Startliste for UGP 1 2017/2018, Södertälje
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 275 | Malmring Jonas | 2001 | SPÅRVÄGEN | AO1701 | 25 m | 1:09.42 | |
2 | 391 | Charlton Markus | 2001 | SÖDERTÖRN | AD7701 | 25 m | 1:09.70 | |
3 | 360 | Lööw Erik | 2003 | SÖDERTÄLJE | AH1303 | 50 m | 1:11.23 | |
4 | 285 | Styrman Arvid | 2002 | SPÅRVÄGEN | AQ2502 | 25 m | 1:11.31 | |
5 | 293 | Wallén Andreas | 2002 | SPÅRVÄGEN | AP9302 | 25 m | 1:11.41 | |
6 | 517 | Nordén Axel | 2001 | TÄBY SIM | AO3301 | 25 m | 1:11.59 | |
7 | 367 | Soume Sebastian | 2001 | SÖDERTÄLJE | AE2901 | 25 m | 1:11.63 | |
8 | 239 | Annas Gustav | 2003 | SPÅRVÄGEN | AL0303 | 25 m | 1:12.64 | |
9 | 431 | Söderberg Malte | 2004 | SÖDERTÖRN | AL1904 | 25 m | 1:12.97 | |
10 | 396 | Fridh Theodor | 2002 | SÖDERTÖRN | AT3302 | 25 m | 1:13.23 | |
11 | 683 | Reuterskiöld Douglas | 2002 | SS04 | AM1302 | 25 m | 1:13.23 | |
12 | 520 | Pöllänen Andres | 2001 | TÄBY SIM | AM5901 | 25 m | 1:13.75 | |
13 | 515 | Muzikants Wilhelm | 2001 | TÄBY SIM | AJ2901 | 25 m | 1:14.77 | |
14 | 533 | Westholm Hugo | 2004 | TÄBY SIM | AI2904 | 25 m | 1:14.98 | |
15 | 521 | Roosmark Lukas | 2002 | TÄBY SIM | AI1702 | 25 m | 1:15.42 | |
16 | 245 | Bernhardsson William | 2002 | SPÅRVÄGEN | AI4702 | 25 m | 1:15.77 | |
17 | 480 | Al-Khalili Jonas | 2002 | TÄBY SIM | AI6502 | 25 m | 1:16.69 | |
18 | 420 | Plavans Henry | 2005 | SÖDERTÖRN | AB6105 | 25 m | 1:16.97 | |
19 | 425 | Sandqvist Jonathan | 2003 | SÖDERTÖRN | AO3703 | 25 m | 1:17.26 | |
20 | 649 | Mardeni Zain | 2001 | ÖSMO SS | AY0501 | 25 m | 1:18.19 | |
21 | 525 | Seel Simon | 2003 | TÄBY SIM | AO0903 | 50 m | 1:18.44 | |
22 | 643 | Björklund Liam | 2003 | ÖSMO SS | AB6503 | 25 m | 1:19.09 | |
23 | 410 | Lundberg Max | 2001 | SÖDERTÖRN | AQ8301 | 25 m | 1:19.63 | |
24 | 648 | Kvist Mattias | 2003 | ÖSMO SS | AB5503 | 50 m | 1:19.87 | |
25 | 527 | Stein Tor | 2003 | TÄBY SIM | AR2903 | 25 m | 1:19.94 | |
26 | 484 | Bergström Alexander | 2002 | TÄBY SIM | AP2502 | 25 m | 1:20.53 | |
27 | 397 | Gunnarsson Emil | 2004 | SÖDERTÖRN | AM0504 | 25 m | 1:20.67 | |
28 | 662 | Eknor Tobias | 2000 | SS04 | AL1300 | 50 m | 1:21.96 | |
29 | 654 | Bentzer Philip | 2001 | SS04 | AH6701 | 50 m | 1:22.17 | |
30 | 257 | Hansson Dylén Adam | 2003 | SPÅRVÄGEN | AP6103 | 25 m | 1:22.64 | |
31 | 658 | Böschen Isac | 2002 | SS04 | AF3102 | 50 m | 1:23.69 | |
32 | 286 | Styrman Einar | 2005 | SPÅRVÄGEN | AH3305 | 25 m | 1:23.89 | |
33 | 228 | Sjöborg Noah | 2001 | SKURU IK | AY9501 | 25 m | 1:24.10 | |
34 | 297 | Ölund Gordon | 2002 | SPÅRVÄGEN | AT1102 | 25 m | 1:24.23 | |
35 | 346 | Fällman Oscar | 2003 | SÖDERTÄLJE | AM5103 | 25 m | 1:24.63 | |
36 | 240 | Annas Markus | 2004 | SPÅRVÄGEN | AF1704 | 25 m | 1:25.42 | |
37 | 688 | Weis Shore Nicholas | 2002 | SS04 | AY2102 | 25 m | 1:25.72 | |
38 | 401 | Hellman Kevin | 2005 | SÖDERTÖRN | AC6705 | 25 m | 1:26.15 | |
39 | 645 | Claesson Max | 2004 | ÖSMO SS | AB1904 | 25 m | 1:26.74 | |
40 | 208 | Bäckström Victor | 2003 | SKURU IK | AQ1303 | 25 m | 1:27.60 | |
41 | 202 | Sjöqvist Gustav | 2001 | SALTSJÖB | AD2701 | 25 m | 1:28.39 | |
42 | 242 | Backlund Nils | 2002 | SPÅRVÄGEN | AX9302 | 25 m | 1:28.99 | |
43 | 408 | Lindberg Tobias | 2005 | SÖDERTÖRN | AI7105 | 25 m | 1:30.19 | |
44 | 508 | Kappling Albin | 2003 | TÄBY SIM | AS2503 | 25 m | 1:30.61 | |
45 | 364 | Pyötsiä Rafael | 2003 | SÖDERTÄLJE | AL2103 | 25 m | 1:30.86 | |
46 | 227 | Sjöborg Adam | 2001 | SKURU IK | AY8501 | 25 m | 1:30.94 | |
47 | 30 | Ekström Adrian | 2004 | GUSTAVSBER | AV6104 | 25 m | 1:31.56 | |
48 | 432 | Vainio Lucas | 2004 | SÖDERTÖRN | AN2504 | 25 m | 1:32.14 | |
49 | 237 | Alverfors Ludvig | 2004 | SPÅRVÄGEN | AT8104 | 25 m | 1:33.33 | |
50 | 214 | Herlitz Joel | 2003 | SKURU IK | AY4703 | 25 m | 1:34.70 | |
51 | 403 | Hägglund Filip | 2004 | SÖDERTÖRN | AV5304 | 25 m | 1:34.94 | |
52 | 206 | Bränström Manfred | 2005 | SKURU IK | AI6705 | 25 m | 1:38.37 | |
53 | 682 | Ponomarjous Artjoms | 2004 | SS04 | AV1904 | 50 m | 1:38.96 | |
54 | 334 | Agarwal Daniel | 2002 | SÖDERTÄLJE | AU2302 | 25 m | 1:39.25 | |
55 | 282 | Räni Wilmer | 2005 | SPÅRVÄGEN | AM0705 | 25 m | 1:39.74 | |
56 | 400 | Hamzehnejad Alvin | 2004 | SÖDERTÖRN | AV9304 | 25 m | 1:40.94 | |
57 | 407 | Kilander Alexander | 2003 | SÖDERTÖRN | AS6903 | 25 m | 1:42.20 | |
58 | 262 | Holmberg David | 2005 | SPÅRVÄGEN | AH7905 | 25 m | 1:43.38 | |
59 | 464 | Lundvall Love | 2004 | TYRESÖ SS | AK8504 | 25 m | 1:44.83 | |
60 | 101 | Jelagin Maxim | 2005 | LIDINGÖ SK | AJ9505 | 25 m | 1:44.91 | |
61 | 342 | Cabanne Adrian | 2004 | SÖDERTÄLJE | AY6504 | 25 m | 1:45.00 | |
62 | 642 | Andrée Michael | 2004 | ÖSMO SS | AX7904 | 25 m | 1:45.08 | |
63 | 259 | Hellberg Adrian | 2005 | SPÅRVÄGEN | AJ3105 | 25 m | 1:51.10 | |
64 | 351 | Johansson Joakim | 2005 | SÖDERTÄLJE | AK7105 | 25 m | 1:52.46 | |
65 | 217 | Lanestrand Mikael | 2005 | SKURU IK | AI7705 | 25 m | 1:58.68 | |
66 | 337 | Berg Emil | 2003 | SÖDERTÄLJE | AK4903 | 50 m | 2:01.01 | |
67 | 406 | Kettisen Malcolm | 2002 | SÖDERTÖRN | AX6302 | 25 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 08:04 |