2020-06-02   01:40:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2017/2018, Eriksdalsbadet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 15
Heatlista 
 
  Tävling  U-GP 1 2017/2018    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:31   
  Arrangör  Stockholms simförbund och Simklubben Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
636  Magda Westberg  2005  AT5805  ÅKERSBERGA    25m   
573  Linn Melander  2005  AR0205  VÄSBY SS    25m   
143  Ursula Khimji  2004  BZ0204  SK NEPTUN    25m   
622  Signe Kling  2005  AT8605  ÅKERSBERGA    25m   
804  Daniela Lietzén  2006    ÅSK    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
562  Lovisa Jardelid  2005  AK1405  VÄSBY SS    25m   
628  Nora Rönnbro  2004  AU8404  ÅKERSBERGA    50m  1:47.19 
83  Emelie Sidén  2005  AL9605  JÄRFÄLLA S    25m  1:38.31 
592  Alexandra Ward  2005  BD7605  VÄSBY SS    25m  1:36.00 
167  Maja Rehn  2004  AP4804  SK NEPTUN    25m  1:33.62 
728  Josefin Pettersson  2002  BX2802  SPIF SF    25m  1:35.96 
305  Amanda Bäck  2005  BM9205  SKK    50m  1:38.01 
584  Hanna Sköld  2005  AP2805  VÄSBY SS    50m  1:41.29 
609  Denise Frejd  2003  BI8603  ÅKERSBERGA    25m  1:52.14 
630  Embla Stendrake  2005  AI0205  ÅKERSBERGA    25m   

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Evelina Berg  2002  BX0402  SK NEPTUN    25m  1:31.80 
58  Olivia Halfar  2005  AJ4205  JÄRFÄLLA S    25m  1:31.36 
727  Nicole Papachristou  2003  AW4203  SPIF SF    50m  1:30.91 
575  Jessika Mudyna  2004  AI7804  VÄSBY SS    25m  1:30.47 
172  Erica Sundholm  2002  BO9202  SK NEPTUN    25m  1:30.21 
114  Melanie Blix Grimaldi  2005  AQ8605  SK NEPTUN    25m  1:30.47 
777  Maura Bergström  2005  05A338  ÅSK    50m  1:30.81 
56  Felicia Granberg  2002  AT3602  JÄRFÄLLA S    25m  1:31.22 
765  Rebecca Duns  2003  03A914  ÅSF    25m  1:31.66 
635  Marina Tormo Lind  2003  CB2603  ÅKERSBERGA    25m  1:32.47 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
131  Caroline Friberg  2004  AW9204  SK NEPTUN    50m  1:29.81 
719  Matilda Lindqvist  2004  BK9204  SPIF SF    25m  1:29.30 
783  Minttu Kiili  2005  05A306  ÅSK    50m  1:28.21 
328  Klara Svenheim  2005  AT9205  SKK    50m  1:27.74 
173  Alice Svensson  2002  BX6602  SK NEPTUN    25m  1:27.02 
298  Lina Ahlström  2005  AS6805  SKK    25m  1:27.32 
147  Isabelle Lardner Klang  2005  AP7405  SK NEPTUN    25m  1:28.17 
115  Isabelle Brodd  2003  AU4803  SK NEPTUN    25m  1:28.54 
66  Boel Jägerskog  2005  AJ7205  JÄRFÄLLA S    25m  1:29.74 
626  Moa Nyberg  2001  AR4401  ÅKERSBERGA    25m  1:30.04 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Felicia Göthberg  2004  AW4204  JÄRFÄLLA S    25m  1:26.14 
129  Lilly Eriksson  2004  AS1604  SK NEPTUN    25m  1:25.65 
544  Mia Samuelsson  2005  AV7205  WISBY SS    25m  1:25.12 
721  Ida Lindström  2004  BK1404  SPIF SF    25m  1:24.32 
90  Amanda Wensmark  2005  AJ2405  JÄRFÄLLA S    25m  1:24.17 
23  Sofia Montan  2004  BJ2804  DANDERYD    25m  1:24.21 
141  Else Jomaa  2004  AK1204  SK NEPTUN    25m  1:24.98 
53  Stella Finnhammar  2005  AO7805  JÄRFÄLLA S    25m  1:25.56 
640  Matilda Wrenkler  2001  BB1601  ÅKERSBERGA    25m  1:26.12 
565  Mimmi Krekula  2003  AZ3403  VÄSBY SS    25m  1:26.53 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
560  Lovisa Fantenberg  2004  AS3604  VÄSBY SS    25m  1:23.38 
17  Louise Blomqvist  2004  BD2204  DANDERYD    25m  1:22.46 
183  Embla Wihk  2002  BD9602  SK NEPTUN    25m  1:22.14 
319  Sara Kärvestedt  2003  AO0403  SKK    25m  1:21.68 
787  Julianna Kurkela  2005  05A215  ÅSK    25m  1:20.96 
303  Ella Bolmstrand  2004  BR5804  SKK    25m  1:21.25 
318  Elsa Kärvestedt  2005  AG9605  SKK    25m  1:21.97 
577  Moa Nyblom  2005  AA5605  VÄSBY SS    25m  1:22.23 
588  Therese Taflin Jäghult  2002  BH0602  VÄSBY SS    25m  1:22.86 
545  Nella Silfwergård  2004  BE4604  WISBY SS    25m  1:23.48 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
189  Emma Pettersson  2001  AV2201  NORRTÄLJE    25m  1:20.66 
68  Elina Lejonqvist  2004  AA3804  JÄRFÄLLA S    25m  1:20.34 
589  Amanda Takala  2004  AP3804  VÄSBY SS    25m  1:18.96 
128  Ella Ericson  2000  BG9400  SK NEPTUN    25m  1:18.31 
550  Jessica Wiklund  2000  BR8200  WISBY SS    25m  1:17.91 
151  Elsa Lövquist  2004  BD6604  SK NEPTUN    25m  1:18.14 
47  Josefin Andersson  2003  AZ5603  JÄRFÄLLA S    25m  1:18.71 
572  Anna Mattila  2004  BY4804  VÄSBY SS    25m  1:19.39 
76  Linnea Mattila  2003  BH1203  JÄRFÄLLA S    25m  1:20.49 
596  Hanna Åkerman  2004  AJ0204  VÄSBY SS    25m  1:20.76 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
536  Ella Ekepil  2005  AR0405  WISBY SS    25m  1:17.31 
307  Ella Engelgren  2004  AM9804  SKK    50m  1:16.79 
631  Wilma Stendrake  2003  BB2403  ÅKERSBERGA    25m  1:16.24 
92  Linnea Zetterlund  2003  AO5403  JÄRFÄLLA S    25m  1:15.91 
624  Lovisa Liljeblad  2002  AF5402  ÅKERSBERGA    25m  1:15.72 
64  Louise Hertegren  2004  AD0604  JÄRFÄLLA S    25m  1:15.88 
548  Hedda Sköld  2002  AM0402  WISBY SS    25m  1:15.99 
89  Ioanna Tsirona  2004  AE2404  JÄRFÄLLA S    25m  1:16.61 
563  Oliwia Kantecki  2003  AE7203  VÄSBY SS    25m  1:16.96 
798  Sonila Selimi  2005  05A278  ÅSK    50m  1:17.37 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
135  Alva Hagström  2003  AU1203  SK NEPTUN    25m  1:15.10 
439  Sara Arnö  2004  AA1208  TUREBERG    25m  1:14.91 
121  Elsa Djuphammar  2003  AU0403  SK NEPTUN    25m  1:14.50 
444  Julia Häglund  2003  AI1403  TUREBERG    50m  1:14.44 
125  Lovisa Edman  2003  AU5203  SK NEPTUN    25m  1:14.22 
779  Hilda Helo  2003  03A483  ÅSK    50m  1:14.24 
329  Liv Tibblin Wahnberg  2002  AX5602  SKK    25m  1:14.50 
136  Vendela Hillström  2003  AW5803  SK NEPTUN    25m  1:14.69 
731  Heidi Saluveer  2003  AM5303  SPIF SF    25m  1:14.99 
594  Lucrezia Vespertini  2002  AX3602  VÄSBY SS    25m  1:15.34 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
794  Maija Nurmi  2003  03A461  ÅSK    25m  1:13.50 
795  Aino Rantala  2004  04A204  ÅSK    50m  1:12.90 
595  Michelle Wissinger  2004  BN3604  VÄSBY SS    25m  1:11.04 
110  Amanda Bekkewold  2001  BM3401  SK NEPTUN    25m  1:08.99 
88  Dimitra Tsirona  2002  AP3602  JÄRFÄLLA S    25m  1:08.37 
576  Jennifer Nyblom  2003  AC1603  VÄSBY SS    25m  1:08.52 
306  Klara Eklöf  2002  AH2202  SKK    25m  1:11.03 
569  Emelie Lindström  2003  AJ7403  VÄSBY SS    25m  1:12.68 
697  Liv Asp Olsson  2005  AH3205  SPIF SF    50m  1:13.35 
778  Iris Hanski  2003  03A234  ÅSK    50m  1:13.91 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
785  Siiri Konkka  2004  04A103  ÅSK    50m  1:07.72 
322  Smilla Lönnberg  2001  AQ0801  SKK    25m  1:07.00 
741  Sofia Walsh  2002  AF3402  SPIF SF    25m  1:06.75 
323  Elsa Nordström  2001  AV9401  SKK    25m  1:05.85 
80  Linnéa Sandh  2000  BS1400  JÄRFÄLLA S    25m  1:05.38 
579  Elin Peng  2003  AJ7603  VÄSBY SS    25m  1:05.81 
761  Vuokko Suomäki  2001  01A939  RaisU    25m  1:06.07 
769  Jessica Lindholm  2001  01B019  ÅSF    25m  1:06.84 
714  Paola Kylberg  2002  AV6602  SPIF SF    50m  1:07.37 
308  Amanda Eriksson  2001  AH9801  SKK    25m  1:07.88 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner