2020-09-19   00:28:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2017/2018, Eriksdalsbadet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 11
Heatlista 
 
  Tävling  U-GP 1 2017/2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:26   
  Arrangör  Stockholms simförbund och Simklubben Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
732  Gevork Sarkisyants  2004  AY9904  SPIF SF    25m   
739  Ludvig Timen  2005  AP3106  SPIF SF    25m  1:52.86 
767  Hannes Helling  2004  04B192  ÅSF    25m  1:41.64 
623  Paul Kumlin  2003  AP8503  ÅKERSBERGA    25m  1:48.81 
771  Einar Melin  2004  04B169  ÅSF    50m  1:52.96 
801  Hannes Olin  2003    ÅSF    25m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
772  Joa Metsola  2005  05A948  ÅSF    25m  1:39.08 
597  Mohammad Ahmade  2001  AZ7901  ÅKERSBERGA    25m  1:33.55 
176  Alexander Thulin  2003  AN7903  SK NEPTUN    25m  1:32.04 
803  Ludvig Rasmuson  2001  AT1901  SK NEPTUN    25m  1:30.90 
332  Gustav Åsbrink  2005  AE3505  SKK    25m  1:29.37 
538  Karl Hedin  2005  AI9105  WISBY SS    25m  1:30.88 
139  Jonathan Hörberg  2004  AT0304  SK NEPTUN    50m  1:31.15 
611  Kalle Glassel  2003  AS5303  ÅKERSBERGA    25m  1:33.42 
546  Alfred Sippmanne  2005  AM8305  WISBY SS    25m  1:33.73 
629  Jesper Sandström  2003  AM1103  ÅKERSBERGA    25m  1:40.01 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
796  Rasmus Rekola  2004  04A638  ÅSK    50m  1:27.57 
547  Jack Sjöberg  2005  AI3305  WISBY SS    25m  1:25.37 
27  Erik Sundström Curstedt  2005  AN5905  DANDERYD    25m  1:25.05 
52  Elijas Eriksson  2005  AG6905  JÄRFÄLLA S    25m  1:24.93 
768  Rasmus Kalvik  2004  04A904  ÅSF    25m  1:24.40 
600  Johannes Barkarö  2004  AI7904  ÅKERSBERGA    25m  1:24.54 
792  Eero Mäenpää  2005  05A377  ÅSK    50m  1:25.00 
19  Leon Gvozdev  2004  AV7104  DANDERYD    25m  1:25.19 
641  Ludwig Wård  2002  AD5502  ÅKERSBERGA    25m  1:26.37 
63  Oliver Harper  2005  AD2705  JÄRFÄLLA S    25m  1:28.00 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
638  Isak Widstrand  2004  AA1113  ÅKERSBERGA    25m  1:23.36 
310  Vincent Flores  2005  AE7305  SKK    25m  1:21.69 
786  Tatu Kunttila  2003  03A443  ÅSK    50m  1:20.68 
574  Johan Montero  2005  AN1905  VÄSBY SS    25m  1:19.84 
152  Morris Martin  2004  AH0504  SK NEPTUN    25m  1:19.44 
695  Sami Alzghoul  2004  AD3904  SPIF SF    25m  1:19.59 
162  Philip Palmqvist  2005  AR1505  SK NEPTUN    25m  1:20.42 
549  Hannes Vigström  2004  AT3304  WISBY SS    25m  1:21.36 
111  Hampus Bengtsson  2005  AC2105  SK NEPTUN    25m  1:22.69 
127  Oscar Engström  2004  AR4504  SK NEPTUN    25m  1:23.75 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
447  Niclas Ruimeng Li  2004  AE0704  TUREBERG    25m  1:18.98 
541  Elof Kjellberg Olsson  2001  AL1501  WISBY SS    25m  1:17.87 
169  Jan Salentin  2004  AT2104  SK NEPTUN    25m  1:17.05 
784  Aapo Kinnunen  2004  04A250  ÅSK    25m  1:15.82 
106  Oliver Albinzon  2005  AC3105  SK NEPTUN    25m  1:13.48 
190  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  1:13.67 
618  Isak Jederström  2002  AD0502  ÅKERSBERGA    25m  1:16.37 
590  Adrian Tittelbach  2001  AI2901  VÄSBY SS    25m  1:17.22 
578  Anton Olsson  2001  AO0301  VÄSBY SS    25m  1:18.54 
620  David Kjellberg  2003  AA4103  ÅKERSBERGA    25m  1:19.09 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
724  Aryan Munshi  2002  AZ0102  SPIF SF    25m  1:12.65 
759  Malte Haargaard  2003  AP2703  SK NEPTUN    25m  1:11.07 
706  Emil Frisendahl  2003  AV8303  SPIF SF    25m  1:10.07 
81  Markus Sandh  2002  AZ1302  JÄRFÄLLA S    25m  1:09.44 
553  Linus Areblad  2004  AI9504  VÄSBY SS    25m  1:08.56 
802  William Malmborg  2003  AW8503  VÄSBY SS    25m  1:08.59 
568  Christopher Lindholm  2002  AQ1702  VÄSBY SS    25m  1:09.55 
551  William Yttergren  2000  AL6700  WISBY SS    25m  1:10.18 
774  Max Roman  2000  00B282  ÅSF    25m  1:11.51 
552  Ludvig Ahlström  2002  AK8302  VÄSBY SS    25m  1:13.12 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
441  August Eriksson  2004  AC3104  TUREBERG    25m  1:07.95 
781  Samu Petteri Kallio  2002  02A516  ÅSK    25m  1:07.70 
726  Gustav Niring  2004  AE6304  SPIF SF    25m  1:05.47 
566  William Lernå  2002  AF4102  VÄSBY SS    25m  1:03.62 
55  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    25m  59.38 
312  Isak Gustafsson  2001  AA5901  SKK    25m  1:03.37 
729  Oliver Rasool  2003  AI0103  SPIF SF    25m  1:05.13 
442  Ludvig Holfve  2003  AG5503  TUREBERG    25m  1:07.19 
59  Rasmus Hanson  2003  AB1303  JÄRFÄLLA S    25m  1:07.83 
617  William Jansson  2000  AX1100  ÅKERSBERGA    25m  1:08.33 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner