2020-01-19   22:27:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

18_S
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
116  Højberg Alfred  2002  LYNGBY  0267AD  25 m  2:00.60   
213  Jensen Jakob Alexander  2002  GLADSAXE  0205AH  25 m  2:02.42   
180  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  25 m  2:02.56   
14  Brøns Valdemar  2003  HOVEDSTAD  0341AC  25 m  2:03.56   
123  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  25 m  2:04.52   
24  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  2:06.19   
13  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  25 m  2:06.27   
53  Meincke Frede  2002  HOVEDSTAD  0275AC  25 m  2:07.17   
226  Steenberg Emil  2002  GLADSAXE  0229AC  25 m  2:07.23   
10  172  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  2:09.24   
11  211  Hiort Marcus  2003  GLADSAXE  0307AH  25 m  2:11.01   
12  140  Houen Mattias  2002  HELSINGØR  0255AK  25 m  2:11.93   
13  201  Christensen Magnus  2002  GLADSAXE  0287AI  25 m  2:12.92   
14  171  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  25 m  2:13.32   
15  124  Kragh Valdemar Ditlev  2003  LYNGBY  0337AD  25 m  2:14.57   
16  27  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  25 m  2:14.61   
17  250  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  25 m  2:16.14   
18  47  Larsen Jeppe Seelig  2002  HOVEDSTAD  0245AL  25 m  2:16.23   
19  257  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  25 m  2:16.48   
20  184  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  25 m  2:17.39   
21  173  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  2:18.34   
22  144  Burmester Lucas  2002  HELSINGØR  0237AK  25 m  2:18.50   
23  261  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  2:20.06   
24  182  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  25 m  2:20.23   
25  247  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  2:21.94   
26  248  Ølshøj William  2004  BIRKERØD  0415AC  25 m  2:22.82   
27  26  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  25 m  2:22.88   
28  194  Aarestrup Zilas  2003  GLADSAXE  0385AG  25 m  2:24.63   
29  192  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  2:25.62   
30  164  Snekkersten Jakob Bjerg  2003  HELSINGØR  0345AP  50 m  2:26.95   
31  269  Olsen Cornelius  2005  FARUM  0515AD  50 m  2:28.21   
32  241  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  2:28.53   
33  210  Heldgaard Carl Krabbe  2004  GLADSAXE  0431AI  25 m  2:29.14   
34  215  Krogh-Olsen Niels  2004  GLADSAXE  0449AK  25 m  2:30.15   
35  256  Als-Nielsen Simon  2003  FARUM  0383AG  25 m  2:31.51   
36  165  Stærkær Alexander  2002  HELSINGØR  0287AN  50 m  2:32.22   
37  183  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  25 m  2:33.64   
38  198  Breinholt Emil  2003  GLADSAXE  0311AE  25 m  2:34.86   
39  259  Hougaard Benjamin  2003  FARUM  0327AM  50 m  2:35.69   
40  128  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  25 m  2:35.78   
41  148  Allin Julius Højgaard  2003  HELSINGØR  0361AN  50 m  2:36.59   
42  112  Halck Michael  2004  LYNGBY  0495AD  25 m  2:38.29   
43  152  Hansen Bjørn Cramer  2004  HELSINGØR  0467AJ  50 m  2:38.72   
44  243  Jensen Oscar  2003  BIRKERØD  0317AE  25 m  2:40.02   
45  Andersen Magnus Steen  2006  HOVEDSTAD  0679AA  50 m  2:40.92   
46  Andersen Gustav Steen  2006  HOVEDSTAD  0689AA  50 m  2:41.01   
47  212  Iversen Oliver Zeeberg  2004  GLADSAXE  0419AH  25 m  2:42.70   
48  Abildgaard Gustav  2005  HOVEDSTAD  0553AD  50 m  2:43.94   
49  217  Leth William  2004  GLADSAXE  0427AH  25 m  2:44.02   
50  29  Güsmer Aksel Thuesen  2006  HOVEDSTAD  0639AB  50 m  2:44.10   
51  135  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  25 m  2:44.25   
52  237  Naver Mads  2004  ALLERØD  0405AH  25 m  2:46.87   
53  40  Jensen Tristan  2006  HOVEDSTAD  0611AG  50 m  2:48.12   
54  70  Slot Matthias  2005  HOVEDSTAD  0517AB  50 m  2:51.70   
55  232  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  25 m  2:52.25   
56  41  Jespersen Halfdan Dahl  2006  HOVEDSTAD  0623AB  25 m  2:53.70   
57  199  Bruhn Mathias Bartholin  2004  GLADSAXE  0425AP  25 m  2:55.18   
58  244  Liechti Mads  2004  BIRKERØD  0491AN  25 m  2:56.85   
59  242  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  25 m  2:58.25   
60  234  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  25 m  3:01.38   
61  10  Berg Felix Holkenfeldt Be  2007  HOVEDSTAD  0727AA  50 m  3:02.27   
62  89  Cortsen Mathias Toft  2005  HERLEV  0585AI  25 m  3:10.17   
63  80  Voldmester Simon  2007  HOVEDSTAD  0703AB  50 m  3:19.08   
64  49  Legind Hans Bjørn  2007  HOVEDSTAD  0717AF  50 m  3:28.70   
65  Akrim Elias Valkonen  2006  HOVEDSTAD  0611AC  50 m  3:29.68   
66  21  Cliff Daniel Emil Lund  2007  HOVEDSTAD  0795AC  50 m  3:29.73   
67  79  Vidovic Linus Klarskov  2007  HOVEDSTAD  0713AB  50 m  3:43.09   
68  39  Jensen Konrad Funch  2007  HOVEDSTAD  0721AC  50 m  3:45.07   
69  43  Juska Konradas  2007  HOVEDSTAD  0751AC  50 m  3:45.76   
70  31  Hansen Julius Holten  2007  HOVEDSTAD  0753AC  50 m  3:48.83   
71  44  Klarskov Benjamin  2007  HOVEDSTAD  0711AC  50 m  4:07.70   
72  81  Wang Ib Fang  2007  HOVEDSTAD  0771AB  50 m  4:11.75   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark