2020-06-02   01:17:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2017/2018, Eriksdalsbadet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 12
Heatlista 
 
  Tävling  U-GP 1 2017/2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:26   
  Arrangör  Stockholms simförbund och Simklubben Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
779  Hilda Helo  2003  03A483  ÅSK    25m   
143  Ursula Khimji  2004  BZ0204  SK NEPTUN    25m   
564  Elise Klingh  2005  AT7605  VÄSBY SS    25m   
53  Stella Finnhammar  2005  AO7805  JÄRFÄLLA S    25m   
788  Fiona Laakso  2005  05A262  ÅSK    25m   
140  Nike Johnston  2005  AJ5405  SK NEPTUN    25m   
305  Amanda Bäck  2005  BM9205  SKK    25m   
787  Julianna Kurkela  2005  05A215  ÅSK    25m   
550  Jessica Wiklund  2000  BR8200  WISBY SS    25m   
742  Nerejda Zakeri  2005  AZ5405  SPIF SF    25m   

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
315  Alva Herlitz  2005  BF4805  SKK    25m   
766  Céline Flöjt  2005  05A453  ÅSF    50m  3:14.32 
83  Emelie Sidén  2005  AL9605  JÄRFÄLLA S    50m  3:14.13 
536  Ella Ekepil  2005  AR0405  WISBY SS    25m  3:08.63 
92  Linnea Zetterlund  2003  AO5403  JÄRFÄLLA S    25m  3:05.83 
587  Olivia Svensson  2003  CA4203  VÄSBY SS    50m  3:08.29 
183  Embla Wihk  2002  BD9602  SK NEPTUN    25m  3:10.00 
562  Lovisa Jardelid  2005  AK1405  VÄSBY SS    50m  3:14.30 
328  Klara Svenheim  2005  AT9205  SKK    25m  3:28.48 
782  Kukka Kangas  2005  05A254  ÅSK    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
770  Emma Marcus  2002  02A820  ÅSF    25m  3:02.97 
727  Nicole Papachristou  2003  AW4203  SPIF SF    50m  2:59.11 
588  Therese Taflin Jäghult  2002  BH0602  VÄSBY SS    25m  2:56.44 
76  Linnea Mattila  2003  BH1203  JÄRFÄLLA S    25m  2:55.50 
567  Alice Lindgren  2005  AK3405  VÄSBY SS    25m  2:53.11 
56  Felicia Granberg  2002  AT3602  JÄRFÄLLA S    25m  2:53.32 
631  Wilma Stendrake  2003  BB2403  ÅKERSBERGA    25m  2:56.29 
789  My Laverman  2004  04A557  ÅSK    50m  2:59.06 
577  Moa Nyblom  2005  AA5605  VÄSBY SS    50m  3:00.48 
593  Rebecca Velin  2004  AJ1204  VÄSBY SS    25m  3:04.83 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
133  Lova Gottberg  2003  BH5403  SK NEPTUN    25m  2:50.11 
329  Liv Tibblin Wahnberg  2002  AX5602  SKK    25m  2:49.64 
776  Ellen Woivalin  2001  01B291  ÅSF    25m  2:48.03 
67  Louise Larsson  2002  AH2802  JÄRFÄLLA S    25m  2:45.68 
795  Aino Rantala  2004  04A204  ÅSK    50m  2:43.30 
563  Oliwia Kantecki  2003  AE7203  VÄSBY SS    25m  2:43.68 
798  Sonila Selimi  2005  05A278  ÅSK    50m  2:47.83 
548  Hedda Sköld  2002  AM0402  WISBY SS    25m  2:49.34 
579  Elin Peng  2003  AJ7603  VÄSBY SS    25m  2:49.67 
129  Lilly Eriksson  2004  AS1604  SK NEPTUN    25m  2:51.00 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
797  Sini Salmi  2004  04A294  ÅSK    50m  2:42.34 
79  Rebecca Policastro  2003  AI2403  JÄRFÄLLA S    25m  2:40.61 
333  Hanna Åsbrink  2002  AX4602  SKK    25m  2:40.42 
697  Liv Asp Olsson  2005  AH3205  SPIF SF    25m  2:38.09 
82  Tone Sandsjö  2003  AF5403  JÄRFÄLLA S    25m  2:34.91 
785  Siiri Konkka  2004  04A103  ÅSK    50m  2:36.17 
778  Iris Hanski  2003  03A234  ÅSK    50m  2:39.36 
443  Selma Holmer  2004  AM6204  TUREBERG    25m  2:40.60 
769  Jessica Lindholm  2001  01B019  ÅSF    25m  2:41.50 
47  Josefin Andersson  2003  AZ5603  JÄRFÄLLA S    25m  2:42.65 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
51  Ebba Edbom  2002  AQ4602  JÄRFÄLLA S    25m  2:33.53 
793  Kerttu Nurmi  2003  03A462  ÅSK    25m  2:33.43 
48  Ella Arrhén Andersson  2002  AX8402  JÄRFÄLLA S    25m  2:29.11 
449  Olivia Stille  2000  AJ7600  TUREBERG    25m  2:24.05 
132  Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  BP6600  SK NEPTUN    25m  2:23.24 
760  Vilma Iisalo  2001  01A560  RaisU    25m  2:23.80 
149  Isa Lundgren Sonnergren  2004  AW5404  SK NEPTUN    25m  2:28.36 
450  Yasemin Uzum  2003  AI3403  TUREBERG    25m  2:30.99 
160  Freja Nordeman  2003  AU7203  SK NEPTUN    25m  2:33.49 
308  Amanda Eriksson  2001  AH9801  SKK    25m  2:33.87 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner