2020-01-28   17:16:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/para-SM/JSM i simning

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

21_S
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Senior 
 
Sponsor: GG-mat 
SR: Gustav Hökfelt (1994) 25.34 2017-04-09 
SJ: Björn Seeliger (2000) 25.83 2016-07-09 
MR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 
FM: Stefan Stojmenovic Norrköpings KK 26.15 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
329  Hökfelt Gustav  1994  SK NEPTUN    50 m  25.34   
341  Sjödin Simon  1986  SK NEPTUN    50 m  25.94   
96  Björk Jesper  1993  HS    50 m  26.01   
174  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING    50 m  26.05   
512  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM    50 m  26.16   
278  Carlsson Mattias  1990  MKK    50 m  26.31   
97  Carlsen Christoffer  1992  HS    50 m  26.33   
280  Fredriksson Petter  1997  MKK    50 m  26.47   
320  Bergman Fabian  1994  SK NEPTUN    50 m  26.58   
10  260  Palmqvist Pontus  1991  LASS    50 m  26.65   
11  616  Nilsson Martin  1993  SPIF SF    50 m  26.78   
12  202  Gissén Erik  1992  KARLSTAD    50 m  27.02   
13  519  Törnqvist Samuel  1997  TÄBY SIM    50 m  27.03   
14  249  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS    50 m  27.12   
15  324  Frank Simon  1990  SK NEPTUN    50 m  27.28   
16  352  Lovinge Hampus  1998  NKK    50 m  27.30   
17  257  Olsson Daniel  1996  LASS    50 m  27.47   
18  64  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA    50 m  27.48   
19  574  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS    50 m  27.54   
20  594  Zetterman Victor  1995  ÖSA    50 m  27.54   
21  277  Brännerud Garcia Johan  1994  MKK    50 m  27.71   
22  590  Meding Isak  1998  ÖSA    50 m  27.97   
23  216  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA    50 m  28.06   
24  239  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN    50 m  28.09   
25  62  Jönsson Viktor  1986  ELFSBORG    50 m  28.15   
26  236  Olsson John  1995  SK LAXEN    50 m  28.15   
27  229  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA    50 m  28.20   
28  627  Nagy Gergö  1995  POSEIDON    50 m  28.20   
29  203  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD    50 m  28.30   
30  39  Willberg Carl-Åke  1998  DANDERYD    50 m  28.33   
31  63  Brand William  1998  ESKILSTUNA    50 m  28.35   
32  504  Parsons Philip  1999  TYRESÖ SS    50 m  28.49   
33  238  Schön Svensson David  1993  SK LAXEN    50 m  28.55   
34  609  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG    50 m  28.60   
35  109  Kroon Gustav  1998  HS    50 m  28.62   
36  396  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS    50 m  28.68   
37  349  Engström Max  2001  NKK    50 m  28.79   
38  534  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG    50 m  28.84   
39  450  Vernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE    50 m  28.85   
40  288  Ludvigsson Sten  1998  MKK    50 m  28.87   
41  366  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON    50 m  28.88   
42  615  Falk Martin  1999  SPIF SF    50 m  28.90   
43  283  Hinderup Eric  1998  MKK    50 m  28.95   
44  353  Lovinge Victor  2000  NKK    50 m  28.98   
45  531  Forsström Erik  1999  UPSALA S    50 m  28.99   
46  420  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN    50 m  29.06   
47  645  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ    50 m  29.06  EFT 
48  270  Henell Gustav  1999  LASS    50 m  29.09   
49  617  Puoti Carlandrea  1999  SPIF SF    50 m  29.17   
50  458  Aldrin John  2001  SÖDERTÄLJE    50 m  29.28   
51  40  Albringer Adam  1999  ELFSBORG    50 m  29.29   
52  146  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S    50 m  29.31   
53  563  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS    50 m  29.48   
54  111  Lundahl Daniel  1991  HS    50 m  29.77   
55  17  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  50 m  33.05   
56  Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  S14  50 m  34.39   
57  13  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  S14  50 m  35.78   
58  22  Andersson Niklas  1988  GÖTEBORG  S7  50 m  42.26   
59  27  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  S14  50 m  42.76   
60  32  Rönnbäck Ludwig  1999  LULEÅ SS  S10  50 m  44.85   
61  23  Fredriksson Mikael  1990  GÖTEBORG  S3  50 m  58.85   
62  33  Båving Ludvig  2000  LULEÅ SS  S6  50 m  59.53   
63  471  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN    25 m  27.18   
64  Sjölander Jacob  1986  SOLENS IF  S14  25 m  37.11   
65  11  Johansson Niklas  1996  SOLSTA  S14  25 m  40.05   
66  31  Claeson Fabian  2002  SS DELFIN  S9  25 m  41.28   
67  28  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  S14  25 m  43.30   
68  Renlund Teo  1997  SOLENS IF  S14  25 m  43.61   
69  34  Häregård Sebastian  2002  VARABYGDEN  S6  25 m  1:06.65   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  29 juni 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  20:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner