2020-01-28   17:20:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/para-SM/JSM i simning

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

2_S
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Senior 
 
Sponsor: CCM Management AB 
SR: Simon Sjödin (1986) 1:56.46 2016-08-08 
SJ: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 
MR: Simon Sjödin (1986) 1:57.99 2016-07-06 
FM: Simon Sjödin SK Neptun 1:57.99 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
341  Sjödin Simon  1986  SK NEPTUN    50 m  1:56.46   
96  Björk Jesper  1993  HS    50 m  1:58.49   
169  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING    50 m  2:02.71   
519  Törnqvist Samuel  1997  TÄBY SIM    50 m  2:03.24   
171  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING    50 m  2:03.41   
144  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S    50 m  2:03.75   
446  Kerman Henry  1997  SÖDERTÄLJE    50 m  2:06.20   
571  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS    50 m  2:07.94   
215  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA    50 m  2:08.76   
10  576  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS    50 m  2:08.89   
11  512  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM    50 m  2:09.02   
12  494  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG    50 m  2:09.17   
13  178  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING    50 m  2:09.34   
14  251  Grynning Mattias  1999  LASS    50 m  2:10.18   
15  284  Kindberg Marcus  1993  MKK    50 m  2:10.50   
16  312  Åberg Tobias  2000  MASS    50 m  2:10.57   
17  87  Torola Miro  1995  GÖTEBORG    50 m  2:10.88   
18  321  Blom Simon  1999  SK NEPTUN    50 m  2:10.92   
19  557  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS    50 m  2:11.16   
20  63  Brand William  1998  ESKILSTUNA    50 m  2:11.67   
21  609  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG    50 m  2:13.01   
22  460  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE    50 m  2:13.86   
23  124  Vikström Isak  1999  HS    50 m  2:13.90   
24  397  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS    50 m  2:13.97   
25  308  Petersson Sebastian  2000  MASS    50 m  2:14.35   
26  620  Åström Alfred  1997  SPIF SF    50 m  2:14.41   
27  173  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING    50 m  2:14.49   
28  203  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD    50 m  2:15.50   
29  376  Olsson Jesper  1998  POSEIDON    50 m  2:15.99   
30  510  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM    50 m  2:16.57   
31  584  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM    50 m  2:16.59   
32  435  Strandberg Johan  1997  SUNDSVALL    50 m  2:16.88   
33  443  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS    50 m  2:16.93   
34  615  Falk Martin  1999  SPIF SF    50 m  2:20.04   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  29 juni 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  20:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner