2020-06-02   01:45:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2017/2018, Eriksdalsbadet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  U-GP 1 2017/2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:47   
  Arrangör  Stockholms simförbund och Simklubben Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
801  Hannes Olin  2003    ÅSF    25m   
781  Samu Petteri Kallio  2002  02A516  ÅSK    25m   
19  Leon Gvozdev  2004  AV7104  DANDERYD    25m   
25  Benjamin Poehler  2005  AN7905  DANDERYD    25m   
771  Einar Melin  2004  04B169  ÅSF    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
590  Adrian Tittelbach  2001  AI2901  VÄSBY SS    25m  3:57.54 
332  Gustav Åsbrink  2005  AE3505  SKK    25m  3:50.11 
767  Hannes Helling  2004  04B192  ÅSF    50m  3:48.12 
546  Alfred Sippmanne  2005  AM8305  WISBY SS    25m  3:45.40 
314  Jonas Harju  2005  AH8905  SKK    50m  3:41.30 
629  Jesper Sandström  2003  AM1103  ÅKERSBERGA    25m  3:42.64 
538  Karl Hedin  2005  AI9105  WISBY SS    25m  3:46.77 
300  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  AG4505  SKK    25m  3:49.68 
623  Paul Kumlin  2003  AP8503  ÅKERSBERGA    25m  3:56.40 
138  Uno Härmark  2005  AD8705  SK NEPTUN    25m   

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
641  Ludwig Wård  2002  AD5502  ÅKERSBERGA    25m  3:32.33 
84  Ludwig Skantz  2005  AE6705  JÄRFÄLLA S    50m  3:27.16 
310  Vincent Flores  2005  AE7305  SKK    25m  3:25.95 
156  Isak Monka  2003  AY8903  SK NEPTUN    25m  3:21.73 
62  Marcus Hansson  2005  AD7705  JÄRFÄLLA S    50m  3:14.91 
108  Ferdinand Bang  2005  AF1305  SK NEPTUN    25m  3:19.52 
574  Johan Montero  2005  AN1905  VÄSBY SS    50m  3:24.38 
796  Rasmus Rekola  2004  04A638  ÅSK    25m  3:25.99 
638  Isak Widstrand  2004  AA1113  ÅKERSBERGA    25m  3:27.82 
63  Oliver Harper  2005  AD2705  JÄRFÄLLA S    50m  3:32.61 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Johan Sundström Curstedt  2002  AT3902  DANDERYD    25m  3:07.67 
547  Jack Sjöberg  2005  AI3305  WISBY SS    25m  3:02.95 
604  Hussain Bostani  2000  BA7100  ÅKERSBERGA    25m  2:59.89 
541  Elof Kjellberg Olsson  2001  AL1501  WISBY SS    50m  2:57.28 
780  Janne Juven  2001  01A319  ÅSK    50m  2:56.39 
543  Walter Pettersson  2003  AT3503  WISBY SS    25m  2:56.96 
552  Ludvig Ahlström  2002  AK8302  VÄSBY SS    50m  2:59.27 
447  Niclas Ruimeng Li  2004  AE0704  TUREBERG    25m  3:02.41 
164  Alex Rappoccio  2002  AY3502  SK NEPTUN    50m  3:04.49 
122  Theo Djuphammar  2005  AC6105  SK NEPTUN    25m  3:12.23 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
733  Hugo Seemann  2003  AT0703  SPIF SF    25m  2:51.65 
542  Elias Lyth  2004  AO8504  WISBY SS    25m  2:51.42 
734  Alexandr Sidorov  2002  AN5702  SPIF SF    25m  2:45.89 
441  August Eriksson  2004  AC3104  TUREBERG    25m  2:39.56 
566  William Lernå  2002  AF4102  VÄSBY SS    25m  2:31.20 
120  Dexter Dalsgaard  2001  AS0501  SK NEPTUN    50m  2:32.04 
87  Linus Thörn  2002  AN6102  JÄRFÄLLA S    25m  2:43.06 
448  Michael Stille  2002  AD7902  TUREBERG    25m  2:47.29 
187  Victor Karell  2003  AF7103  NORRTÄLJE    25m  2:51.63 
78  Marcus Nykvist  2004  AB1504  JÄRFÄLLA S    25m  2:52.82 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner