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:19.04 |
215 |
3 |
Niels Krogh-Olsen |
2004 |
0449AK |
GLADSAXE |
|
25m |
1:17.22 |
143 |
4 |
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
0389AL |
HELSINGØR |
|
25m |
1:16.08 |
124 |
5 |
Valdemar Ditlev Kragh |
2003 |
0337AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.51 |
210 |
6 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:17.31 |
157 |
7 |
Valdemar Menck Nielsen |
2005 |
0577AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:19.09 |
154 |
8 |
Oliver Bak Jensen |
2002 |
0257AT |
HELSINGØR |
|
50m |
1:19.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
269 |
1 |
Cornelius Olsen |
2005 |
0515AD |
FARUM |
|
50m |
1:15.73 |
108 |
2 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
0301AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.02 |
194 |
3 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
0385AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.39 |
241 |
4 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:13.63 |
54 |
5 |
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:13.71 |
53 |
6 |
Frede Meincke |
2002 |
0275AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.54 |
47 |
7 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:15.07 |
110 |
8 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
1 |
Jacob Baxmann |
2003 |
AP2103 |
MKK |
|
25m |
1:12.85 |
251 |
2 |
Johannes K. Larsen |
2002 |
0257AE |
FARUM |
|
25m |
1:10.61 |
173 |
3 |
Bo Beckman |
2002 |
AI4902 |
MKK |
|
25m |
1:06.44 |
123 |
4 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:04.00 |
24 |
5 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:04.97 |
211 |
6 |
Marcus Hiort |
2003 |
0307AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:09.69 |
226 |
7 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:12.33 |
115 |
8 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
0245AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:13.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Lucas Burmester |
2002 |
0237AK |
HELSINGØR |
|
25m |
1:12.51 |
27 |
2 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.92 |
69 |
3 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:06.34 |
139 |
4 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:03.82 |
180 |
5 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
MKK |
|
25m |
1:04.84 |
172 |
6 |
Liam Bech |
2003 |
AQ2303 |
MKK |
|
25m |
1:07.85 |
184 |
7 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
AE0904 |
MKK |
|
25m |
1:12.02 |
26 |
8 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
190 |
1 |
Jakob Strömland |
2003 |
AO4703 |
MKK |
|
25m |
1:12.36 |
82 |
2 |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
0381AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.71 |
182 |
3 |
Oscar Klittbo |
2002 |
AA2702 |
MKK |
|
25m |
1:05.58 |
116 |
4 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:03.23 |
213 |
5 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
0205AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:04.35 |
13 |
6 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:07.00 |
120 |
7 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
0393AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.51 |
247 |
8 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:13.03 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:52 |
|