Program för Neptuniaden 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 28
|
Tävling |
Neptuniaden 2017 |
|
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:38 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
|
|
Gren 28, 200m Frisim Herrar |
Finaler (3) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
139 |
1 |
Adrian Brinnen |
2001 |
AX8101 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:53.68 |
667 |
2 |
Aapo Puikkonen |
2001 |
|
TaTU |
|
50m |
2:24.25 |
253 |
3 |
Gustav Sjöqvist |
2001 |
AD2701 |
SALTSJÖB |
|
50m |
2:21.23 |
218 |
4 |
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:18.73 |
44 |
5 |
Niels Herrmann |
2001 |
AV7901 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
2:19.45 |
25 |
6 |
Robin Serti |
2001 |
AS4501 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:23.37 |
611 |
7 |
Leo Lindström |
2001 |
AY1501 |
SPIF SF |
|
50m |
2:45.77 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
431 |
0 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
AT7501 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:15.64 |
146 |
1 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
AS0501 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:14.29 |
473 |
2 |
Axel Nordén |
2001 |
AO3301 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:12.29 |
91 |
3 |
Pontus Westberg |
2000 |
AS9500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:08.07 |
382 |
4 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:06.24 |
318 |
5 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
SKK |
|
25m |
2:06.80 |
477 |
6 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:10.16 |
447 |
7 |
Anton Forsberg |
2001 |
AM4901 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:13.85 |
76 |
8 |
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:14.45 |
471 |
9 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
AJ2901 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:16.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
315 |
0 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
AJ4100 |
SKK |
|
25m |
2:05.55 |
594 |
1 |
Elias Hysing |
2000 |
AR1500 |
SPIF SF |
|
50m |
2:04.94 |
59 |
2 |
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:03.15 |
162 |
3 |
Wiggo Frohde |
2000 |
AX3300 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:00.95 |
64 |
4 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:49.85 |
367 |
5 |
Anton Marijanovic |
2000 |
AG0100 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:58.70 |
88 |
6 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:02.25 |
436 |
7 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:04.57 |
359 |
8 |
Pontus Jonsson |
2000 |
AM5300 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:05.10 |
78 |
9 |
Linus Nykvist |
2001 |
AH3701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:06.18 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
12:38 |
|