2019-11-15   18:28:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Efterårsstævne

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 21
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2017    Udskriftsdato  16 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  22:54   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 november 2017         
 
 
 
Løb 21, 50m Frisvømning Damer  Finaler (11) 
Vejledende starttid 13:16 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
               
91  Ella Kruse Enemærke  2010    GSK    50m   
267  Cecilie Djurhus  2008    TRITON B    50m   
101  Maja Nielsen  2009    GSK    50m   
               
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
268  Ida Hinchely  2008    TRITON B    50m   
127  Vigga Frederiksen  2009    HERLUFSHOL    50m   
204  Julie Withøft Kath  2008    TRITON B    50m   
208  Mathilde Birn Stender  2008    TRITON B    50m   
200  Helena Gagnér  2008    TRITON B    50m   
266  Asta Haastrup Ishøi  2008    TRITON B    50m   
132  Merle Jensen  2008    HERLUFSHOL    50m   
210  Sofie Kohave Sørensen  2007    TRITON B    50m   
90  Asta Kruse Enemærke  2010    GSK    50m   
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
99  Natalie Meyer  2009  0944AC  GSK    25m  1:19.93 
102  Rosalina M. Postgaard  2010  1088AA  GSK    25m  1:11.19 
10  Thea Fritz Larsson  2009  0928AB  AIF    25m  1:05.62 
104  Ann-Louise Schledermann  2009  0964AC  GSK    25m  1:04.16 
87  Maya Bøving-Gryberg  2009  0984AB  GSK    25m  1:01.23 
103  Klara Rasmussen  2008  0868AG  GSK    25m  1:02.08 
11  Isabella Lindgreen  2007    AIF    50m  1:05.00 
153  Julie Holm Sørensen  2008  0896AG  HERLUFSHOL    25m  1:07.00 
105  Lisa Koerver Schmidt  2009  0916AB  GSK    25m  1:12.53 
229  Camilla Erdal  2002  0226AJ  VATCPH-STT    50m   

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Kirstine Kjær  2008  0882AG  AIF    25m  59.54 
191  Maya Jacobsen  2007    VAT CPH-MK    50m  55.00 
Clara-Emilie Børsting  2007  0766AK  AIF    25m  54.40 
131  Cecilie Jakobsen  2008  0898AG  HERLUFSHOL    25m  51.81 
100  Emma Panton Nielsen  2008  0844AF  GSK    25m  51.30 
146  Silja Rud Pedersen  2007  0732AP  HERLUFSHOL    25m  51.32 
88  Liva Christensen  2008  0848AF  GSK    25m  54.02 
197  Frederikke Dyrby Pedersen  2007    VAT CPH-MK    50m  55.00 
196  Freja Rosenlund Menné  2007    VAT CPH-MK    50m  55.00 
188  Anna Piao Bergendorff  2007    VAT CPH-MK    50m  1:00.00 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
119  Sigrún Birgisdottir  2007  0712AP  HERLUFSHOL    25m  50.13 
Asta Holm Jessen  2007  0746AK  AIF    25m  48.88 
220  Amalie Møller  2007  0762AK  VATCPH-STT    25m  46.02 
273  Esther Gammelgaard  2007    SOLRØD    25m  44.70 
280  Mathilde Lund  2004  0628AP  SOLRØD    25m  43.80 
269  Celina Bruhn Kyhnæb  2006  0626AK  VATCPH-STT    50m  44.53 
292  Emma Spang  2006  0648AQ  SOLRØD    25m  45.34 
15  Emilia Nielsen  2007  0762AG  AIF    25m  48.83 
134  Augusta Johansen  2008  0888AF  HERLUFSHOL    25m  49.30 
97  Ella Kjærebye  2007  0726AF  GSK    25m  50.23 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
64  Maja Andersen  2007  0748AP  VI39    25m  43.33 
110  Maila Anker  2007  0784AF  HERLUFSHOL    25m  42.16 
184  Caroline Hansen  2007  0784AG  VAT CPH-MK    25m  41.62 
183  Ella Emilie Soelberg  2007  0708AF  VAT CPH-MK    25m  41.28 
133  Sofie Løfmark Jensen  2004  0494AW  HERLUFSHOL    25m  40.92 
185  Nadia Walløe  2007  0702AD  VAT CPH-MK    25m  41.13 
198  Katrine Drygaard  2005  0562AP  TRITON B    50m  41.55 
73  Maja Lollike  2007  0752AK  VI39    25m  42.03 
279  Amanda Liechti  2008  0824AF  SOLRØD    25m  43.09 
98  Maddie Evers Kokholm  2008  0858AF  GSK    25m  43.65 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
211  Daniella Li West  2006  0664AI  TRITON B    50m  40.16 
223  Isabella M. Madsen  2007  0798AA  VATCPH-STT    25m  39.51 
231  Sofia Mohammadi  2005  0552AW  VATCPH-STT    25m  38.70 
284  Nynne Zandra Opperfelt  2006    SOLRØD    50m  38.32 
71  Sofie Larsen  2006  0632AQ  VI39    25m  38.11 
287  Sofie Ammentorp Ribjerg  2006  0641AR  SOLRØD    25m  38.32 
201  Erica Veggerby Grønlund  2007  0736AC  TRITON B    25m  38.53 
303  Charlotte Hjortshøj  2006  0658AP  SOLRØD    25m  38.74 
218  Signe Schnabelrauch  2006  0606AP  VATCPH-STT    25m  39.94 
230  Mille Høiby Jørgensen  2004  0444AZ  VATCPH-STT    25m  40.26 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
271  Daniella Anderson  2006    SOLRØD    25m  37.85 
275  Jaqueline Haack  2006    SOLRØD    25m  37.35 
175  Sofia Yuwei Zhang  2006  0658AA  LYNGBY    25m  36.50 
190  Viola Brandt-Brofeldt  2006  0664AN  VAT CPH-MK    25m  36.45 
274  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRØD    25m  35.70 
232  Caroline Møller  2002  0244BA  VATCPH-STT    25m  36.01 
56  Helena Fogh Kronborg  2005  0506AK  VAT CPH    25m  36.46 
170  Laura Cecilie Salling  2006  0678AE  LYNGBY    25m  37.04 
282  Amanda L. Munch-Jensen  2005    SOLRØD    50m  37.85 
159  Marie Elster  2006  0614AE  LYNGBY    25m  38.05 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Kathrine E. Larsen  2005  0584AM  LYNGBY    25m  35.22 
296  Mathilde Holm Villadsen  2006  0694AI  SOLRØD    25m  35.14 
63  Anna Andersen  2007  0732AK  VI39    25m  33.82 
113  Mie Ankersen  2006  0622AD  HERLUFSHOL    25m  33.74 
281  Natacha Munch  2005  0506AD  SOLRØD    25m  33.34 
42  Asta Kristensen  2004  0484AN  VAT CPH    25m  33.38 
295  Nikoline Victoria Sass  1999  9914AR  SOLRØD    50m  33.79 
228  Emilia Høffer  2001  0176BD  VATCPH-STT    25m  33.94 
118  Kamille Bentsen  2006  0638AL  HERLUFSHOL    25m  35.17 
277  Sofie Marie Kofoed-Hansen  2002    SOLRØD    25m  35.56 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
293  Lærke Samsø Svenningsen  2002  0206AW  SOLRØD    25m  32.79 
162  Asta Højberg  2005  0546AB  LYNGBY    25m  32.37 
301  Josephine B. U. Danielsen  2003  0326AD  VAT CPH    50m  32.17 
109  Selma V Studnitz Andersen  2005  0518AB  HERLUFSHOL    25m  31.97 
46  Lærke Blond  2003  0362AW  VAT CPH    25m  31.80 
289  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  0548AJ  SOLRØD    25m  31.91 
158  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    25m  31.97 
148  Mille Scheel  2003  0318AW  HERLUFSHOL    25m  32.33 
49  Annika Køhn  2005  0596AK  VAT CPH    25m  32.73 
144  Fanta Osatoharimwen  2005  0568AL  HERLUFSHOL    25m  33.20 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
53  Astrid Høffer  2004  0438AB  VAT CPH    25m  31.52 
283  Silje Juhl Nielsen  2003  0316BE  SOLRØD    25m  31.29 
111  Wilma Anker  2004  0486AK  HERLUFSHOL    25m  29.96 
263  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    25m  29.62 
264  Freja Petersen  2000  0018BE  VORDINGB    25m  28.74 
120  Emma Bruhn  2002  0206AQ  HERLUFSHOL    25m  29.05 
155  Amalie Østerlund  2005  0584AJ  HERLUFSHOL    25m  29.91 
278  Sofia Levisen  2002  0258AE  SOLRØD    25m  31.07 
121  Ida Bruhn  2004  0444AP  HERLUFSHOL    25m  31.30 
43  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  VAT CPH    25m  31.60 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  22:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark