2020-02-17   22:38:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 22
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  11 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:30   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
 
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (16) 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
94  Morten Hemmingsen  2006  0683AK  ROSKILDE    25m   
365  August Thygesen  2007  0709AG  VEST    25m   
341  Max Munksgaard  2007    VEST    25m   
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
380  Christian Kempel Laursen  2008    VÆRLØSE    25m   
381  Kasper Kempel Laursen  2008    VÆRLØSE    25m   
303  William Scavenius Borg  2006  0635AK  VEST    25m  1:57.26 
328  Matil Kelm  2007  0751AF  VEST    25m  2:00.30 
384  Hjalte Brown Marloth  2006    VÆRLØSE    25m   
               

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
222  Benjamin Klarskov  2007  0711AC  HOVEDSTAD    50m  1:56.69 
306  Peter Damsø  2007  0761AF  VEST    25m  1:53.78 
298  Arthur Kvist Andreassen  2007  0741AF  VEST    25m  1:51.00 
246  Ib Fang Wang  2007  0771AB  HOVEDSTAD    50m  1:53.17 
205  Rasmus Groule  2007  0705AC  HOVEDSTAD    25m  1:54.41 
267  Emil Bantz Nielsen  2007  0755AB  FR.SUND    25m  1:57.12 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
320  Jacob Hwaiz  2007  0723AG  VEST    25m  1:49.69 
208  Julius Holten Hansen  2007  0753AC  HOVEDSTAD    50m  1:43.99 
196  Daniel Emil Lund Cliff  2007  0795AC  HOVEDSTAD    50m  1:39.16 
220  Konradas Juska  2007  0751AC  HOVEDSTAD    50m  1:43.89 
214  Konrad Funch Jensen  2007  0721AC  HOVEDSTAD    25m  1:48.43 
249  Asbjørn Zeller  2007  0737AA  HOVEDSTAD    25m  1:50.91 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
370  Conrad Klyver Vind  2005  0501AJ  VEST    25m  1:37.25 
August Emil K. Clausen  2006  0609AK  GENTOFTE    25m  1:32.60 
245  Linus Klarskov Vidovic  2007  0713AB  HOVEDSTAD    50m  1:32.25 
405  Sebastian Larsen  2006  0669AF  HILLERØD    25m  1:32.59 
225  Hans Bjørn Legind  2007  0717AF  HOVEDSTAD    50m  1:33.66 
366  Adam Wagner  2007  0791AB  VEST    25m  1:37.32 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
358  Josef Shukri  2006  0653AD  VEST    25m  1:30.93 
99  William W. Kofoed  2001  0159AH  ROSKILDE    25m  1:29.03 
95  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  1:27.39 
262  Jonathan Kristensen  2006  0693AL  FR.SUND    25m  1:28.33 
316  Hugo Haakansson  2006  0609AA  VEST    25m  1:29.14 
179  Elias Valkonen Akrim  2006  0611AC  HOVEDSTAD    50m  1:30.99 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
27  Oscar Rybak-Andersen  2005  0521AB  GENTOFTE    25m  1:24.59 
11  Louie Hansen  2005  0521AK  GENTOFTE    25m  1:24.47 
268  Mads Bantz Nielsen  2004  0465AK  FR.SUND    25m  1:24.05 
175  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  0727AA  HOVEDSTAD    50m  1:24.32 
12  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  0599AJ  GENTOFTE    25m  1:24.57 
305  Rodi Cetinkaya  2006  0651AH  VEST    25m  1:25.61 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
104  Jonathan Nyegaard  2007  0765AA  ROSKILDE    25m  1:23.82 
389  Victor Bornemann  2004  0489AD  ALLERØD    50m  1:23.74 
23  Christian Nimb  2006  0679AH  GENTOFTE    25m  1:22.69 
92  Valdemar Granic  2006  0695AE  ROSKILDE    25m  1:23.35 
353  Erik Rasmussen  2006  0695AD  VEST    25m  1:23.80 
David Johannes Dahl  2006  0669AB  GENTOFTE    25m  1:23.89 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
379  Johan Madvig Kristensen  2004  0445AO  VÆRLØSE    25m  1:22.49 
177  Simon Voldmester  2007  0703AB  HOVEDSTAD    50m  1:21.61 
93  Bertil Frøbjerg Hellum  2007  0783AA  ROSKILDE    25m  1:21.08 
352  Ditlev Queitsch  2006  0671AB  VEST    25m  1:21.25 
Laurits Boserup  2005  0553AK  GENTOFTE    25m  1:22.37 
378  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    25m  1:22.60 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
170  Halfdan Dahl Jespersen  2006  0623AB  HOVEDSTAD    25m  1:20.76 
46  Malthe Funk Larsen  2005  0577AB  ALLERØD    25m  1:20.50 
19  Frederik Stubbe Lundsby  2004  0417AE  GENTOFTE    25m  1:20.16 
31  August Sølvsteen  2005  0591AJ  GENTOFTE    25m  1:20.22 
265  Balder H. Mikkelsen  2007  0707AB  FR.SUND    25m  1:20.73 
59  Ben Hargreaves  2005  0597AA  BIRKERØD    25m  1:21.04 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
277  Daniel Bunckenburg  1993    U.S.G    25m  1:20.00 
178  Tristan Jensen  2006  0611AG  HOVEDSTAD    50m  1:18.34 
334  Carl Emil Ljungdahl  2006  0625AB  VEST    25m  1:17.34 
83  Nicolas Christiansen  2007  0743AA  ROSKILDE    25m  1:18.00 
171  William Folkmann  2006  0655AE  HOVEDSTAD    50m  1:19.33 
369  Sigurd Chistopher Vickery  2005  0567AE  VEST    25m  1:20.09 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
15  Andreas Larsson  2005  0549AI  GENTOFTE    25m  1:16.89 
32  August Taul  2006  0681AA  GENTOFTE    25m  1:15.93 
174  Aksel Thuesen Güsmer  2006  0639AB  HOVEDSTAD    50m  1:15.46 
410  Phillip Maxmølris  2004  0463AO  GENTOFTE    25m  1:15.66 
400  Oscar Jensen  2003  0317AE  BIRKERØD    50m  1:16.37 
42  Frederik Gersby  2006  0673AB  ALLERØD    25m  1:17.21 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
84  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  1:12.26 
48  Magnus Løfquist  2005  0513AB  ALLERØD    25m  1:12.13 
382  Niels Peter Lund  2002  0213AO  VÆRLØSE    25m  1:11.85 
107  Aleksander Grøn Skovgaard  2004  0477AC  ROSKILDE    25m  1:12.11 
22  August Arup Neergaard  2005  0571AB  GENTOFTE    25m  1:12.19 
173  Gustav Steen Andersen  2006  0689AA  HOVEDSTAD    25m  1:12.71 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
98  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  1:10.49 
396  Jonathan Beck  2004  0497AA  BIRKERØD    25m  1:07.18 
318  Frederik Helms  2001  0171AL  VEST    50m  1:06.23 
393  Nicholas Svane  2002  0213AF  ALLERØD    25m  1:06.58 
111  Morten Lindblom Andersen  2005  0563AD  HILLERØD    25m  1:09.18 
154  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    25m  1:10.53 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Esben Rasmussen  2004  0413AJ  VEST    25m  1:04.90 
326  Lucas Jensen  2001  0183AM  VEST    50m  1:02.11 
97  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  1:01.13 
135  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  0257AL  HILLERØD    25m  1:02.11 
118  Oscar Lykke Fischer  2002  0295AP  HILLERØD    25m  1:02.81 
138  Villads Kruse  2003  0371AI  HILLERØD    25m  1:05.88 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
387  Rasmus Langvad  2000  0045AD  GSK    25m  58.92 
315  Andreas Thybo Ganzhorn  2001  0117AE  VEST    25m  56.35 
408  Andreas Vestergaard  1999  9997AG  VEST    25m  51.05 
336  Valdemar Mariegaard  1999  9969AF  VEST    25m  53.16 
112  Simon Blidarevic  2002  0289AB  HILLERØD    25m  58.82 
399  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    25m  1:01.11 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark