2020-01-28   18:21:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/para-SM/JSM i simning

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 39
Heatlista 
 
  Tävling  SM/JSM (50m) 2017    Utskriftsdatum  03 juli 2017   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  20:02   
  Arrangör  SSF/SK Elfsborg         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
 
Gren 39, 200m Fjärilsim Damer  Försök (5) 
Sponsor: CCM Management AB 
SR: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31 
SJ: Martina Granström (1991) 2:08.01 2011-07-27 
MR: Martina Granström (1991) 2:09.26 2011-06-29 
FM: Ida Marko-Varga SK Triton 2:12.20 
 
Heat 1 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Klass 
 
                 
                 
438  Joyce Muzito  2001  BT4401  SUNDSVALL    25m  2:27.06   
599  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    25m  2:24.68   
492  Annie Lätt  2001  AO0601  TROLLHÄTTA    25m  2:24.98   
                 
                 
                 

 
Heat 2 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Klass 
 
411  Ida Lövgren  2001  AB2801  SKÖVDE SS    50m  2:32.03   
318  Kamelia Gradinarska  2001  AI3601  MASS    50m  2:29.29   
212  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    50m  2:28.12   
612  Ayleen Burt  1997  BB5497  SPIF SF    50m  2:26.91   
407  Tuva Rosebrink  2001  AJ7601  SKÖVDE SS    50m  2:27.51   
152  Linnéa Sandh  2000  BS1400  JÄRFÄLLA S    50m  2:28.56   
538  Matilda Klintberg  1999  AH1299  VELLINGE-N    50m  2:29.37   
70  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    50m  2:38.88   

 
Heat 3 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Klass 
 
395  Augusta Andersson  1997  AM9297  SJÖBO SS    50m  2:26.34   
67  Jennie Isaksen  2000  AV8600  ESKILSTUNA    50m  2:26.29   
445  Carolina Jonsson  2002  AU5402  SÖDERTÄLJE    50m  2:25.61   
418  Matilda Flood  1999  BA6899  SPÅRVÄGEN    50m  2:25.50   
118  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    50m  2:25.54   
441  Petra Johansson  1997  AF3897  SÄFFLE SS    50m  2:25.62   
112  Alicia Lundblad  2001  AF6801  HS    50m  2:26.31   
343  Isabelle Wrejde  1999  AV5299  SK NEPTUN    50m  2:26.91   

 
Heat 4 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Klass 
 
309  Ida Swegmark  2000  AZ6600  MASS    50m  2:25.01   
167  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    50m  2:24.38   
162  Hanna Eriksson  1999  AD2499  JÖNKÖPING    50m  2:21.90   
147  Isabelle Hanson  1998  AB4298  JÄRFÄLLA S    50m  2:20.75   
386  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71    50m  2:21.36   
65  Anna Eriksson  1999  AI0499  ESKILSTUNA    50m  2:22.69   
394  Erica Dahlgren  1997  AE3497  S 02    50m  2:24.48   
200  Elvira Eklund-Ramböl  1997  AV5497  KARLSTAD    50m  2:25.34   

 
Heat 5 (5) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Klass 
 
334  Rebecca Mattsson  1995  AQ0295  SK NEPTUN    50m  2:29.77   
555  Josefin Lindkvist  1993  AK4493  VÄSBY SS    50m  2:22.95   
125  Ronja Vikström  1996  BQ0696  HS    50m  2:20.39   
569  Frida Berggren  1994  AE1894  VÄSTERÅS    50m  2:17.01   
328  Jaqueline Hippi  1996  AJ8496  SK NEPTUN    50m  2:19.51   
470  Carin Klasson  1995  BB4695  SÖDERTÖRN    50m  2:20.63   
179  Ebba Stillman  1996  AH9496  JÖNKÖPING    50m  2:27.41   
529  Lovisa Nyman  1994  AF4894  UMEÅ SS    50m  2:35.47   

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  03 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  20:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner