2020-06-06   15:48:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2017/2018, Södertälje

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

16_S
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
275  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  1:09.42   
391  Charlton Markus  2001  SÖDERTÖRN  AD7701  25 m  1:09.70   
360  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  1:11.23   
285  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  25 m  1:11.31   
293  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  1:11.41   
517  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  1:11.59   
367  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  1:11.63   
239  Annas Gustav  2003  SPÅRVÄGEN  AL0303  25 m  1:12.64   
431  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  25 m  1:12.97   
10  396  Fridh Theodor  2002  SÖDERTÖRN  AT3302  25 m  1:13.23   
11  683  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  1:13.23   
12  520  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  1:13.75   
13  515  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  1:14.77   
14  533  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  1:14.98   
15  521  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  1:15.42   
16  245  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  1:15.77   
17  480  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  1:16.69   
18  420  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  1:16.97   
19  425  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  1:17.26   
20  649  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS  AY0501  25 m  1:18.19   
21  525  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  50 m  1:18.44   
22  643  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  1:19.09   
23  410  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  25 m  1:19.63   
24  648  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  50 m  1:19.87   
25  527  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:19.94   
26  484  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  1:20.53   
27  397  Gunnarsson Emil  2004  SÖDERTÖRN  AM0504  25 m  1:20.67   
28  662  Eknor Tobias  2000  SS04  AL1300  50 m  1:21.96   
29  654  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  50 m  1:22.17   
30  257  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  1:22.64   
31  658  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  50 m  1:23.69   
32  286  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m  1:23.89   
33  228  Sjöborg Noah  2001  SKURU IK  AY9501  25 m  1:24.10   
34  297  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  1:24.23   
35  346  Fällman Oscar  2003  SÖDERTÄLJE  AM5103  25 m  1:24.63   
36  240  Annas Markus  2004  SPÅRVÄGEN  AF1704  25 m  1:25.42   
37  688  Weis Shore Nicholas  2002  SS04  AY2102  25 m  1:25.72   
38  401  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:26.15   
39  645  Claesson Max  2004  ÖSMO SS  AB1904  25 m  1:26.74   
40  208  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  1:27.60   
41  202  Sjöqvist Gustav  2001  SALTSJÖB  AD2701  25 m  1:28.39   
42  242  Backlund Nils  2002  SPÅRVÄGEN  AX9302  25 m  1:28.99   
43  408  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  1:30.19   
44  508  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  1:30.61   
45  364  Pyötsiä Rafael  2003  SÖDERTÄLJE  AL2103  25 m  1:30.86   
46  227  Sjöborg Adam  2001  SKURU IK  AY8501  25 m  1:30.94   
47  30  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  1:31.56   
48  432  Vainio Lucas  2004  SÖDERTÖRN  AN2504  25 m  1:32.14   
49  237  Alverfors Ludvig  2004  SPÅRVÄGEN  AT8104  25 m  1:33.33   
50  214  Herlitz Joel  2003  SKURU IK  AY4703  25 m  1:34.70   
51  403  Hägglund Filip  2004  SÖDERTÖRN  AV5304  25 m  1:34.94   
52  206  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m  1:38.37   
53  682  Ponomarjous Artjoms  2004  SS04  AV1904  50 m  1:38.96   
54  334  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  25 m  1:39.25   
55  282  Räni Wilmer  2005  SPÅRVÄGEN  AM0705  25 m  1:39.74   
56  400  Hamzehnejad Alvin  2004  SÖDERTÖRN  AV9304  25 m  1:40.94   
57  407  Kilander Alexander  2003  SÖDERTÖRN  AS6903  25 m  1:42.20   
58  262  Holmberg David  2005  SPÅRVÄGEN  AH7905  25 m  1:43.38   
59  464  Lundvall Love  2004  TYRESÖ SS  AK8504  25 m  1:44.83   
60  101  Jelagin Maxim  2005  LIDINGÖ SK  AJ9505  25 m  1:44.91   
61  342  Cabanne Adrian  2004  SÖDERTÄLJE  AY6504  25 m  1:45.00   
62  642  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  1:45.08   
63  259  Hellberg Adrian  2005  SPÅRVÄGEN  AJ3105  25 m  1:51.10   
64  351  Johansson Joakim  2005  SÖDERTÄLJE  AK7105  25 m  1:52.46   
65  217  Lanestrand Mikael  2005  SKURU IK  AI7705  25 m  1:58.68   
66  337  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  50 m  2:01.01   
67  406  Kettisen Malcolm  2002  SÖDERTÖRN  AX6302  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner