2020-06-06   14:54:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2017/2018, Södertälje

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 26
Heatlista 
 
  Tävling  U-GP 1 2017/2018    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  14:11   
  Arrangör  Stockholms Simförbund/Södertälje SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer  Finaler (20) 
Beräknad start 17:19 
Heat 1 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
755  Sylvia Manoukian  2002  BY6602  ÄLVSJÖ SF    25m   
368  Nicola St. Clair Maitland  2003  CB4403  SÖDERTÄLJE    50m  1:34.49 
428  Hanne-Lore Somers  2005  BP3205  SÖDERTÖRN    25m   
759  Maria Flink  2005  AP8205  SÖDERTÖRN    25m   
               
               

 
Heat 2 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
278  Karolina Nivenius  2005  BC8405  SPÅRVÄGEN    25m  1:30.70 
745  Karolina Bolander  2002  BW1202  ÄLVSJÖ SF    25m  1:29.83 
224  Olivia Nyberg Borgelin  2003  BT5603  SKURU IK    25m  1:29.30 
429  Laura Somers  2003  BW6603  SÖDERTÖRN    50m  1:25.68 
216  Tilda Hägbom  2005  AI5205  SKURU IK    25m  1:28.70 
377  Jenny Yelda Bibo  2004  BS7604  SÖDERTÄLJE    25m  1:29.67 
743  Deborah Araya  2002  BU9802  ÄLVSJÖ SF    25m  1:30.51 
               

 
Heat 3 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
371  Emilia Teglöf  2005  AQ3205  SÖDERTÄLJE    25m  1:25.13 
651  Tyra Marsten  2004  AE9404  ÖSMO SS    25m  1:23.78 
244  Agnes Berg  2003  CA1803  SPÅRVÄGEN    25m  1:23.02 
672  Isabelle Lindström  2003  CA7203  SS04    25m  1:21.77 
341  Cheyenne Bäckstrand  2005  AY8205  SÖDERTÄLJE    25m  1:21.94 
366  Marit Seeliger  2005  AP7205  SÖDERTÄLJE    25m  1:23.64 
255  Jennifer Geaney  2005  AS9805  SPÅRVÄGEN    25m  1:24.71 
692  Emma Wärn  2004  BT7404  SS04    25m  1:25.58 

 
Heat 4 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
103  Beata Liljeberg  2003  BV1803  LIDINGÖ SK    50m  1:21.33 
501  Rebecka Hedbeck  2004  BR0604  TÄBY SIM    25m  1:20.54 
355  Wilma Landegren  2004  AL1404  SÖDERTÄLJE    25m  1:19.71 
661  Adéla Darvish  2003  BX0203  SS04    25m  1:18.42 
754  Olivia Lyrberg  2005  BF8205  ÄLVSJÖ SF    25m  1:19.23 
254  Alina Färm  2005  AV3605  SPÅRVÄGEN    25m  1:19.75 
222  Frida Nilsson  2004  BP8604  SKURU IK    25m  1:20.89 
653  Linnea Andreasson  2003  BQ1603  SS04    25m  1:21.56 

 
Heat 5 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
490  Engla Ellbrant  2004  AK2204  TÄBY SIM    50m  1:17.83 
685  Tilda Selling  2003  BX4203  SS04    25m  1:17.49 
437  Desiree Zhang  2004  BR0404  SÖDERTÖRN    25m  1:17.15 
644  Linn Claesson  2002  AE6402  ÖSMO SS    25m  1:16.84 
526  Emma Sommar  2004  BA5604  TÄBY SIM    25m  1:16.94 
474  Frida Wallman  2005  AQ6405  TYRESÖ SS    25m  1:17.20 
694  Julia Zwinkels  2004  BM4404  SS04    25m  1:17.60 
229  Annie Thylin  2002  BQ9402  SKURU IK    25m  1:17.94 

 
Heat 6 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
98  Vilma Dombos  2004  BI5804  LIDINGÖ SK    25m  1:16.68 
669  Gabriella Klang Fornehed  2003  BO2403  SS04    25m  1:16.56 
487  Amanda Borgfors  2004  AS1804  TÄBY SIM    25m  1:15.63 
457  Freya Ebert Westerberg  2005  BB3805  TYRESÖ SS    25m  1:15.57 
221  Stella Nelson  2004  BR4204  SKURU IK    25m  1:15.62 
363  Evelina Porling  2002  BH9202  SÖDERTÄLJE    50m  1:16.08 
357  Oliwia Lange  2004  BS6604  SÖDERTÄLJE    25m  1:16.61 
687  Sigrid Svanberg  2004  BT9404  SS04    25m  1:16.81 

 
Heat 7 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
99  Eleonora Engström  2004  AR9404  LIDINGÖ SK    25m  1:15.45 
416  Elin Nygren  2003  BP3203  SÖDERTÖRN    50m  1:15.34 
97  Alice Dombos  2004  BI7804  LIDINGÖ SK    25m  1:14.98 
200  Filippa Neuman  2004  AP4204  SALTSJÖB    25m  1:14.71 
195  Cornelia Dahlén  2004  AX1404  SALTSJÖB    25m  1:14.97 
471  Alicia Söderlind  2005  AQ5805  TYRESÖ SS    25m  1:15.23 
489  Alice Davies  2004  BH5404  TÄBY SIM    25m  1:15.44 
689  Alice Velden  2005  AO2405  SS04    25m  1:15.49 

 
Heat 8 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
370  Ella Sörensen  2004  BO6604  SÖDERTÄLJE    25m  1:14.40 
225  Isabelle Persson  2004  AC7604  SKURU IK    25m  1:14.17 
475  Sandra Öberg  2001  BG0401  TYRESÖ SS    50m  1:14.09 
336  Frida Bengtsson  2003  AY2803  SÖDERTÄLJE    25m  1:13.34 
430  Tara Srikkanth  2005  AP6405  SÖDERTÖRN    25m  1:14.03 
104  Johanna Torell  2005  AD9205  LIDINGÖ SK    25m  1:14.15 
532  Maria Tavemark  2001  BA9601  TÄBY SIM    25m  1:14.38 
510  Dina Larsson  2004  AN1804  TÄBY SIM    25m  1:14.47 

 
Heat 9 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
209  Ida Edvinsson  2004  AE0804  SKURU IK    25m  1:12.99 
665  Rebecka Ishaq  2003  AY8403  SS04    25m  1:12.95 
666  Anna Jonsson  2002  BP6602  SS04    50m  1:12.66 
419  Alice Persson  2003  BP2403  SÖDERTÖRN    25m  1:12.45 
281  Veronica Olsson  2005  AG6805  SPÅRVÄGEN    50m  1:12.52 
500  Hannah Haux  2004  BC3804  TÄBY SIM    50m  1:12.73 
673  Emilia Long  2004  AO0204  SS04    25m  1:12.97 
462  Emilia Karlsson Bertoli  2005  AW9405  TYRESÖ SS    25m  1:13.26 

 
Heat 10 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Hanna Carlberg  2003  BF1803  LIDINGÖ SK    25m  1:11.84 
102  Lovisa Klingberg  2004  BR7604  LIDINGÖ SK    25m  1:11.45 
215  Klara Hjalt  2003  BL4603  SKURU IK    25m  1:10.63 
655  Maja Berngrim  2003  BR5403  SS04    25m  1:10.37 
340  Angelica Blomberg  2002  AD8802  SÖDERTÄLJE    25m  1:10.41 
287  Linda Svensson  2000  AR8200  SPÅRVÄGEN    25m  1:10.73 
384  Rebecka Axelmalm  2003  BG7603  SÖDERTÖRN    25m  1:11.49 
37  Emelie Karlsson  2002  BE0402  GUSTAVSBER    25m  1:12.29 

 
Heat 11 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
386  Zeline Bengtson  2003  BE8203  SÖDERTÖRN    50m  1:10.30 
472  Filippa Tottie-Håkansson  2003  AX9803  TYRESÖ SS    25m  1:09.98 
675  Andrea Mitrovic  2002  BC7802  SS04    25m  1:09.86 
659  Lisa Candelius  2003  AT9803  SS04    25m  1:09.57 
485  Emelie Bergvall  2003  BC4603  TÄBY SIM    25m  1:09.71 
207  Elsa Bäckström  2004  AU3204  SKURU IK    25m  1:09.95 
463  Emelie Lindholm  2003  AL6403  TYRESÖ SS    25m  1:10.14 
376  Lisa Vinger  2003  AZ8203  SÖDERTÄLJE    50m  1:10.32 

 
Heat 12 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
374  Sofia Tossavainen  2005  AJ2805  SÖDERTÄLJE    25m  1:09.44 
470  Emma Stråhle  2002  AI4802  TYRESÖ SS    25m  1:09.16 
250  Wilma Eld  2005  AS5205  SPÅRVÄGEN    25m  1:09.00 
511  Izabelle Lindberg  2003  AX6603  TÄBY SIM    25m  1:08.74 
466  Emma Parsons  2002  BF8802  TYRESÖ SS    25m  1:08.88 
476  Wilma Öberg  2001  BG9201  TYRESÖ SS    25m  1:09.08 
211  Elin Furingsten  2004  AT1404  SKURU IK    25m  1:09.19 
746  Stella Brinne Roos  2004  BG0204  ÄLVSJÖ SF    50m  1:09.50 

 
Heat 13 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
387  Thea Birgoth  2004  BV8404  SÖDERTÖRN    25m  1:08.65 
249  Ioana Danes  2002  AY3802  SPÅRVÄGEN    50m  1:08.52 
359  Vendela Lundqvist  2002  BM3602  SÖDERTÄLJE    25m  1:08.45 
234  Olivia Östlund  2003  AZ9203  SKURU IK    25m  1:08.41 
218  Ella Langell Högblom  2001  BF1801  SKURU IK    25m  1:08.42 
361  Jennifer Mardo  2005  AW1405  SÖDERTÄLJE    25m  1:08.48 
491  Clara Ersson  2004  BA3204  TÄBY SIM    25m  1:08.63 
454  Sofia Björkman  2002  AL8802  TYRESÖ SS    50m  1:08.73 

 
Heat 14 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
271  Cornelia Lythell  2003  BC2603  SPÅRVÄGEN    50m  1:08.30 
276  Nova Morota  2005  AJ6405  SPÅRVÄGEN    25m  1:08.11 
193  Mira Burmeister  2003  AD8803  SALTSJÖB    25m  1:07.71 
399  Hilma Hagberg Moberg  2003  BO9803  SÖDERTÖRN    25m  1:07.55 
402  Veronika Hiram  2004  AK7204  SÖDERTÖRN    25m  1:07.68 
482  Elin Andersson  2003  BG0803  TÄBY SIM    25m  1:07.77 
405  Alice Jönsson  2003  BN5403  SÖDERTÖRN    25m  1:08.23 
395  Maja Frejd  2004  BL8404  SÖDERTÖRN    50m  1:08.36 

 
Heat 15 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
212  Felicia Heintz  2004  AU8204  SKURU IK    25m  1:07.45 
385  Alva Barrios  2005  AG4405  SÖDERTÖRN    25m  1:07.38 
495  Ingrid Franks  2003  AT5603  TÄBY SIM    50m  1:07.22 
686  Naomi Sterling  2002  BN1402  SS04    25m  1:06.81 
272  Veronica Lythell  2003  BC0603  SPÅRVÄGEN    25m  1:07.01 
289  Sara Torstensson  2004  AW3604  SPÅRVÄGEN    25m  1:07.23 
267  Maike Kuhlins  2000  BA1600  SPÅRVÄGEN    25m  1:07.42 
486  Filippa Bolling  2004  BA8404  TÄBY SIM    25m  1:07.47 

 
Heat 16 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
467  Matilda Ringbom  2003  AX6803  TYRESÖ SS    25m  1:06.53 
383  Michelle Aspberg  2002  AT8402  SÖDERTÖRN    50m  1:06.05 
494  Emilia Forsberg  2003  BN9203  TÄBY SIM    25m  1:05.94 
523  Amanda Sandberg  2003  CC3403  TÄBY SIM    25m  1:05.77 
270  Linnea Lindqvist  2001  BE7801  SPÅRVÄGEN    25m  1:05.86 
751  Matilda Hägesten  2000  AF1400  ÄLVSJÖ SF    50m  1:06.00 
266  Maja Karlsson Karlström  2002  BF6602  SPÅRVÄGEN    50m  1:06.22 
502  Smilla Hedlund  2001  BH5801  TÄBY SIM    25m  1:06.69 

 
Heat 17 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
473  Ella Törnqvist  2003  AQ1603  TYRESÖ SS    25m  1:05.62 
435  Jenny Virtanen  2002  BS0202  SÖDERTÖRN    25m  1:05.49 
296  Emilia Wullrich  2003  BI8203  SPÅRVÄGEN    25m  1:05.28 
373  Linnéa Teljstedt  2003  AZ6203  SÖDERTÄLJE    25m  1:05.11 
274  Lovisa Malm  2002  BD4402  SPÅRVÄGEN    50m  1:05.19 
379  Linnea Yu Hammarsten  2002  AU7802  SÖDERTÄLJE    25m  1:05.36 
479  Stella Alin  2002  BC1802  TÄBY SIM    50m  1:05.57 
529  Amanda Strömdahl  2000  AL7400  TÄBY SIM    25m  1:05.63 

 
Heat 18 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
414  Amanda Nilsson  2002  BS9202  SÖDERTÖRN    25m  1:04.92 
231  Wilma Åhlen  2005  AO8205  SKURU IK    25m  1:04.82 
243  Johanna Bagelius  2004  BB4604  SPÅRVÄGEN    25m  1:04.50 
263  Sofia Holmberg  2002  AU1202  SPÅRVÄGEN    25m  1:04.45 
372  Isabel Teglöf  2003  AZ3203  SÖDERTÄLJE    25m  1:04.47 
504  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  BA2204  TÄBY SIM    25m  1:04.79 
507  Josephine Junehed  2002  AN1202  TÄBY SIM    25m  1:04.84 
411  Elin Lundgren  2003  AW2603  SÖDERTÖRN    25m  1:04.97 

 
Heat 19 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
469  Vera Sköld  2001  AT2401  TYRESÖ SS    25m  1:04.28 
528  Thilda Ström  2003  AT5803  TÄBY SIM    25m  1:03.79 
358  Vilma Lindberg  2004  AL9204  SÖDERTÄLJE    25m  1:03.62 
265  Kristin Jansson  2001  BC4601  SPÅRVÄGEN    25m  1:02.97 
283  Elvira Schei  2003  AZ4603  SPÅRVÄGEN    25m  1:03.57 
509  Anna Ladis  2001  BH7801  TÄBY SIM    25m  1:03.72 
747  Sophie Dellmark  2001  AO8801  ÄLVSJÖ SF    25m  1:04.01 
691  Sofia Voigt  2003  BF0803  SS04    25m  1:04.29 

 
Heat 20 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
280  Fanny Odin  2000  AR7200  SPÅRVÄGEN    25m  1:02.65 
488  Embla Börjesson  2002  AZ1802  TÄBY SIM    25m  1:02.49 
506  Alexandra Jensen  2001  BG6801  TÄBY SIM    25m  1:01.59 
369  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE    25m  57.40 
349  Tina Huslid  2000  AF0600  SÖDERTÄLJE    25m  1:00.53 
261  Linn Herlin  2002  AU6402  SPÅRVÄGEN    25m  1:02.15 
418  Nina Pavlovic Cano  2004  AS7804  SÖDERTÖRN    25m  1:02.57 
421  Klara Possman  2003  BA6803  SÖDERTÖRN    25m  1:02.96 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  14:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner