Program för Neptuniaden 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Neptuniaden 2017 |
|
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:02 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
212 |
0 |
Hugo Lundströmer |
2003 |
AI8903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:34.92 |
195 |
1 |
Alexander Thulin |
2003 |
AN7903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:21.40 |
577 |
2 |
Zim Dahlberg Larsson |
2003 |
AV1503 |
SPIF SF |
|
25m |
1:17.35 |
48 |
3 |
Viggo Reit |
2003 |
AK5703 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
1:15.98 |
112 |
4 |
Marcus Sandstedt |
2003 |
AK5103 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:15.02 |
170 |
5 |
Malte Haargaard |
2003 |
AP2703 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:15.34 |
41 |
6 |
Calle Samuelsson |
2003 |
AJ4503 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:16.99 |
19 |
7 |
Mattias Moreno |
2002 |
AX5302 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
1:20.67 |
421 |
8 |
Oskar Styrenius |
2002 |
AY4702 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:25.02 |
14 |
9 |
Jakob Khaytan |
2003 |
AX6503 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
472 |
0 |
Samuel Nilsson |
2003 |
AR9703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:13.50 |
235 |
1 |
Jakob Rasmuson |
2003 |
AP9103 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:12.45 |
234 |
2 |
Alex Rappoccio |
2002 |
AY3502 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:11.74 |
520 |
3 |
Simon Brouzell |
2003 |
AX3103 |
SS04 |
|
25m |
1:10.20 |
193 |
4 |
Stavros Theodosiadis |
2002 |
AY7502 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:09.71 |
588 |
5 |
Jakob Gnalin |
2003 |
AR8303 |
SPIF SF |
|
50m |
1:09.73 |
37 |
6 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:11.36 |
51 |
7 |
Anton Sölveskog |
2003 |
AX6103 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
1:11.95 |
584 |
8 |
Emil Frisendahl |
2003 |
AV8303 |
SPIF SF |
|
50m |
1:12.47 |
454 |
9 |
Jousef Hanna |
2003 |
AS3503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:14.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
485 |
0 |
Simon Seel |
2003 |
AO0903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:09.29 |
469 |
1 |
Simon Lörinc |
2003 |
AK8503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:09.00 |
34 |
2 |
Simon Hallgren |
2002 |
AU7902 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:08.88 |
49 |
3 |
Gustaf Sandström |
2003 |
AP4703 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
1:08.16 |
257 |
4 |
Aron Alexanderson |
2003 |
AT0103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:07.90 |
387 |
5 |
Robin Wallengren |
2002 |
AE6702 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:07.96 |
494 |
6 |
Edward Tarish |
2003 |
AX9703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:08.31 |
587 |
7 |
Daniel Gnalin |
2003 |
AR7303 |
SPIF SF |
|
50m |
1:08.95 |
294 |
8 |
Jannis Siotis |
2003 |
AL3303 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:09.27 |
399 |
9 |
Oliver Dahlin |
2002 |
AV8502 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:09.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
252 |
0 |
Rasmus Neuman |
2002 |
AI2302 |
SALTSJÖB |
|
50m |
1:07.65 |
450 |
1 |
Liam Gabrielsson |
2003 |
AK5503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:07.05 |
616 |
2 |
Aryan Munshi |
2002 |
AZ0102 |
SPIF SF |
|
25m |
1:06.74 |
662 |
3 |
Miska Birkstedt |
2002 |
|
TaTU |
|
50m |
1:06.08 |
648 |
4 |
Pijus Guvenius |
2003 |
AO0303 |
ÄLVSJÖ |
|
25m |
1:05.89 |
183 |
5 |
Viktor Jonson |
2003 |
AQ5303 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:05.92 |
407 |
6 |
Nicolai Kristersson Campe |
2002 |
AF5502 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:06.51 |
392 |
7 |
Albin Åslund |
2003 |
AT1103 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:06.81 |
541 |
8 |
Marcus Larsson |
2003 |
AM0903 |
SS04 |
|
25m |
1:07.63 |
10 |
9 |
Marcus Hedlund |
2002 |
AT1902 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:07.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
582 |
0 |
Erik Falk |
2003 |
AL0103 |
SPIF SF |
|
50m |
1:05.68 |
270 |
1 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
AP6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:05.04 |
199 |
2 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
AQ9303 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:04.29 |
301 |
3 |
Matyas Török |
2002 |
AQ3502 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:03.66 |
489 |
4 |
Tor Stein |
2003 |
AR2903 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:03.36 |
286 |
5 |
David Neuhardt |
2003 |
AU6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:03.65 |
75 |
6 |
Sid Lundgren |
2003 |
AF2303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:04.19 |
529 |
7 |
Oskar Fridsell |
2003 |
AS7503 |
SS04 |
|
25m |
1:04.73 |
349 |
8 |
Theodor Fridh |
2002 |
AT3302 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:05.62 |
631 |
9 |
Hugo Seemann |
2003 |
AT0703 |
SPIF SF |
|
50m |
1:05.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
228 |
0 |
Karl Palmqvist |
2002 |
AZ6102 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:03.02 |
265 |
1 |
Oliver Erneholm |
2003 |
AO4503 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:02.22 |
432 |
2 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
AK6503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:01.77 |
262 |
3 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:01.59 |
223 |
4 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
AS8702 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:01.15 |
83 |
5 |
Markus Sandh |
2002 |
AZ1302 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:01.21 |
357 |
6 |
Gustav Jonsson |
2002 |
AG6502 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:01.62 |
366 |
7 |
Jakob Majta |
2003 |
AV9703 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:01.80 |
498 |
8 |
Erik Åstrand |
2003 |
AO2903 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:02.43 |
248 |
9 |
Arvid Hallenborg |
2002 |
AM1902 |
SALTSJÖB |
|
50m |
1:03.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
320 |
0 |
Otto Lundberg |
2003 |
AM8103 |
SKK |
|
25m |
1:00.69 |
555 |
1 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
SS04 |
|
25m |
1:00.58 |
123 |
2 |
Felix Andersson |
2002 |
AC4502 |
SK NEPTUN |
|
50m |
59.89 |
328 |
3 |
Linus Thörn |
2002 |
AN6102 |
SKK |
|
25m |
59.66 |
305 |
4 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
59.02 |
185 |
5 |
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
59.60 |
288 |
6 |
Aaron O´Malley |
2002 |
AI3902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
59.82 |
478 |
7 |
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:00.24 |
342 |
8 |
Kevin Cheng |
2002 |
AI8702 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:00.65 |
435 |
9 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:00.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
497 |
0 |
Axel von Goës |
2002 |
AP1502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
58.76 |
309 |
1 |
Gordon Ölund |
2002 |
AT1102 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
58.58 |
373 |
2 |
Elliot Nyström |
2002 |
AD6902 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
57.62 |
52 |
3 |
Erik Almvret |
2002 |
AD6702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
57.39 |
326 |
4 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
25m |
55.85 |
452 |
5 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
TÄBY SIM |
|
50m |
56.76 |
546 |
6 |
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
SS04 |
|
25m |
57.41 |
272 |
7 |
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
58.12 |
287 |
8 |
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
58.72 |
381 |
9 |
Jonathan Sandqvist |
2003 |
AO3703 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
58.91 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
08:02 |
|