2020-02-17   23:35:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 21
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  11 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:30   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
 
Løb 21, 100m Frisvømning Damer  Finaler (15) 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
309  Emma de Palo-Jonas  2008  0834AF  VEST    25m   
302  Hannah Bjørneboe  2007  0712AN  VEST    25m   
263  Sarah Balling Kristiansen  2003  0326BA  FR.SUND    25m   
373  Liva Yri  2008  0852AF  VEST    25m   
344  Katharina N Møller  2001  0122AI  VEST    25m   
297  Anika Rosén Andersen  2007  0732AN  VEST    25m   

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
89  Julie Geilman  2007  0778AE  ROSKILDE    25m  2:07.75 
342  Ila Murphy  2007  0748AJ  VEST    25m  1:56.93 
321  Agnes Højsteen  2007  0714AE  VEST    25m  1:52.13 
368  Frederikke Vesth  2007  0766AL  VEST    25m  1:55.86 
244  Clara Vestergaard  2008  0864AB  HOVEDSTAD    25m  2:05.23 
257  Caroline Forster  2008  0868AB  FR.SUND    25m  2:09.87 

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
207  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  0814AE  HOVEDSTAD    50m  1:49.89 
191  Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  HOVEDSTAD    50m  1:48.61 
313  Sandra Bünsov Frederiksen  2007  0766AC  VEST    25m  1:44.61 
40  Isabella Christensen  2007  0714AB  ALLERØD    25m  1:48.01 
186  Betty Bibeyron-Wara  2008  0888AB  HOVEDSTAD    50m  1:48.90 
317  Hannah Bjerg Hagens  2007  0768AJ  VEST    25m  1:51.28 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
238  Ella Stensgaard  2008  0816AA  HOVEDSTAD    50m  1:42.33 
108  Silje Sørensen  2007  0754AB  ROSKILDE    25m  1:41.51 
167  Astrid Høyer  2007  0792AB  HOVEDSTAD    50m  1:38.59 
147  Ellen Prescott  2005    HILLERØD    25m  1:40.79 
329  Freja Koppernagel  2008  0806AD  VEST    25m  1:42.13 
58  Christine Dalsgaard  2007  0754AA  BIRKERØD    25m  1:44.44 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
188  Alma Sofie A. Bløcher  2008  0804AB  HOVEDSTAD    50m  1:35.79 
69  Vivian Bahador Snitker  2007  0758AI  BIRKERØD    25m  1:34.29 
143  Emma Mølholm  2005  0514AM  HILLERØD    25m  1:31.27 
29  Natascha Sibbern  2007  0764AD  GENTOFTE    25m  1:32.17 
229  Karla Hebeltoft Olesen  2007  0712AG  HOVEDSTAD    50m  1:34.37 
324  Mikkeline H. Jacobsen  2007  0788AC  VEST    25m  1:36.82 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
47  Laura Lind-Christensen  2006  0636AC  ALLERØD    25m  1:30.92 
407  Julie Hovmand  2007  0772AB  BIRKERØD    25m  1:30.43 
137  Jasmin Kjærsgaard  2006  0682AF  HILLERØD    25m  1:28.73 
18  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    25m  1:28.89 
Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    25m  1:30.86 
67  Røskva Rosenbohm  2007  0772AA  BIRKERØD    25m  1:31.17 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
260  Tilde Rytz Jørgensen  2007  0724AE  FR.SUND    25m  1:26.84 
161  Julie Philip  2007  0742AC  HOVEDSTAD    50m  1:26.01 
66  Selma Nørby  2006  0608AB  BIRKERØD    25m  1:25.26 
165  Asta Hindborg  2007  0736AE  HOVEDSTAD    50m  1:25.98 
28  Dikte Johanne Schrøder  2006  0614AG  GENTOFTE    25m  1:26.06 
60  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  0776AA  BIRKERØD    25m  1:28.69 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
296  Alberte K. Andersen  2006  0606AB  VEST    25m  1:24.45 
13  Johanne Hummelmose  2006  0628AK  GENTOFTE    25m  1:24.12 
322  Ida Jacobsen  2005  0528AD  VEST    50m  1:23.33 
163  Carla Heidemann  2007  0782AB  HOVEDSTAD    50m  1:23.48 
45  Linnea Funk Larsen  2007  0792AA  ALLERØD    25m  1:24.28 
166  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  0726AB  HOVEDSTAD    25m  1:24.52 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Tate Green  2006  0654AI  GENTOFTE    25m  1:23.21 
159  Mathilde Møller  2007  0746AB  HOVEDSTAD    50m  1:22.23 
168  Isabella Pedersen  2007  0706AD  HOVEDSTAD    50m  1:21.71 
122  Athena Haugsted Pihl  2006    HILLERØD    25m  1:21.94 
30  Molly Szczepanski  2006  0662AJ  GENTOFTE    25m  1:22.58 
134  Anna Olivia Kichhhoff  2005  0566AK  HILLERØD    25m  1:23.33 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Liva la Cour  2006  0642AQ  GENTOFTE    25m  1:21.07 
Stella Demuth Andersen  2006  0694AE  GENTOFTE    25m  1:20.77 
337  Ella Gohr Metz  2005  0542AS  VEST    50m  1:18.63 
88  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    25m  1:19.38 
50  Astrid Mulipola  2006  0696AG  ALLERØD    25m  1:20.93 
123  Caroline Henning  2005  0508AM  HILLERØD    25m  1:21.33 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
87  Emma Enevoldsen  2003  0372AZ  ROSKILDE    25m  1:17.61 
20  Alba Mantoni  2006  0632AK  GENTOFTE    25m  1:16.00 
33  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  0454AB  GENTOFTE    50m  1:14.55 
101  Celina Mehr  2003  0378AL  ROSKILDE    25m  1:15.33 
150  Annika Toft Rasmussen  2004    HILLERØD    25m  1:17.04 
14  Emma S. Kristensen  2005  0526AO  GENTOFTE    25m  1:18.07 

 
Heat 12 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
327  Lykke Gøttrup Jensen  2004  0418AQ  VEST    50m  1:13.97 
105  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  1:13.03 
311  Annika Egenhardt  2003  0348AM  VEST    25m  1:10.03 
371  Mia Witt  2002  0206AO  VEST    50m  1:10.56 
121  Josephine Gribsvad  2003  0384AR  HILLERØD    25m  1:13.85 
52  Andrea Lindberg Vedøe  2006  0644AC  ALLERØD    25m  1:14.09 

 
Heat 13 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
152  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    25m  1:08.35 
335  Sasia Lundhus  2002  0216AO  VEST    25m  1:07.68 
347  Stine Eskebo Nielsen  2001  0156AB  VEST    50m  1:06.73 
310  Anne Sofie Devantier  2004  0406AG  VEST    50m  1:07.32 
252  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    25m  1:07.82 
24  Astrid Permin  2003  0344AF  GENTOFTE    25m  1:09.83 

 
Heat 14 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
402  Kathrine Pii Frederiksen  2000  0036AA  FARUM    25m  1:06.09 
109  Johanne Baes Aaholst  2004  0454AE  HILLERØD    25m  1:04.83 
403  Carolina Sahl Rasmussen  2001  0126AB  FARUM    25m  1:04.38 
383  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    25m  1:04.53 
153  Frida Uldall  2003  0364AJ  HILLERØD    25m  1:05.43 
276  Ida Lykke Wennicke  2001  0118AU  FR.SUND    50m  1:06.27 

 
Heat 15 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
280  Susanne Rübner-Petersen  1994  9448AA  U.S.G    25m  1:03.70 
390  Karina Garne Larsen  2000  0068AH  ALLERØD    25m  1:01.54 
339  Sarah Missing  2001  0192AN  VEST    50m  58.41 
281  Marianne Duijm  1993  9316AL  U.S.G    25m  1:00.50 
156  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    25m  1:03.51 
145  Emilie Trolle Pedersen  1999  9972AV  HILLERØD    25m  1:04.26 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark