2020-06-02   00:53:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2017/2018, Eriksdalsbadet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  U-GP 1 2017/2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:47   
  Arrangör  Stockholms simförbund och Simklubben Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
767  Hannes Helling  2004  04B192  ÅSF    25m   
159  Malte Norberg  2003  AI7903  SK NEPTUN    25m   
772  Joa Metsola  2005  05A948  ÅSF    25m  1:47.47 
597  Mohammad Ahmade  2001  AZ7901  ÅKERSBERGA    25m  1:58.63 
332  Gustav Åsbrink  2005  AE3505  SKK    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
629  Jesper Sandström  2003  AM1103  ÅKERSBERGA    25m  1:39.90 
590  Adrian Tittelbach  2001  AI2901  VÄSBY SS    25m  1:39.07 
63  Oliver Harper  2005  AD2705  JÄRFÄLLA S    25m  1:38.50 
301  David Berggren  2005  AH5905  SKK    25m  1:37.07 
549  Hannes Vigström  2004  AT3304  WISBY SS    25m  1:32.07 
309  Oscar Flores  2005  AE5305  SKK    25m  1:36.46 
314  Jonas Harju  2005  AH8905  SKK    25m  1:38.17 
52  Elijas Eriksson  2005  AG6905  JÄRFÄLLA S    25m  1:38.66 
611  Kalle Glassel  2003  AS5303  ÅKERSBERGA    25m  1:39.63 
19  Leon Gvozdev  2004  AV7104  DANDERYD    25m  1:42.00 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
311  Anton Graner  2005  AH4905  SKK    50m  1:29.68 
62  Marcus Hansson  2005  AD7705  JÄRFÄLLA S    25m  1:26.96 
792  Eero Mäenpää  2005  05A377  ÅSK    25m  1:25.72 
547  Jack Sjöberg  2005  AI3305  WISBY SS    25m  1:23.70 
25  Benjamin Poehler  2005  AN7905  DANDERYD    25m  1:23.55 
552  Ludvig Ahlström  2002  AK8302  VÄSBY SS    50m  1:23.58 
84  Ludwig Skantz  2005  AE6705  JÄRFÄLLA S    25m  1:24.43 
786  Tatu Kunttila  2003  03A443  ÅSK    50m  1:25.87 
540  Oliver Höglund  2003  AC8103  WISBY SS    25m  1:29.43 
571  Ivar Lövefors  2003  AY4903  VÄSBY SS    50m  1:31.38 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
93  John Zetterqvist  2004  AH6504  JÄRFÄLLA S    25m  1:21.64 
796  Rasmus Rekola  2004  04A638  ÅSK    25m  1:20.89 
633  Adam Söderqvist  2000  AF9100  ÅKERSBERGA    50m  1:18.77 
539  Anton Höglund  2004  AG7704  WISBY SS    25m  1:18.30 
190  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  1:17.11 
175  Daner Alex Tapia  2005  AG9305  SK NEPTUN    50m  1:17.95 
574  Johan Montero  2005  AN1905  VÄSBY SS    25m  1:18.63 
784  Aapo Kinnunen  2004  04A250  ÅSK    50m  1:20.80 
542  Elias Lyth  2004  AO8504  WISBY SS    25m  1:21.63 
620  David Kjellberg  2003  AA4103  ÅKERSBERGA    25m  1:21.92 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
704  Erik Falk  2003  AL0103  SPIF SF    25m  1:16.27 
447  Niclas Ruimeng Li  2004  AE0704  TUREBERG    25m  1:14.68 
724  Aryan Munshi  2002  AZ0102  SPIF SF    25m  1:14.43 
578  Anton Olsson  2001  AO0301  VÄSBY SS    25m  1:13.69 
774  Max Roman  2000  00B282  ÅSF    25m  1:12.44 
187  Victor Karell  2003  AF7103  NORRTÄLJE    25m  1:13.20 
707  Daniel Gnalin  2003  AR7303  SPIF SF    25m  1:13.89 
75  Nils Malmberg  2004  AI3504  JÄRFÄLLA S    25m  1:14.57 
706  Emil Frisendahl  2003  AV8303  SPIF SF    25m  1:15.13 
708  Jakob Gnalin  2003  AR8303  SPIF SF    25m  1:17.02 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
553  Linus Areblad  2004  AI9504  VÄSBY SS    25m  1:12.08 
74  Hugo Malmberg  2001  AH9701  JÄRFÄLLA S    25m  1:11.25 
716  Axel Lewander  2004  AI7304  SPIF SF    25m  1:10.33 
781  Samu Petteri Kallio  2002  02A516  ÅSK    25m  1:09.97 
582  Ivar Simonsson  2002  AO9502  VÄSBY SS    50m  1:09.01 
802  William Malmborg  2003  AW8503  VÄSBY SS    25m  1:09.78 
722  David Macleod  2001  BA1701  SPIF SF    25m  1:09.97 
442  Ludvig Holfve  2003  AG5503  TUREBERG    25m  1:10.75 
736  Alexander Suei  2004  AM3304  SPIF SF    25m  1:11.55 
106  Oliver Albinzon  2005  AC3105  SK NEPTUN    25m  1:12.10 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
441  August Eriksson  2004  AC3104  TUREBERG    25m  1:08.62 
107  Felix Andersson  2002  AC4502  SK NEPTUN    25m  1:07.31 
580  Kevin Rathnasiri  2003  AJ0103  VÄSBY SS    25m  1:07.08 
729  Oliver Rasool  2003  AI0103  SPIF SF    25m  1:06.38 
551  William Yttergren  2000  AL6700  WISBY SS    25m  1:05.73 
566  William Lernå  2002  AF4102  VÄSBY SS    25m  1:06.09 
59  Rasmus Hanson  2003  AB1303  JÄRFÄLLA S    25m  1:06.54 
117  Gustavs Cerps  2004  AJ3704  SK NEPTUN    25m  1:07.12 
81  Markus Sandh  2002  AZ1302  JÄRFÄLLA S    25m  1:07.82 
634  Emil Tikkanen  2002  AD2502  ÅKERSBERGA    25m  1:08.99 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Linus Nykvist  2001  AH3701  JÄRFÄLLA S    25m  1:04.00 
326  Tor Selander  2002  AH4902  SKK    25m  1:03.12 
54  Elias Fröde  2001  AE9901  JÄRFÄLLA S    25m  1:01.92 
55  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    25m  1:00.47 
331  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    25m  59.43 
790  Jesper Lietzén  2002  02A171  ÅSK    25m  1:00.32 
188  Adam Karlsson  2000  AK5900  NORRTÄLJE    25m  1:00.98 
317  Fredrik Jacobsson  2001  AK8701  SKK    25m  1:01.99 
791  Arttu Mäenpää  2003  03A892  ÅSK    50m  1:03.70 
537  Jesper Granath  2002  AM5902  WISBY SS    25m  1:04.35 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner