2020-02-20   03:49:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet sprinttävling

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  Färsingadoppet Sprinttävling    Utskriftsdatum  16 juni 2017   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2017         
 
 
 
Gren 13, 50m Bröstsim D 11-12  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
313  Tova Jönsson  2007  AW0207  SK RAN    50m   
305  Elin Nilsson  2007  AG1607  HS    50m   
314  Elin Alsalim  2007  AV8607  SK RAN    50m   
308  Wilma Sonesson  2007  AH5407  SK RAN    50m   
309  Karla Rosvall  2008  AB5608  SK RAN    50m   
307  Linnea Sand  2007  AV6407  SK RAN    50m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Hanna Skogberg  2005  AX5205  SK RAN    25m  1:16.07 
323  Sofie Christiansen  2005  0558AV  RØNNE    25m  57.76 
264  Selma Forssell  2006  AE4806  YSTADS SS    25m  56.86 
227  Linn Klinge  2006  BF2606  SJÖBO SS    25m  55.31 
136  Ellen Holmberg  2005  BA7205  KARLSHAMN    25m  56.63 
291  Celie Rosén  2005  BP0605  TRELLEBORG    25m  57.12 
203  Vivien Toth  2005  BE7405  SK RAN    25m  1:00.99 
205  Jamilla Zarakit  2005  BQ3205  SK RAN    50m   

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
195  Freja Rosenlund  2005  AX4205  SK RAN    25m  54.76 
102  Tyra Mårtensson  2006  AE4406  SK HAJEN    25m  53.32 
232  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  AL6805  SJÖBO SS    25m  53.03 
260  Tindra Alstierna  2006  AO4606  YSTADS SS    25m  52.88 
112  Tyra Fahlvik  2006  AW5806  HS    25m  52.89 
137  Alma Larsson  2006  AI8806  KARLSHAMN    25m  53.20 
186  Clara Larsén  2006  AL9606  SK RAN    25m  54.64 
178  Lisa Harde  2006  AH7406  SK RAN    25m  54.93 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
130  Olivia Smith  2005  BJ9805  HÖGANÄS SS    25m  51.96 
110  Elsa Winberg  2006  AE8406  SK HAJEN    25m  51.22 
117  Sally Persson  2006  AQ0806  HS    25m  50.83 
89  Alice Bitzén  2006  AE3606  SK HAJEN    25m  48.97 
35  Luna Hein  2005  0518AO  VAT CPH-MK    50m  50.00 
192  Vega Mårtensson  2006  AS4406  SK RAN    25m  51.18 
98  Klara Kylefors  2006  BC5606  SK HAJEN    25m  51.57 
239  Alma Quant  2005  AL5805  SJÖBO SS    25m  52.69 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
263  Nellie Emilsson  2005  AN8205  YSTADS SS    25m  47.75 
289  Jacquline Rengbrandt  2005  BF6605  TRELLEBORG    25m  46.57 
208  Alicia Hart  2005  AE3805  S 71    25m  43.72 
216  Veronika Ruzic  2006  AH1606  S 71    25m  43.05 
115  Emma Jönsson  2006  AQ6406  HS    25m  43.48 
296  Rebecca Westergren  2005  AM3605  TRELLEBORG    25m  45.40 
196  Elena Seitzberg  2005  AX3205  SK RAN    25m  47.05 
111  Kerstin Cederlund  2006  AQ6806  HS    25m  48.85 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Julia Henriksson  2005  AQ5405  SK HAJEN    50m  42.42 
86  Selma Seipp  2005  AC6605  SS DELFIN    25m  39.44 
293  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    25m  37.95 
282  Erma Duratovic  2005  AP2205  TRELLEBORG    25m  37.21 
268  Frida Jansson  2006  AE7206  YSTADS SS    25m  37.78 
276  Tea Stark Friis  2006  AE6406  YSTADS SS    25m  38.83 
75  Elida Thornsen  2005  0528AA  KORSØR    25m  40.90 
245  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  BG7405  SJÖBO SS    25m  42.48 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  16 juni 2017 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  15:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner