2019-12-15   17:27:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Efterårsstævne

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 27
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2017    Udskriftsdato  16 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  22:54   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 november 2017         
 
 
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 14:17 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
96  Vega Deneke Kure  2009  0994AB  GSK    25m  2:22.33 
292  Emma Spang  2006  0648AQ  SOLRØD    25m  2:10.11 
197  Frederikke Dyrby Pedersen  2007    VAT CPH-MK    50m  2:10.00 
189  Caroline Bjerre  2007  0772AM  VAT CPH-MK    25m  2:06.71 
269  Celina Bruhn Kyhnæb  2006  0626AK  VATCPH-STT    50m  2:09.74 
196  Freja Rosenlund Menné  2007    VAT CPH-MK    50m  2:10.00 
15  Emilia Nielsen  2007  0762AG  AIF    25m  2:12.68 
132  Merle Jensen  2008    HERLUFSHOL    50m   
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
273  Esther Gammelgaard  2007    SOLRØD    25m  2:02.42 
134  Augusta Johansen  2008  0888AF  HERLUFSHOL    25m  1:56.74 
135  Frederikke Jørgensen  2007  0722AP  HERLUFSHOL    25m  1:53.45 
279  Amanda Liechti  2008  0824AF  SOLRØD    25m  1:50.65 
92  Smilla Hansson  2008  0842AD  GSK    25m  1:47.26 
219  Maja Hansen  2006  0652AE  VATCPH-STT    25m  1:50.56 
303  Charlotte Hjortshøj  2006  0658AP  SOLRØD    25m  1:51.89 
145  Victoria Paulsen  2006  0614AP  HERLUFSHOL    25m  1:53.82 
Rebecca Kjær  2006  0696AQ  AIF    25m  1:59.78 
86  Nynne Bugge  2008  0832AF  GSK    25m  2:05.90 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  0686AL  VATCPH-STT    25m  1:45.10 
209  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    50m  1:42.32 
198  Katrine Drygaard  2005  0562AP  TRITON B    25m  1:38.47 
224  Emma Haagen  2006  0676AH  VATCPH-STT    25m  1:33.95 
163  Marie Juul-Olsen  2004  0426AW  LYNGBY    25m  1:33.58 
275  Jaqueline Haack  2006    SOLRØD    25m  1:33.81 
158  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    50m  1:34.05 
18  Marie Strandquist  2007  0738AA  AIF    25m  1:41.44 
277  Sofie Marie Kofoed-Hansen  2002    SOLRØD    25m  1:44.12 
233  Jasmin Danielsen  2001  0108BD  VATCPH-STT    25m  1:46.87 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Hanna Rørbech  2006  0672AG  VATCPH-STT    25m  1:30.76 
143  Laura Meyer  2006  0652AF  HERLUFSHOL    25m  1:27.44 
142  Emilie Højen Meyer  2004  0454AJ  HERLUFSHOL    25m  1:25.22 
171  Mathilde Severs  2006  0648AE  LYNGBY    25m  1:23.59 
162  Asta Højberg  2005  0546AB  LYNGBY    25m  1:21.15 
67  Sarah Gudme  2007  0738AE  VI39    25m  1:23.35 
49  Annika Køhn  2005  0596AK  VAT CPH    25m  1:24.82 
296  Mathilde Holm Villadsen  2006  0694AI  SOLRØD    25m  1:26.49 
164  Kathrine E. Larsen  2005  0584AM  LYNGBY    25m  1:29.09 
165  Kaisa Falkenberg Lending  2005  0504AM  LYNGBY    25m  1:31.64 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
264  Freja Petersen  2000  0018BE  VORDINGB    25m  1:20.42 
168  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    25m  1:19.74 
43  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  VAT CPH    25m  1:16.52 
263  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    25m  1:15.73 
116  Emma Bækgaard  2002  0262AS  HERLUFSHOL    25m  1:10.84 
59  Schastine Skifter Tabor  2005  0598AB  VAT CPH    25m  1:12.66 
278  Sofia Levisen  2002  0258AE  SOLRØD    25m  1:16.13 
121  Ida Bruhn  2004  0444AP  HERLUFSHOL    25m  1:18.50 
109  Selma V Studnitz Andersen  2005  0518AB  HERLUFSHOL    25m  1:19.76 
265  Freja Søndergaard  2004  0452AO  VORDINGB    25m  1:20.83 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  22:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark