2020-02-20   02:28:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Loranga Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Loranga Cup    Utskriftsdatum  22 september 2017   
  Tävlingsort  Halmstad    Utskriftstid  17:44   
  Arrangör  SK Laxen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar  Finaler (8) 
Beräknad start 11:37 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
34  Isac Dolck  2007  AL8307  SK LAXEN    25m   
61  Gustav Jacobsson  2007  AL9307  SK LAXEN    25m   
104  Kalle Tellram  2007  AL7507  SK LAXEN    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
82  Erik Nilsson  2007  AL0507  SK LAXEN    25m   
157  Axel Lambertsson  2008  AE3308  VARBERG    25m   
109  Charlie Wannem  2008  AF9708  SK LAXEN    50m  2:19.94 
68  Marcus Kvarnhäll  2006  AS7306  SK LAXEN    25m   
175  Markus Kanth  2006  AN3306  FALKENBERG    25m   
49  Vilgot Hansson  2006  AS6306  SK LAXEN    25m   
               

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
138  Johan Balslev  2008  AA5108  VARBERG    50m  1:46.32 
150  Oliver Holmberg  2006  AM1106  VARBERG    50m  1:42.92 
115  Jonathan Vlanikolin  2006  AN8706  SK LAXEN    25m  1:34.69 
66  Gustav Karlsson  2007  AF9507  SK LAXEN    25m  1:33.88 
56  Aaron Hullegård  2007  AF4507  SK LAXEN    50m  1:34.18 
75  Otto Lövdahl  2007  AF4707  SK LAXEN    50m  1:41.48 
100  Rasmus Strömstedt  2007  AF3707  SK LAXEN    50m  1:43.37 
141  Noah Berg  2006  AN4106  VARBERG    50m  1:46.45 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  Felix Grahn  2006  AN5306  SK LAXEN    50m  1:31.90 
93  Georgie Reljanovic  2006  AN6506  SK LAXEN    50m  1:28.45 
57  Jonah Hullegård  2006  AN1306  SK LAXEN    50m  1:24.71 
142  Filip Carlqvist  2004  AS7104  VARBERG    25m  1:23.33 
Tony Kerman  2005  AP8705  ANDERSTORP    50m  1:24.28 
160  Willgot Malmström  2005  AR7305  VARBERG    50m  1:25.71 
118  Anton Ymén  2005  AM6105  SK LAXEN    50m  1:29.51 
79  Simon Meuller  2007  AF5507  SK LAXEN    25m  1:33.00 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
131  Theo Sire Jedkvist  2004  AR6104  STRÖMSTAD    25m  1:22.21 
137  Lucas Axelsson  2005  AK5705  VARBERG    25m  1:19.96 
126  Max Källvik  2004  AE9704  STRÖMSTAD    25m  1:18.82 
74  Lucas Lundvall  2002  AS6302  SK LAXEN    50m  1:17.77 
184  Emil Storberg  2004  AE8504  FALKENBERG    50m  1:18.18 
12  Albin Tallbäck  2005  AG3705  ANDERSTORP    25m  1:19.94 
48  Erik Hakopian  2004  AN2704  SK LAXEN    25m  1:20.74 
153  Victor Josarp  2006  AG9706  VARBERG    25m  1:22.28 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
166  Emil Curlow  2002  AO7902  FALKENBERG    50m  1:15.79 
78  Joel Meuller  2004  AN1704  SK LAXEN    25m  1:14.01 
110  Emil Wannem  2006  AG8906  SK LAXEN    25m  1:11.37 
196  Aleksa Kovijanic  2003  AH4903  SK LAXEN    25m  1:10.14 
30  Oscar Bjering  2004  AN6504  SK LAXEN    50m  1:11.03 
83  Lucas Nilsson  2003  AM2703  SK LAXEN    25m  1:12.26 
28  Petter Bergdahl  2005  AM3105  SK LAXEN    25m  1:15.32 
107  Axel Wahlbeck  2004  AH4504  SK LAXEN    25m  1:17.54 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
21  August Anderud  2004  AC1904  SK LAXEN    25m  1:07.19 
178  Alexander Mcadam  2004  AE7504  FALKENBERG    25m  1:06.41 
102  Simon Swedblom  2004  AN9504  SK LAXEN    50m  1:06.13 
35  Albin Ekstrand  2004  AG5104  SK LAXEN    25m  1:04.35 
106  Oliver Torbjörnsson  2001  AO2301  SK LAXEN    25m  1:05.44 
85  Erik Olsson  2004  AI0504  SK LAXEN    25m  1:06.34 
10  Ville Seppälä  2004  AO0304  ANDERSTORP    25m  1:07.01 
151  Kailan Jimenez  2005  AE4505  VARBERG    50m  1:09.24 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
164  Dennis Andersson  2001  AU0701  FALKENBERG    25m  1:02.47 
67  Karol Kucharczyk  2000  AW8700  SK LAXEN    25m  1:01.95 
Anti Kähr  2001  AM4701  ANDERSTORP    25m  1:00.86 
33  Edward Björkman  2002  AS2302  SK LAXEN    25m  59.45 
31  Ludwig Bjärudd  2001  AQ3901  SK LAXEN    25m  1:00.72 
183  Carl Storberg  2002  AK5502  FALKENBERG    25m  1:01.59 
41  Finn Gaudenz  2002  AL9502  SK LAXEN    25m  1:02.39 
29  Marcus Bjering  2002  AS1302  SK LAXEN    25m  1:02.64 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  22 september 2017 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  17:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner