2020-01-28   17:27:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/para-SM/JSM i simning

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  SM/JSM (50m) 2017    Utskriftsdatum  30 juni 2017   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  20:26   
  Arrangör  SSF/SK Elfsborg         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
 
Gren 10, 400m Medley Herrar  Försök (5) 
Sponsor: Knalleland 
SR: Simon Sjödin (1986) 4:19.68 2014-07-03 
SJ: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 
MR: Simon Sjödin (1986) 4:19.68 2014-07-03 
FM: Adam Paulsson SK Elfsborg 4:20.23 
 
Heat 1 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Klass 
 
                 
                 
620  Alfred Åström  1997  AP0197  SPIF SF    50m  5:06.79   
510  Josef Al-Khalili  2000  AE5700  TÄBY SIM    50m  4:59.02   
173  Erik Nicklasson  1998  AG2598  JÖNKÖPING    50m  5:01.52   
                 
                 
                 

 
Heat 2 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Klass 
 
557  Niklas Nyblom  1999  AK2999  VÄSBY SS    50m  4:58.53   
133  Petter Norén Vosfeldt  1999  AH9599  HÄRNÖSAND    50m  4:55.88   
546  Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    50m  4:55.26   
561  Max Sundberg  1999  AS5399  VÄSBY SS    50m  4:53.99   
619  Dennis Wilkman  1998  AE6198  SPIF SF    50m  4:54.14   
145  Elias Fröde  2001  AE9901  JÄRFÄLLA S    50m  4:55.61   
214  Anton Dahlgren  1999  AM4999  KUNGSBACKA    50m  4:56.54   
                 

 
Heat 3 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Klass 
 
532  Carl Göransson  2000  AQ8300  UPSALA S    50m  4:51.30   
615  Martin Falk  1999  AC1199  SPIF SF    50m  4:50.73   
276  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK    50m  4:50.25   
493  Hugo Eriksson  1999  AB8599  TUREBERG    50m  4:41.27   
38  Joel Hambraeus  1998  AL8198  DANDERYD    50m  4:46.65   
544  Linus Kahl  2001  AE1501  WISBY SS    50m  4:50.35   
251  Mattias Grynning  1999  AJ0599  LASS    50m  4:50.91   
146  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    50m  4:51.66   

 
Heat 4 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Klass 
 
148  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    50m  4:38.04   
512  Oskar Ericsson  1997  AF9397  TÄBY SIM    50m  4:36.00   
225  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  4:35.62   
333  William Lulek  1998  AJ6998  SK NEPTUN    50m  4:22.76   
519  Samuel Törnqvist  1997  AI6197  TÄBY SIM    50m  4:27.26   
571  Filip Björkholm  1998  AP5798  VÄSTERÅS    50m  4:35.95   
576  Lukas Steiner  1998  AG8998  VÄSTERÅS    50m  4:38.04   
124  Isak Vikström  1999  AJ3199  HS    50m  4:40.14   

 
Heat 5 (5) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Klass 
 
460  Theodor Hansson  1994  AG8394  SÖDERTÄLJE    50m  4:52.56   
134  Joel Westerlind  1996  AD2796  HÄRNÖSAND    50m  4:50.87   
609  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG    50m  4:42.56   
50  Adam Paulsson  1995  AB4395  ELFSBORG    50m  4:20.23   
307  Patrik Löfgren  1996  AA4396  MASS    50m  4:35.68   
284  Marcus Kindberg  1993  AI6993  MKK    50m  4:46.41   
558  Robert Palosaari  1992  AC1392  VÄSBY SS    50m  4:51.12   
                 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  30 juni 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  20:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner