2020-02-17   22:47:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 25
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  11 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:30   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
 
Løb 25, 50m Frisvømning Damer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
302  Hannah Bjørneboe  2007  0712AN  VEST    25m   
309  Emma de Palo-Jonas  2008  0834AF  VEST    25m   
373  Liva Yri  2008  0852AF  VEST    25m   
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
297  Anika Rosén Andersen  2007  0732AN  VEST    25m   
257  Caroline Forster  2008  0868AB  FR.SUND    25m  59.02 
89  Julie Geilman  2007  0778AE  ROSKILDE    25m  54.45 
191  Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  HOVEDSTAD    25m  55.08 
244  Clara Vestergaard  2008  0864AB  HOVEDSTAD    25m  1:01.63 
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
342  Ila Murphy  2007  0748AJ  VEST    25m  51.99 
321  Agnes Højsteen  2007  0714AE  VEST    25m  50.09 
70  Marie Storch  2006  0698AF  BIRKERØD    25m  47.37 
213  Vigga Jacoby  2007  0782AE  HOVEDSTAD    25m  48.28 
186  Betty Bibeyron-Wara  2008  0888AB  HOVEDSTAD    25m  50.29 
207  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  0814AE  HOVEDSTAD    25m  53.65 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
108  Silje Sørensen  2007  0754AB  ROSKILDE    25m  43.22 
65  Signe Østergaard Lilja  2006  0668AD  BIRKERØD    25m  41.53 
29  Natascha Sibbern  2007  0764AD  GENTOFTE    25m  39.63 
189  Julie Branner  2005    HOVEDSTAD    25m  40.17 
165  Asta Hindborg  2007  0736AE  HOVEDSTAD    25m  42.48 
329  Freja Koppernagel  2008  0806AD  VEST    25m  45.17 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Dikte Johanne Schrøder  2006  0614AG  GENTOFTE    25m  38.86 
166  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  0726AB  HOVEDSTAD    50m  37.71 
134  Anna Olivia Kichhhoff  2005  0566AK  HILLERØD    25m  37.08 
407  Julie Hovmand  2007  0772AB  BIRKERØD    25m  37.44 
147  Ellen Prescott  2005    HILLERØD    25m  38.67 
143  Emma Mølholm  2005  0514AM  HILLERØD    25m  39.23 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
161  Julie Philip  2007  0742AC  HOVEDSTAD    50m  36.60 
322  Ida Jacobsen  2005  0528AD  VEST    50m  35.61 
13  Johanne Hummelmose  2006  0628AK  GENTOFTE    25m  35.21 
38  Caroline Mathilde Bang  2006  0626AB  ALLERØD    25m  35.41 
168  Isabella Pedersen  2007  0706AD  HOVEDSTAD    50m  36.33 
51  Cecilie Rud  2006  0694AC  ALLERØD    25m  36.66 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
101  Celina Mehr  2003  0378AL  ROSKILDE    25m  34.22 
88  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    25m  33.56 
121  Josephine Gribsvad  2003  0384AR  HILLERØD    25m  33.11 
311  Annika Egenhardt  2003  0348AM  VEST    50m  33.26 
327  Lykke Gøttrup Jensen  2004  0418AQ  VEST    50m  34.11 
144  Emma Nissen  2004  0406AL  HILLERØD    25m  34.62 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
371  Mia Witt  2002  0206AO  VEST    50m  31.82 
87  Emma Enevoldsen  2003  0372AZ  ROSKILDE    25m  31.14 
359  Amalie V. Sørensen  2002  0274AC  VEST    25m  30.79 
402  Kathrine Pii Frederiksen  2000  0036AA  FARUM    25m  30.99 
335  Sasia Lundhus  2002  0216AO  VEST    25m  31.17 
100  Silke Larsen  2003  0358AI  ROSKILDE    25m  32.96 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
383  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    25m  30.25 
153  Frida Uldall  2003  0364AJ  HILLERØD    25m  29.72 
145  Emilie Trolle Pedersen  1999  9972AV  HILLERØD    25m  29.45 
109  Johanne Baes Aaholst  2004  0454AE  HILLERØD    25m  29.69 
390  Karina Garne Larsen  2000  0068AH  ALLERØD    25m  29.87 
310  Anne Sofie Devantier  2004  0406AG  VEST    50m  30.51 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
156  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    25m  28.88 
280  Susanne Rübner-Petersen  1994  9448AA  U.S.G    25m  28.27 
339  Sarah Missing  2001  0192AN  VEST    50m  27.54 
403  Carolina Sahl Rasmussen  2001  0126AB  FARUM    25m  28.16 
375  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    25m  28.77 
347  Stine Eskebo Nielsen  2001  0156AB  VEST    25m  29.06 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark