2020-06-06   17:17:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2017/2018, Södertälje

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

14_S
Gren 14, 200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
417  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  25 m  1:59.48   
521  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  2:04.03   
648  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  2:04.46   
477  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  2:05.19   
478  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  2:05.21   
293  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  2:05.30   
520  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  2:05.60   
347  Hellberg Robert  2001  SÖDERTÄLJE  AE7701  25 m  2:05.80   
260  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  50 m  2:05.83   
10  515  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  2:06.19   
11  413  Mikker Oskar  2000  SÖDERTÖRN  AQ7100  25 m  2:07.53   
12  410  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  25 m  2:08.11   
13  517  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  2:09.45   
14  297  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  50 m  2:10.17   
15  277  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  25 m  2:10.73   
16  683  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  2:11.08   
17  425  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  2:11.20   
18  534  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  50 m  2:11.95   
19  493  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  2:12.14   
20  232  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  2:12.19   
21  197  Hallenborg Arvid  2002  SALTSJÖB  AM1902  25 m  2:12.55   
22  264  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  2:12.88   
23  210  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  2:13.14   
24  527  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  2:15.56   
25  257  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  2:17.02   
26  202  Sjöqvist Gustav  2001  SALTSJÖB  AD2701  25 m  2:17.44   
27  253  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  50 m  2:18.61   
28  643  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  2:19.31   
29  401  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  2:22.10   
30  496  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  2:22.24   
31  663  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  50 m  2:22.68   
32  362  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  2:22.69   
33  346  Fällman Oscar  2003  SÖDERTÄLJE  AM5103  50 m  2:22.93   
34  365  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  2:23.47   
35  670  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  50 m  2:24.34   
36  235  Alexanderson Aron  2003  SPÅRVÄGEN  AT0103  25 m  2:24.88   
37  438  Åslund Albin  2003  SÖDERTÖRN  AT1103  25 m  2:25.53   
38  481  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  2:25.53   
39  649  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS  AY0501  25 m  2:26.11   
40  208  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  2:26.76   
41  273  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m  2:30.42   
42  512  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  2:30.93   
43  35  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  25 m  2:31.91   
44  645  Claesson Max  2004  ÖSMO SS  AB1904  25 m  2:35.00   
45  657  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  25 m  2:35.82   
46  39  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  2:36.29   
47  499  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  2:36.91   
48  688  Weis Shore Nicholas  2002  SS04  AY2102  25 m  2:37.75   
49  432  Vainio Lucas  2004  SÖDERTÖRN  AN2504  25 m  2:40.33   
50  364  Pyötsiä Rafael  2003  SÖDERTÄLJE  AL2103  25 m  2:41.36   
51  516  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  2:43.00   
52  248  Dahlberg Viktor  2005  SPÅRVÄGEN  AQ7105  25 m  2:43.71   
53  240  Annas Markus  2004  SPÅRVÄGEN  AF1704  50 m  2:44.69   
54  642  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  2:45.00   
55  30  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  2:47.02   
56  237  Alverfors Ludvig  2004  SPÅRVÄGEN  AT8104  25 m  2:48.10   
57  334  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  25 m  2:49.69   
58  101  Jelagin Maxim  2005  LIDINGÖ SK  AJ9505  25 m  2:52.34   
59  259  Hellberg Adrian  2005  SPÅRVÄGEN  AJ3105  25 m  2:54.42   
60  282  Räni Wilmer  2005  SPÅRVÄGEN  AM0705  25 m  2:56.68   
61  403  Hägglund Filip  2004  SÖDERTÖRN  AV5304  25 m  2:56.93   
62  337  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  50 m  2:57.67   
63  206  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  50 m  3:02.53   
64  198  Hallenborg Axel  2004  SALTSJÖB  AO5504  25 m  3:05.16   
65  345  Frisch Sebastian  2004  SÖDERTÄLJE  AO4104  50 m  3:06.12   
66  45  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  3:10.33   
67  468  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  3:15.21   
68  352  Johansson Ludvig  2003  SÖDERTÄLJE  AQ0703  25 m  3:19.23   
69  400  Hamzehnejad Alvin  2004  SÖDERTÖRN  AV9304  25 m     
70  750  Holjas Adi  2005  ÄLVSJÖ SF  AV1705  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner