Startliste for Glostrup Sommerstævne
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
Glostrup Sommerstævne 2017 |
|
Udskriftsdato |
17 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Glostrup |
|
Udskriftstidspunkt |
15:32 |
|
|
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (11) |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
209 |
2 |
Bjarke Søndergaard Jensen |
2004 |
|
VATCPH-STT |
|
25m |
|
164 |
3 |
Oliver Lycik |
2006 |
0607AK |
VATCPH-STT |
|
25m |
|
185 |
4 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
VATCPH-STT |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Gustav Jørgensen |
2009 |
0959AA |
GSK |
|
25m |
2:17.86 |
208 |
2 |
Toke Hjalholdt |
2007 |
0743AF |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:11.23 |
228 |
3 |
Magne Riedel Pedersen |
2006 |
0643AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:50.09 |
169 |
4 |
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
0733AC |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:52.06 |
245 |
5 |
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
GSK |
|
25m |
2:13.07 |
165 |
6 |
Lau Gerner Knudsen |
2007 |
0773AF |
VATCPH-STT |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Oscar Høck Just |
2006 |
0601AK |
FARUM |
|
25m |
1:39.64 |
84 |
2 |
Anton Serizawa |
2006 |
0677AH |
GSK |
|
25m |
1:37.70 |
112 |
3 |
Gustav Hillestrøm |
2004 |
0437AO |
HELSINGØR |
|
25m |
1:35.69 |
170 |
4 |
William F. Pilgaard |
2006 |
0677AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:35.74 |
82 |
5 |
Alexander Oxenbøll |
2006 |
0669AL |
GSK |
|
25m |
1:38.42 |
155 |
6 |
Emil Koch Juhl |
2006 |
0623AG |
TRITON B |
|
25m |
1:46.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
154 |
1 |
Jonas Wilms Jensen |
2007 |
0717AD |
TRITON B |
|
50m |
1:33.18 |
207 |
2 |
Simon Hejbroch |
2006 |
0633AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:29.29 |
114 |
3 |
Lucas T. Mortensen |
2004 |
0431AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:26.21 |
95 |
4 |
Oscar Hansson |
2005 |
0555AF |
GSK |
|
25m |
1:26.31 |
113 |
5 |
Patrick Lind |
2004 |
0411AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:30.71 |
93 |
6 |
Xander Ravn Grønholt |
2006 |
0697AG |
GSK |
|
25m |
1:33.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
90 |
1 |
Rasmus Egholm |
2006 |
0647AG |
GSK |
|
25m |
1:23.75 |
133 |
2 |
Frode Sejlø Andersen |
2004 |
0401AK |
ROSKILDE |
|
25m |
1:22.48 |
10 |
3 |
Gustav Abildgaard |
2005 |
0553AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:19.22 |
92 |
4 |
Viktor Fenger-Grøn |
2006 |
0619AG |
GSK |
|
25m |
1:22.06 |
212 |
5 |
Emil Olsen |
2006 |
0689AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:23.12 |
201 |
6 |
William Jensen |
2002 |
0209AF |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:25.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Teodor Roed Schøning |
2005 |
0585AA |
HELSINGØR |
|
25m |
1:18.49 |
21 |
2 |
Emil Strandquist |
2005 |
0549AE |
AIF |
|
25m |
1:16.99 |
65 |
3 |
Andreas Velschow Malmolin |
2005 |
0541AE |
FARUM |
|
25m |
1:16.28 |
179 |
4 |
Peter K. M. Petersen |
2006 |
0665AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:16.56 |
215 |
5 |
Jonas Vollquartz Svensson |
2004 |
0413AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:17.51 |
9 |
6 |
Matthias Slot |
2005 |
0517AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:19.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Jonatan Hagbarth Jørgense |
2005 |
0595AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:14.97 |
217 |
2 |
Samuel Risager |
2003 |
0305AN |
GSK |
|
25m |
1:13.07 |
127 |
3 |
Janus Schnabl |
2003 |
0311AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:12.61 |
121 |
4 |
Frederik Rink Larsen |
2004 |
0447AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:13.04 |
210 |
5 |
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
0487AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:14.13 |
125 |
6 |
Rasmus Fabricius Pedersen |
2005 |
0559AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:15.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Alexander Nørby |
2006 |
0617AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:11.45 |
142 |
2 |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
0515AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:09.61 |
109 |
3 |
Julius Højgaard Allin |
2003 |
0361AN |
HELSINGØR |
|
50m |
1:09.13 |
5 |
4 |
Mikkel Andersen |
2005 |
0531AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.44 |
136 |
5 |
William Breuner |
2005 |
0521AC |
ROSKILDE |
|
25m |
1:09.67 |
139 |
6 |
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:11.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
137 |
1 |
Carl-Emil Echardt |
2005 |
0541AD |
ROSKILDE |
|
25m |
1:08.85 |
63 |
2 |
Mats Krüger |
2004 |
0497AI |
FARUM |
|
25m |
1:07.59 |
58 |
3 |
Benjamin Hougaard |
2003 |
0327AM |
FARUM |
|
50m |
1:07.01 |
4 |
4 |
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:07.16 |
117 |
5 |
Carl-Johan Bødtker |
2003 |
0321AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:08.39 |
126 |
6 |
Marcus Elkjær Samson |
2003 |
0319AG |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:09.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
196 |
1 |
Kristoffer Rasmusen |
2000 |
0087AM |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:06.29 |
52 |
2 |
Simon Als-Nielsen |
2003 |
0383AG |
FARUM |
|
50m |
1:04.94 |
73 |
3 |
Boris Steenberg |
2002 |
0215AE |
FARUM |
|
50m |
1:04.64 |
173 |
4 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:04.71 |
71 |
5 |
David Cano Rosenvold |
2001 |
0153AR |
FARUM |
|
25m |
1:05.05 |
220 |
6 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:06.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:04.16 |
141 |
2 |
Lucas Hagbarth Jørgensen |
2002 |
0225AO |
ROSKILDE |
|
25m |
1:01.13 |
132 |
3 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
25m |
57.80 |
130 |
4 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
9911AJ |
LYNGBY |
|
25m |
58.26 |
188 |
5 |
Patrick S. Hansen |
2000 |
0089AT |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:03.05 |
189 |
6 |
Rasmus Emil Poulsen |
2001 |
0167AQ |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:04.53 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
17 juni 2017 |
Licens til Glostrup Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:32 |
|