2019-11-16   22:31:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för ENA-Cupen 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  08:43   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
149  Leia Ångman  2006  AZ5606  JÄRFÄLLA S    25m  1:46.77 
Emilia Bakas  2008  AC2408  SK ENA    25m   
Molly Brinck  2007  AC1407  BÅLSTA SK    25m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
Tindra Bärgård  2006  AB8606  SK ENA    25m  2:06.73 
29  Selma Deutschmann  2005  BE7805  JÄRFÄLLA S    25m  2:03.36 
18  Sanna Randerstedt  2006  AC5206  SK ENA    25m  2:05.40 
Tuva Bärgård  2009  AA1209  SK ENA    25m   
               

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
34  Sara Nilsson Bã¥lman  2006  BC8606  JÄRFÄLLA S    25m  1:59.92 
30  Alma Hjelm  2005  BE6205  JÄRFÄLLA S    25m  1:57.32 
14  Lisa Kroon  2006  BB0406  SK ENA    25m  1:53.54 
Olivia Budden  2007  AA3207  BÅLSTA SK    50m  1:55.20 
37  Tilda Weman  2005  BH8605  JÄRFÄLLA S    25m  1:58.04 
118  Miriam Wästberg  2006  AM6606  ÖSTERBY SS    25m  1:59.94 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Fanny Cao  2005  BO8605  JÄRFÄLLA S    25m  1:52.62 
36  Jessika Watanabe  2006  AW3606  JÄRFÄLLA S    25m  1:50.93 
45  Agnes Pettersson  2006  AT1406  KÖPINGS SS    25m  1:49.15 
10  Thea Eriksson  2006  AB9606  SK ENA    25m  1:50.63 
103  Ebba Kinnunen  2006  AK1206  SALTSJÖB    50m  1:52.54 
Ebba Rosenberg  2007  AC0407  BÅLSTA SK    50m  1:53.21 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
98  Ebba Carlsson  2005  AG9805  SALTSJÖB    25m  1:48.35 
43  Felicia Larsson  2006  AR2606  KÖPINGS SS    25m  1:48.21 
58  Beata Liljeberg  2003  BV1803  LIDINGÖ SK    50m  1:40.96 
122  Olivia Englund  2004  BE3204  HK SIM    50m  1:43.78 
32  Anna Löfgren  2005  AV4605  JÄRFÄLLA S    25m  1:48.29 
134  Emily Rye  2006  AG6806  HK SIM    25m  1:48.87 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
51  Elin Glifberg  2004  AW4804  LIDINGÖ SK    25m  1:40.09 
55  Linda Jã¤rvinen  2003  CB6803  LIDINGÖ SK    50m  1:37.33 
77  Amanda Lindgren  2000  BL6200  SALA SS    25m  1:31.48 
108  Astrid Palmborg  2003  BH0803  SALTSJÖB    25m  1:34.43 
15  Lovisa Königsson  2002  BM5602  SK ENA    50m  1:39.62 
26  Matilda Andersson  2004  BU6804  JÄRFÄLLA S    25m  1:40.22 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
40  Alvida Forsman  2004  BM7404  KÖPINGS SS    25m  1:28.42 
13  Linnea Kroon  2003  BM0203  SK ENA    25m  1:24.51 
83  Lisa Nystrand  2006  AA1206  SALA SS    25m  1:19.29 
16  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  1:19.42 
97  Mira Burmeister  2003  AD8803  SALTSJÖB    25m  1:28.17 
110  Selma Petré  2002  AX3202  SALTSJÖB    25m  1:30.41 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  08:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner