2020-06-06   17:41:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2017/2018, Södertälje

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

13_S
Gren 13, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  54.43   
417  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  25 m  55.36   
275  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  55.39   
293  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  56.17   
648  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  56.82   
360  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  57.01   
412  Majta Jakub  2003  SÖDERTÖRN  AV9703  25 m  57.23   
260  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  50 m  57.27   
521  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  57.30   
10  477  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  57.34   
11  277  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  25 m  57.59   
12  690  Voigt Kalle  2001  SS04  AK8901  25 m  57.91   
13  520  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  58.07   
14  392  Cheng Kevin  2002  SÖDERTÖRN  AI8702  25 m  58.10   
15  534  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  50 m  58.17   
16  350  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  25 m  58.29   
17  297  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  58.39   
18  480  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  58.58   
19  197  Hallenborg Arvid  2002  SALTSJÖB  AM1902  25 m  58.64   
20  Karlsson Daniel  2001  BOTK-RÖNN  AL0901  25 m  58.79   
21  493  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  59.16   
22  253  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  25 m  59.17   
23  404  Jonsson Edvin  2004  SÖDERTÖRN  AD1504  25 m  59.22   
24  410  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  25 m  59.37   
25  367  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  50 m  59.73   
26  517  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  59.74   
27  Esbjörnsson Juan  2002  BOTK-RÖNN  AQ6902  25 m  59.75   
28  420  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  59.89   
29  658  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  1:00.05   
30  210  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  1:00.18   
31  232  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  1:00.32   
32  338  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  25 m  1:00.53   
33  683  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  1:00.58   
34  264  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  1:01.13   
35  285  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  25 m  1:01.31   
36  228  Sjöborg Noah  2001  SKURU IK  AY9501  50 m  1:01.47   
37  245  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  1:01.59   
38  396  Fridh Theodor  2002  SÖDERTÖRN  AT3302  25 m  1:01.81   
39  458  Falk Shane  2002  TYRESÖ SS  AP8502  25 m  1:02.49   
40  527  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:02.53   
41  202  Sjöqvist Gustav  2001  SALTSJÖB  AD2701  25 m  1:02.69   
42  346  Fällman Oscar  2003  SÖDERTÄLJE  AM5103  25 m  1:02.77   
43  649  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS  AY0501  25 m  1:02.78   
44  227  Sjöborg Adam  2001  SKURU IK  AY8501  25 m  1:02.87   
45  257  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  1:03.18   
46  671  Levander Per  2002  SS04  AD8702  25 m  1:03.41   
47  284  Siotis Jannis  2003  SPÅRVÄGEN  AL3303  25 m  1:03.50   
48  201  Neuman Rasmus  2002  SALTSJÖB  AI2302  25 m  1:03.53   
49  643  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  1:03.53   
50  663  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  50 m  1:03.88   
51  752  Jernberg Nicolas  2001  ÄLVSJÖ SF  AU4301  25 m  1:03.99   
52  484  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  1:04.21   
53  Agnorelli Erik  2001  BOTK-RÖNN  AX5101  25 m  1:04.24   
54  522  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  1:04.44   
55  465  Lundwall Tim  2001  TYRESÖ SS  AP7301  25 m  1:04.45   
56  242  Backlund Nils  2002  SPÅRVÄGEN  AX9302  25 m  1:04.55   
57  525  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  50 m  1:04.64   
58  Hedlund Marcus  2002  BOTK-RÖNN  AT1902  25 m  1:05.22   
59  401  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:05.22   
60  204  Bergman Nils  2001  SKURU IK  AX2901  25 m  1:05.28   
61  220  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  1:05.28   
62  208  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  1:05.30   
63  513  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  1:05.50   
64  456  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  1:05.71   
65  748  Guvenius Pijus  2003  ÄLVSJÖ SF  AO0303  25 m  1:05.89   
66  239  Annas Gustav  2003  SPÅRVÄGEN  AL0303  25 m  1:05.90   
67  481  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  1:06.01   
68  438  Åslund Albin  2003  SÖDERTÖRN  AT1103  50 m  1:06.22   
69  31  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  1:06.29   
70  12  Serti Robin  2001  BOTK-RÖNN  AS4501  25 m  1:06.35   
71  512  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  1:06.40   
72  406  Kettisen Malcolm  2002  SÖDERTÖRN  AX6302  25 m  1:06.45   
73  230  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  1:06.72   
74  365  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  1:06.75   
75  Moreno Mattias  2002  BOTK-RÖNN  AX5302  25 m  1:06.93   
76  657  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  25 m  1:07.03   
77  496  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  1:07.05   
78  668  Khan Tiger  2002  SS04  AY5102  25 m  1:07.06   
79  45  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  1:07.19   
80  688  Weis Shore Nicholas  2002  SS04  AY2102  25 m  1:07.50   
81  273  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m  1:07.67   
82  39  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  1:09.21   
83  499  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  1:09.73   
84  432  Vainio Lucas  2004  SÖDERTÖRN  AN2504  25 m  1:10.19   
85  516  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  1:10.46   
86  30  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  1:10.50   
87  262  Holmberg David  2005  SPÅRVÄGEN  AH7905  25 m  1:10.70   
88  508  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  50 m  1:10.79   
89  645  Claesson Max  2004  ÖSMO SS  AB1904  25 m  1:10.80   
90  286  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m  1:11.27   
91  397  Gunnarsson Emil  2004  SÖDERTÖRN  AM0504  25 m  1:11.40   
92  248  Dahlberg Viktor  2005  SPÅRVÄGEN  AQ7105  25 m  1:11.65   
93  356  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  25 m  1:12.87   
94  251  Eriksson Alan  2005  SPÅRVÄGEN  AH2905  25 m  1:13.06   
95  334  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  25 m  1:13.22   
96  198  Hallenborg Axel  2004  SALTSJÖB  AO5504  25 m  1:13.57   
97  459  Hedman Pontus  2002  TYRESÖ SS  BA3102  25 m  1:14.29   
98  682  Ponomarjous Artjoms  2004  SS04  AV1904  50 m  1:14.47   
99  461  Johem Alexander  2002  TYRESÖ SS  AF6502  25 m  1:14.70   
100  237  Alverfors Ludvig  2004  SPÅRVÄGEN  AT8104  25 m  1:14.76   
101  337  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  25 m  1:15.50   
102  464  Lundvall Love  2004  TYRESÖ SS  AK8504  25 m  1:15.96   
103  642  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  1:15.99   
104  194  Dahlberg Gustav  2002  SALTSJÖB  AQ4502  25 m  1:16.16   
105  433  Wennerström Elliot  2005  SÖDERTÖRN  AK2105  25 m  1:16.49   
106  364  Pyötsiä Rafael  2003  SÖDERTÄLJE  AL2103  25 m  1:16.80   
107  259  Hellberg Adrian  2005  SPÅRVÄGEN  AJ3105  25 m  1:16.88   
108  415  Noe Glaser Felix  2003  SÖDERTÖRN  AS5903  25 m  1:17.58   
109  400  Hamzehnejad Alvin  2004  SÖDERTÖRN  AV9304  50 m  1:17.59   
110  206  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m  1:18.07   
111  42  Rinaldo Melvin  2005  GUSTAVSBER  AA5905  25 m  1:18.62   
112  354  Köndell Lennon  2004  SÖDERTÄLJE  AO3104  50 m  1:18.70   
113  282  Räni Wilmer  2005  SPÅRVÄGEN  AM0705  25 m  1:19.74   
114  403  Hägglund Filip  2004  SÖDERTÖRN  AV5304  25 m  1:19.92   
115  214  Herlitz Joel  2003  SKURU IK  AY4703  25 m  1:20.80   
116  345  Frisch Sebastian  2004  SÖDERTÄLJE  AO4104  25 m  1:20.84   
117  468  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  1:22.48   
118  344  Engqvist Arvid  2005  SÖDERTÄLJE  AM6505  25 m  1:25.06   
119  352  Johansson Ludvig  2003  SÖDERTÄLJE  AQ0703  25 m  1:27.18   
120  217  Lanestrand Mikael  2005  SKURU IK  AI7705  25 m  1:27.95   
121  342  Cabanne Adrian  2004  SÖDERTÄLJE  AY6504  25 m  1:30.00   
122  455  Brandt Maximus  2005  TYRESÖ SS  AP2105  25 m  1:31.85   
123  652  Aglert Gustav  2004  SS04  AY4304  50 m  1:33.57   
124  351  Johansson Joakim  2005  SÖDERTÄLJE  AK7105  25 m  1:36.13   
125  750  Holjas Adi  2005  ÄLVSJÖ SF  AV1705  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner